Blog słowiański

Wiara Przyrodzona Przyrody

Data powstania bloga-blogu 24.12.2014. O Bogach i Boginiach słowiańskich, wiedzy, legendach-bajach, o starożytnych Prasłowianach, o oszustwach i zniewoleniu Słowian przez system judeo-rzymski, o odkryciach archeologicznych, genetycznych…

„Są dwa rodzaje historii światowej: pierwsza, oficjalna, zakłamana, przeznaczona do nauki w szkołach, i druga – historia tajna, skrywająca prawdziwe przyczyny wydarzeń” – Honore de Balzac – pisarz, wolnomularz-mason.

17 komentarzy do “Blog słowiański

 1. Niesamowita strona! Wlasnie zaczelam siegac do polskiej mitologii, w koncu! po tym jak „zachaczylam” o hinduska i indianska. Szkoda ze nie mozna sie zapisac zeby dostawac notyfikacje przez email… czy moze ta strona ma twitter albo inne media?

  Polubienie

 2. Panie Białczyński! Przyszło mi cos na myśl. Co Pan moze wykorzystać. Rosjanie nazywają nas ” pszapszokami” (pszapszoki). Dlaczego? Bo tak mówimy! Dla wszystkich na całym świecie nasz język to tylko „pszpszpsz”. Dlaczego? Pomyślałem o korzeniach Słowian – wśród bagien, lasów i starorzeczy. Jak mieli się porozumiewać na polowaniach? Marynarskim germańskim głośnym i dźwięcznym „ahoj”? Czy popularnym wsrod ludów stepów ( Mongołowie i Indianie) dźwięczne i głośnym samozgloskowym poganianiem konia i pasących się stad? (ułła, aja, „h”eja). No nie! Bo by przestraszyli wszystko w promieniu kilku kilometrów! Wśród bagien i starorzeczy – ojczyzny Słowian mówi się SZEPTEM!

  Polubienie

  • Panie Białczyński! Wspomnę jeszcze raz o zasięgu występowania Czerwca polskiego – taki owad, z którego produkowano barwnik, czerwień sławna na cały świat aż do XIX w, kiedy znaleziono tańszy i gorszy zamiennik. Zasięg występowania Czerwca polskiego pokrywa się z zasięgiem dominacji A1r1. (między Bałtykiem, Łabą, Dunajem i Dnieprem)

   Polubienie

 3. POLECAM
  Ja, Dago Zbigniew Nienacki – to prawdziwy tytuł książki (Dagome Iudex)
  Najlepsza książka jaką czytałem !!!!
  Pozycja zapomniana, lub celowo wyciszona, (wydana chyba w latach 80 tych przez Pojezierze, które od razu po tym upadło) opowiadanie na kilku poziomach,
  – opowiadanie przygodowe z wartką akcją (takie co się łyka w 2 noce)
  kolega, który mi polecił pozycje
  powiedział: podobał ci się „Wiedźmin” Sapkowskiego,
  ja na to – tak bardzo,
  on – to mam dla ciebie coś o wiele lepszego…
  (po powrocie od kolegi zacząłem czytać około 23, skończyłem o 5 rano, żeby złapać choć 2 godziny snu przed pracą…. następnej nocy było podobnie)
  – historyczna prawdopodobna wersja losów Polski/Lechii na przełomie IX i X w n.e. (najciekawsze są retrospekcje w formie legend na tematy przeszłości historii, władców, ludów i ziem naszych, mówiących nawet o starożytności)
  – rozprawka na temat zdobywania, utrzymania i sprawowania WŁADZY (lektura obowiązkowa dla każdego kto kieruje ludźmi, prowadzi biznes, jest politykiem)

  W skrócie „Stara Baśń” w wersji HARD CORE-owej (sporo leje się krwi, do tego pozycja mocno zabarwiona niewybredną barbarzyńską erotyką, która moim zdaniem się wkomponowuje i ubarwia jaskrawo opowiadanie)

  Ponoć to było dzieło życia Nienackiego, pracował nad pozycja wiele lat (zbierając materiały).
  Autor wielokrotnie konsultował swoje dzieło z Pawłem Jasienica (delektując się przy okazji, przednimi staropolskimi trunkami…. 😉 )
  Kto nie czytał ten kiep !!!! jak by powiedział sam Onufry Zagłoba
  Film lub serial to był by hit
  Acha musicie wiedzieć że są 3 tomy
  1. Ja, Dago
  2. Ja, Dago Władca
  3. Ja Dago Piastun
  (Polecam wydanie oryginalne z lat 80 tych)
  allegro.pl/ja-dago-zbigniew-nienacki-i7054261223.html

  Polubienie

 4. Wezwanie Czerwiec 2018 Działanie A – Podaj Dalej !!!!!!!

  BARDZO WAZNE ! PODAJCIE DALEJ BRACIA I SIOSTRY SLOWIANIE !!!

  Dziekuje w Imieniu RODU ❤

  Kapłanka Wiecznego Ognia

  Polubienie

 5. System judeo-rzymski? Cóż to? Judeo-chrześcijański? Bo jeśli tak, to nie istnieje taki twór. To dwa różne systemy. Podobnie nie można porównać chrystianizmu i chrześcijaństwa. Chrześcijaństwo to najzwyklejsze pogaństwo.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s