Blog Sławiański Słowiański

Wiara Przyrodzona Przyrody

Data powstania bloga-blogu 24.12.2014. Prawa Przyrodzone/Wiara Przyrodzona. O Bogach i Boginiach słowiańskich, wiedzy, legendach-bajach, o starożytnych Prasłowianach, o oszustwach i zniewoleniu Słowian przez system judeo-rzymski, o odkryciach archeologicznych, genetycznych…

„Są dwa rodzaje historii światowej: pierwsza, oficjalna, zakłamana, przeznaczona do nauki w szkołach, i druga – historia tajna, skrywająca prawdziwe przyczyny wydarzeń” – Honore de Balzac – pisarz, wolnomularz-mason.

40 komentarzy do “Blog Sławiański Słowiański

  • Nie ma czakramu-Źródła Energii, w jakiejkolwiek kaplicy. Było na zewnątrz i został tylko ślad promieniowania Energii. Kto pracuje wahadełkiem, ten może to sprawdzić. Drugim miejscem Źródła Energii, było wzgórze jasnogórskim nazywane. Idąc aleją, między parkami, minąć trzeba figurę, by była za plecami i prosto w kierunku muru. Jest około 15 metrów przed ogrodzeniem:,szerokość okolo 14 m i długość około 2.5 m. 44

   Polubienie

 1. Niesamowita strona! Wlasnie zaczelam siegac do polskiej mitologii, w koncu! po tym jak „zachaczylam” o hinduska i indianska. Szkoda ze nie mozna sie zapisac zeby dostawac notyfikacje przez email… czy moze ta strona ma twitter albo inne media?

  Polubione przez 1 osoba

 2. Panie Białczyński! Przyszło mi cos na myśl. Co Pan moze wykorzystać. Rosjanie nazywają nas ” pszapszokami” (pszapszoki). Dlaczego? Bo tak mówimy! Dla wszystkich na całym świecie nasz język to tylko „pszpszpsz”. Dlaczego? Pomyślałem o korzeniach Słowian – wśród bagien, lasów i starorzeczy. Jak mieli się porozumiewać na polowaniach? Marynarskim germańskim głośnym i dźwięcznym „ahoj”? Czy popularnym wsrod ludów stepów ( Mongołowie i Indianie) dźwięczne i głośnym samozgloskowym poganianiem konia i pasących się stad? (ułła, aja, „h”eja). No nie! Bo by przestraszyli wszystko w promieniu kilku kilometrów! Wśród bagien i starorzeczy – ojczyzny Słowian mówi się SZEPTEM!

  Polubienie

  • Panie Białczyński! Wspomnę jeszcze raz o zasięgu występowania Czerwca polskiego – taki owad, z którego produkowano barwnik, czerwień sławna na cały świat aż do XIX w, kiedy znaleziono tańszy i gorszy zamiennik. Zasięg występowania Czerwca polskiego pokrywa się z zasięgiem dominacji A1r1. (między Bałtykiem, Łabą, Dunajem i Dnieprem)

   Polubienie

  • Rosjanie nazywają NAS? A kim są Rosjanie/ Korzenie Słowian wśród lasów i bagien???? Hahahaha! Słowianie pochodzą ze stepów, To ludność z Sumeru jaka rozeszła się na Wschód i Południe.Na koń, i szable w dłoń. Co za wymysł- gadanie szeptem . Pszapszoki ? A Rusini jak mówią? Nie mają „szcz”? „sledujuszczij.”Słowiański język jest jeden. Niemieckie Ahoj. – dźwięczne, Czesi też mają swoje Ahoj>Bagna i lasy pojawiły się wtedy gdy do nich przywędrowali.

   Polubienie

 3. POLECAM
  Ja, Dago Zbigniew Nienacki – to prawdziwy tytuł książki (Dagome Iudex)
  Najlepsza książka jaką czytałem !!!!
  Pozycja zapomniana, lub celowo wyciszona, (wydana chyba w latach 80 tych przez Pojezierze, które od razu po tym upadło) opowiadanie na kilku poziomach,
  – opowiadanie przygodowe z wartką akcją (takie co się łyka w 2 noce)
  kolega, który mi polecił pozycje
  powiedział: podobał ci się „Wiedźmin” Sapkowskiego,
  ja na to – tak bardzo,
  on – to mam dla ciebie coś o wiele lepszego…
  (po powrocie od kolegi zacząłem czytać około 23, skończyłem o 5 rano, żeby złapać choć 2 godziny snu przed pracą…. następnej nocy było podobnie)
  – historyczna prawdopodobna wersja losów Polski/Lechii na przełomie IX i X w n.e. (najciekawsze są retrospekcje w formie legend na tematy przeszłości historii, władców, ludów i ziem naszych, mówiących nawet o starożytności)
  – rozprawka na temat zdobywania, utrzymania i sprawowania WŁADZY (lektura obowiązkowa dla każdego kto kieruje ludźmi, prowadzi biznes, jest politykiem)

  W skrócie „Stara Baśń” w wersji HARD CORE-owej (sporo leje się krwi, do tego pozycja mocno zabarwiona niewybredną barbarzyńską erotyką, która moim zdaniem się wkomponowuje i ubarwia jaskrawo opowiadanie)

  Ponoć to było dzieło życia Nienackiego, pracował nad pozycja wiele lat (zbierając materiały).
  Autor wielokrotnie konsultował swoje dzieło z Pawłem Jasienica (delektując się przy okazji, przednimi staropolskimi trunkami…. 😉 )
  Kto nie czytał ten kiep !!!! jak by powiedział sam Onufry Zagłoba
  Film lub serial to był by hit
  Acha musicie wiedzieć że są 3 tomy
  1. Ja, Dago
  2. Ja, Dago Władca
  3. Ja Dago Piastun
  (Polecam wydanie oryginalne z lat 80 tych)
  allegro.pl/ja-dago-zbigniew-nienacki-i7054261223.html

  Polubienie

  • Zostawcie w spokoju „Starą Baśń”. Już wystarczająco przekręcił jej treść Żyd Hoffman.Czegoś takiego się nie spodziewałam! Łotrostwo!! Nie było nawet głównego bohatera Domana, a postać pięknej,uduchowionej Dziwy przypominała mi współczesną, rozbabraną dziewuchę z liceum.Owa barbarzyńska erotyka nie była w powieści, aż tak barbarzyńska ,jak ta dzisiejsza, ucywilizowana, na czym wzorował się ówczesny scenarzysta. Żydzi , zróbcie wierne odzwierciedlenie waszej biblii , chętnie obejrzę, zamiast tych ckliwych opowieści dzisiejszego pisarczyka, o kryształowych, uciśnionych bohaterach wędrujących po pustyni.

   Polubienie

 4. Wezwanie Czerwiec 2018 Działanie A – Podaj Dalej !!!!!!!

  BARDZO WAZNE ! PODAJCIE DALEJ BRACIA I SIOSTRY SLOWIANIE !!!

  Dziekuje w Imieniu RODU ❤

  Kapłanka Wiecznego Ognia

  Polubienie

  • Powyższy przekaz dvd od razu zastanawia. Czcionka rodem z USRAELA. Liternictwo typowe dla debili z Hameryki. Szeryfy stosuje się do każdej litery, a nie tylko do dużej litery ” I ” , co widać powyżej . To ” I ” wygląda przy innych literach , jak rzymska jedynka. Także duża litera „J” wygląda, jak pisane duże ” T „. Jest to typowy rodzaj pisma stosowany w przebrzydłej Hameryce .Więc jak to widzę, to już zamykam rozdział na wstępie. Ta cała amerykanizacja jest gorsza od germanizacji i rusyfikacji.A to wszystko do izraelizacja.Nie mam zamiaru podporządkować się tym pogromcom Indian!

   Polubione przez 1 osoba

 5. System judeo-rzymski? Cóż to? Judeo-chrześcijański? Bo jeśli tak, to nie istnieje taki twór. To dwa różne systemy. Podobnie nie można porównać chrystianizmu i chrześcijaństwa. Chrześcijaństwo to najzwyklejsze pogaństwo.

  Polubienie

  • Ależ istnieje. Jedno bez drugiego nie ma ani rąk ani nóg, ani głowy.Jedno z drugiego wypływa, jedna prawda objawiona, jeden Ojciec z niebiesiech, jeden jego syn zbawca świata, i jeden gołąb jako duch. A Biblia jest to Pismo Starego i Nowego Testamentu spięte jedną klamrą.
   Jozue reformator judaizmu kogo wzywa, jak nie swojego ojca, Pana, Jahwe.., a kto mu z chmur odpowiada jak nie Jahwe, Pan bóg Izraela?. Oczywiście obydwaj zmyśleni ,zlepieni na podstawie innych bogów czy bożków. jak kto woli. Chrześcijaństwo wierzy w żydowską trójcę świętą ,więc jakie to może być pogaństwo według Watykanu? Pogaństwo to jest NIEWIARA w żydowskie mity. Chrystian wymaga chrztu, bo bez chrztu nie jest się godnym Chrystiana i do jego sekty należeć nie można. ITD.

   Polubienie

 6. A tymczasem:

  Czas niewoli !
  Zamknęli Cię w domach
  Mój bezwolny ludu
  Głosując na obcych
  Spodziewasz się cudu ?
  Zdobywają wszystko
  Niszcząc nas przez lata
  Bo ma zapanować
  ICH porządek świata !
  Jaką to nam jeszcze
  Przyjdzie płacić cenę
  Za to, że jesteśmy
  Za nasze istnienie ?

  wojan

  Polubione przez 1 osoba

 7. „Wy, którzy nienawidzicie Żydów tak bardzo. Dlaczego zaadoptowaliście i wyznajecie ich religię.” – Fryderyk Nietzsche

  panie Nietzsche , może Pan w zaświatach odbierze wiadomość ode mnie – pyta Pan – dlaczego?
  Dlatego, że taka wspaniała!Tyle w niej ludzkich uczuć, tyle empatii, zrozumienia, tyle miłosierdzia, prawdy, taki bijący po oczach brak podziałów na lepszych i gorszych, takie uwielbienie dla ubogich i ubóstwa. Ach! Panie Nietzsche, niemiecki Żydzie, ależ tak! Zaadoptowaliśmy waszą wzniosłą religię, waszego bożka Pana,półkozła, waszego baranka na ołtarzu i ptaka gołębia, jako ducha, a także Wieczną Pannę i Dziewicę, Maryę, żonę Józefa i matkę kilkorga dzieci w tym Jozuego, nazwanego potem, Jezus.Zaczytujemy się w świętej księdze Biblii…co za pouczająca lektura!!
  Witaliśmy waszą wiarę, jedyną na świecie, z otwartymi ramionami i hebrajskim śpiewem na ustach. Dzięki waszej pomocy spaliliśmy naszych bogów, porąbaliśmy nasze święte gaje, wymazaliśmy naszą niechlubną historię, imiona naszych królów, nawet sami składaliśmy głowy pod topór waszych misjonarzy o litościwym sercu, i sami, z radością, skakaliśmy w ogień stosów dla heretyków! Lepiej zdychać niż żyć w pogaństwie. Po co nam ta odwieczna słowiańska spuścizna!? Po co nam nasza historia skoro bez Pana, Boga żydowskiego? Po co ten wstyd?? To bezczelne uwielbianie Natury? Ta miłość życia , pochwała życiodajnego Słońca? Po co ? Oddaliśmy wam nasze święta , a wy skroiliście je pięknie, według waszej żydochrześcijańskiej miary. Oddaliśmy wam nasze ziemie, abyście tu żyli jak wielcy panowie i pozwolili nam dla was pracować. Zasłużyliście sobie na to. Teraz żyjemy jak pączki w maśle, pod ciągłym boskim patronatem żydowskich, miłosiernych bogów . Włos nam z głowy nie spada. Tak należało postąpić w obliczu jedynego Boga, Stwórcy, Zbawiciela bo tylko on zawiedzie nas grzeszników, niegodnych lizania boskich stóp, zawiedzie nas wysoko w chmury do nieba,, zamiast do piekła.Zaadoptowaliśmy, przyjęliśmy bez jednego słowa sprzeciwu żydowsko/chrześcijańską światłość do naszych serc ,bo zrozumieliśmy, że jedynie żywot waszego, Żydzi, niewolnika po wsze czasy jest nam pisany, za co Bogu dziękujemy na kolanach, w prochu tej ziemi, z jakiej powstaliśmy dzięki żydowskiemu Stwórcy! I jak tu was nie kochać? Jedyna prawda objawiona, ta światłość rozdęła się nad Słowiańskimi narodami ogromnym blaskiem niczym bomba atomowa, wielki żar opętał nasze wdzięczne umysły i ciała! Pofrunęliśmy do nieba jako ci aniołowie, jako te niebieskie zjawy by radować się i żyć wiecznie u boku Boga ukochanego i kochającego. Tam dopiero zaczyna się nasze wspaniałe życie.
  Bo ta wiara , jest wiarą jedyną i prawdziwą,a ja pełna wdzięczności do Pana, Boga leżę w błocie przed krzyżem w jego czarnym , zimnym cieniu, leżę w bagnie i płaczę , płaczę, płaczę…
  …/../ już cię dziewczę nie zobaczę/../

  Polubione przez 1 osoba

 8. Jak to żydzi nie kradli pomysłów z innych ksiąg nie żydowskich? Jak to nie skradli pomysły na zlepienie sowich bożków od innych bohaterów mitycznych? A po co daleko szukać dowodów na to że kradli?:Pokradli wszystkie słowiańskie święta i przerobili na własne./

  Polubienie

 9. Jak to żydzi nie kradli pomysłów z innych ksiąg nie żydowskich? Jak to nie skradli pomysłów na zlepienie swoich bożków od bohaterów mitycznych innych narodów? A po co daleko szukać dowodów na to że kradli?:Pokradli wszystkie słowiańskie święta i przerobili na własne./
  No, i ?

  Polubienie

 10. Żydzi ukradli Rzymianom łacinę i stosują ( dlaczego łacinę?) w swoich pieniach przed ołtarzem, na którym widnieje baran z czerwoną chorągwią.Zaprasza na ucztę podczas, której będzie się go jadło i piło, dzwoniło na wieczną pamiątkę jak u Sumerów , wąchało kadzidła
  ( indyjskie) klepało różańce ( indyjskie) klęczało i składało ręce do modłów ,także po indyjsku.Ciekawa jest ta długa przerwa w życiorysie Jozuego – zabrakło pisarczykom weny twórczej, czy też inne mitologie nie spisały się na czas z tekstem?

  Polubienie

 11. Po czym poznać, że blog nie jest słowiański, a germański? Po zgermanizowanym Światowidzie . Germania ( schrystianizowana) po zdobyciu Arkony przerobiła posąg Światowida, na Świętowita. Wszystko, co słowiańskie, było w ich oczach godne zniszczenia. A co ma wspólnego Światowid – Świat Widzący , z niejakim Święto Witem? Święty Wit! Jest taka choroba „Taniec Świętego Wita” i stąd wzięła się ta „słowiańska” nazwa. ( Wit już stał się żydochrześcijańskim świętym) Kto promuje tego germańskiego Świętowita? Germanie. Lubią odbierać Słowianom ich własność i przerabiać na swoje kopyto. Ale to nie koniec wyjaśnień.
  Germanie starają się nam, Słowianom, wpoić w sposób, zaiste idiotyczny, że Święty , oznacza Mocny, Potężny, a Wit oznacza Pan. Czyli znowu ściema – Potężny Pan, czyli Świętowit. Śmieszne tłumaczenie z jakiegoś, obcego języka na polski. Istny blender! Więc Świętowit nie jest to polska nazwa nadana temu słowiańskiemu posągowi, skoro się ją tłumaczy? Mamy więc zamiast Świat Widzącego, germańskiego Potężnego Pana. Czy można postawić znak równości pomiędzy Światem a Świętym? NIE! Poza tym, Święty nie oznacza silny, potężny , jak to tłumaczą niektórzy Niemcy, Święty, to ktoś, kto się w szczególny sposób przypodobał swoim bóstwom z mitologii żydowskiej. W nagrodę świeci mu wokół głowy aureola(boska). I znowu mamy odpowiedź, co to jest za Święty Wit. Ano, święty żydowski.
  Dlaczego Wit tłumaczony jest jako Pan? Wit to jest imię np. Wit Stwosz – rzeźbiarz, a nie Pan Stwosz. Żydowski Święty Pan + Jezus, powiązany z tańcem świętego( żydowskiego) Wita oto jest wasz, Świętowit, Niemcy. I rebus rozwiązany.
  Jak widać nieudolne, a wręcz śmieszne są te próby zgermanizowania słowiańskiego ŚWIATOWIDA!

  Polubienie

 12. dopiszę – Słowianie przed chrystianizacją nie mieli świętych żydowskich. Nie mogli więc nazwać swojego boga po chrześcijańsku Święty Wit. Po zdobyciu słowiańskiej i tkzw. pogańskiej Arkony najemnicy Watykanu przechrzcili pogańskiego boga Światowida na żydochrześcijańskiego Świętego Wita. Logika za tym przemawia. Wszystko, co słowiańskie i nie żydochrześcijańskie było niszczone.
  A już tłumaczenie nazwy Świętowit na Potężny Pan jest wręcz absurdalne.
  „Świat” został przerobiony na „Święty”, a końcówka „Wid” na „Wit”.
  Świętowit, jako najwyższa forma boga? Najwyższa forma boga to Absolut. To Kryszna według wierzeń Hindusów. Kryszna był nazywany Potężnym Panem, Bogiem bogów.
  Oto jak zwracał się do Kryszny Ardżura: Jesteś Pierwotną , Najwyższą Osobą, celem ostatecznym i Najwyższą Prawdą. Nienarodzony, Wieczny, Duchowy/../ Nikt nie jest wstanie ciebie pojąć, nawet bogowie i demony. Jedynie ty znasz siebie, dzięki swojej mocy, władco wszystkich istot, Bogu bogów, Panie wszechświata. /../ .Mahabharata, największy epos świata, Krishna Dharma.
  ISBN 83-91 4289 -1-5 miejsce wydania 50-312, Wrocław.

  Słowo „święty” nie pada w tym wielkim eposie. Nie pada też imię Wit.
  Światowid patrzył ,zgodnie z nazwą ,na cztery strony świata. Mógł być, w dość prymitywny sposób, przedstawieniem boga Kryszny, który obejmował wzrokiem Wszechświat w całości, jeżeli Słowianie mieli powiązania ze światem Wschodu, a jak wiemy, mieli je. Kryszna był widoczny w każdym fragmencie świata, tak się ukazał Ardżurze. Widok był przerażający, bo otaczało Ardżurę miliony oczu, miliony słońc, miliony ust…Ardżura nazwał go „Panem o przerażającej postaci”. Kryszna był wszędzie.

  Czy nadal będzie się twierdzić, że święty Wit ( Świętowit) jest najwyższą formą boga? Że nazwa ta właśnie tę najwyższą formę boga, Krysznę, oznacza, a nie świętego Wita?
  Jedynie nazwa Światowid tu pasuje. Bóg bogów – Kryszna, Wszechotaczający nas Pan o przerażającej, wielomilionowej postaci,. Potężny Pan, Bóg bogów będący wszędzie, widzący Wszechświat ze wszystkich stron, i wypełniający go swoją osobą. Świat Wid-zący = Światowid.

  Najwyższym bóstwem słowiańskim był również Swarog i jego syn Swarożyc. Galaktyka i Słońce dające życie.

  Polubienie

 13. Nie wiem kto to napisał „Prasłowiańszczyzna nie jest młodsza od kultury Persji, Indii czy Sumeru, lecz jest dawczynią tych cywilizacji i kultur łącznie z ich religijnością.”. Szczerze mówiąc nie wiem, czy w ogóle warto się to w/w tekstu odnosić, może tylko potraktować go jako kawał tysiąclecia.Jest tam też zahaczenie o Starożytny Egipt i Ozyrysa. Biedni Słowianie idąc na zachód pogubili wszystkie swoje odwieczne zdolności którymi tak zręcznie posługiwali się w pozostawionych za plecami państwach, jakie stworzyli..Patrząc na ich prymitywne, drewniane grody, można łzę uronić. A jest za czym płakać, na czele z inżynierią,inżynierią wodną, architekturą, znajomością matematyki, zdobnictwa, rzeźby, znajomością medycyny, fizyki, astronomii, geometrii, lotnictwa, ze znajomością biotechnologii, oraz pisma. A gdzie te indyjskie świątynie wykuwane w litych skałach, gdzie te koronkowe budowle sięgające wysoko w niebo? Te Stupy i Wimany? Gdzie te piramidy stawiane według Pasa Oriona? Te ogromne wspaniałe kolumny pokryte hieroglifami i malowidłami? Te mozaiki i kolosalne rzeźby? Pomijam już nadaną przez Prasłowian Egiptowi, Persji, Sumerowi, Indiom, religię, w każdym państwie odmienną , chyba na dowód pomysłowości. A pradawny Sumer…no, no,. Anu, Ea , Enlil i Ninursag , Inana, Irkusz, Ninurta, Nergal, Ereszkigal, Sin, itd. to też byli Prasłowianie. Oni też napisali Enuma Elisz, Atrahasis, Pieśń o Ullikumi, eposy sumeryjskie, Mahabharatę, Wedy, Ramajanę,zapisali tysiące papirusów.. Pewnie też Prasłowianie zbudowali Babilon, wynaleźli proch, papier i latające smoki. Nie dajmy się ponosić, aż takiej fantazji. Wszystko ma jakieś granice przyzwoitości.

  Polubienie

 14. świętowit na pewno milczał, może tylko odwalał taniec świętego Wita, tak w dur, po germańsku. Krvavy-Ludzkie Diabły , diabeł narodził się dość późno jako postrach na masy.Chrystusowej drogi nie było., jedynie droga do chrystianizacji, krwią ludzką splamiona.Bo trzeba było postawić nowe Cesarstwo Rzymskie nazwane brzydko Watykan, a to kosztuje. Bieda dla mas, a bogactwo dla watykańskich głów. A boga w cierniowej koronie i z otwartą klatką piersiową lubili malować wzorując się na obrazie Ahura Mazdy. Jedyny Bóg…z trudem to już wytrzymuję.

  Polubienie

 15. I jeszcze o Światowidzie Słowiańskim, o tym, jak próbuje się zrobić z niego chrześcijańskiego świętego Wita.Przecież to ABSURD! Słowianie nie nazywali swoich bogów imionami chrześcijańskich , a przy tym germańskich świętych.To jest żydogermanizacja słowiańskich bogów.
  Święty Wit
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Wit
  Data i miejsce urodzenia koniec III wieku
  Mazara del Vallo

  Data śmierci ok. 304

  Czczony przez Kościół katolicki
  Cerkiew prawosławną

  Wspomnienie 15 czerwca (kat.)
  16 maja i 15 czerwca (praw. liturgia według kal. jul.)
  29 maja i 28 czerwca, Vidovdan ((praw. według kal. greg.)

  Męczeństwo św. Wita, południowe Niemcy ok. 1450 Muzeum Narodowe w Warszawie.
  Święty Wit, cs. Muczenik Wit (ur. koniec III wieku w Mazzara na Sycylii, zm. ok. 304) – męczennik chrześcijański oraz święty Kościoła katolickiego i prawosławnego, zaliczany do Czternastu Świętych Wspomożycieli.
  Życiorys
  Wit był synem pogańskiego Sycylijczyka Gelasa, który piastował godność senatora miasta Mazzara (Mazara del Vallo), ale Wit wychowany został w duchu chrześcijańskim przez jego piastunkę Krescencję i jej męża Modesta. Gdy Wit miał siedem lat (według niektórych podań dwanaście), jego ojciec dowiedział się o wierze syna i usiłował go od niej odwieść schlebianiem i pogróżkami, a gdy to nie odniosło skutku, postawił go przed namiestnikiem. Chłopiec, mimo użycia tortur, nie porzucił Chrystusa i ostatecznie został przekazany cesarzowi Dioklecjanowi. Ten według podań rzucił go na pożarcie lwom, ale Wit uczynił przed zwierzętami znak krzyża, a te położyły się uległe przed nim.
  Święty Wit został ugotowany w kotle z wrzącym ołowiem, a następnie rzucony dzikim zwierzętom i rozciągany na katowni.
  Patronat
  Wit jest patronem aktorów, aptekarzy, epileptyków, tancerzy, histeryków, górników, taksówkarzy, karczmarzy, zwierząt. Jest patronem Czech i Saksonii, a także wielu miast, szczególnie w Austrii i Bawarii.
  Czczenie Świętego Wita jest także bardzo ważne dla Serbów, którzy obchodzą Dzień Świętego Wita (Vidovdan).
  Dzień obchodów
  Wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest 15 czerwca.
  Cerkiew prawosławna wspomina męczennika Wita dwukrotnie:
  • 16/29 maja[2], tj. 29 maja według kalendarza gregoriańskiego
  • 15/28 czerwca, tj. 28 czerwca według kalendarza gregoriańskiego (Vidovdan w Serbskim Kościele prawosławnym).
  Ikonografia
  Święty przedstawiany jest jako chłopiec w bogatym stroju, z liściem palmowym w ręce na znak jego męczeństwa, często też z lwem.

  Jak więc może ktoś wmawiać nam, że Świętowit to właściwa nazwa słowiańskiego boga, posągu na podstawie kwadratu, przedstawiającego mężczyznę na każdej ze ścian tej figury.Słowianie , zwani pogardliwe poganami, do momentu brutalnego wkroczenia w ich życie chrześcijaństwa nie znali chrześcijańskich świętych, i nie mogli ich imionami nazywać swoich pradawnych bogów.
  Ci czciciele św. Wita z Czech i Serbii to już schrystianizowani poganie, lub żydowskie przechrzty. Czczą tego świętego przede wszystkich Germanie z Austrii i Bawarii, dlatego twierdzę , że to Germanie lub germańscy Żydzi wpływają usilnie na zmianę imienia słowiańskiego boga Światowida. Wbrew pozorom Krzyżacy są wciąż obecni wśród nas i starają się zniszczyć to, co słowiańskie.
  Święty Wit, nie jest w żaden sposób związany ze słowiańszczyzną. Do czasów pojawienia się chrześcijaństwa ów święty przecież nie istniał. Słowianie mają o wiele dłuższy życiorys niż chrześcijaństwo, podobnie ich bogowie.

  Polubione przez 1 osoba

  • każdy powinien pójść do w/w kościołów i pomodlić się do św. Wita ,. Ciekawe, czy stoi tam posąg o czterech postaciach zwróconych na cztery strony świata , tak usilnie nazywany przez wrogów Słowiańszczyzny – Świętowit, a będący tkzw. pogańskim bożkiem. Chyba dość już wyjaśniłam tę sporną o imię posągu, sprawę. Nasz prasłowiański bóg, nosił imię Światowid.

   Strony w kategorii „Świątynie pod wezwaniem św. Wita”
   Poniżej wyświetlono 14 spośród wszystkich 14 stron tej kategorii.
   K
   • Kościół św. Wita w Karczewie
   M
   • Kościół św. Wita w Mełgwi
   N
   • Kościół św. Wita, św. Modesta i św. Krescencji w Nasiechowicach
   P
   • Kościół św. Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich
   • Archikatedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha w Pradze
   R
   • Kościół św. Wita i św. Katarzyny w Rehling
   • Katedra Świętego Wita w Rijece
   • Kościół św. Wita w Rogoźnie
   • Kościół świętych Wita i Modesta w Rzymie
   S
   • Kościół św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu
   • Kościół św. Wita w Słupach
   Ś
   • Kościół św. Wita w Śmiglu
   T
   • Kościół św. Wita w Tuliszkowie
   U
   • Kościół św. Wita w Uniejowie-Parceli

   źródła elektroniczne
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:%C5%9Awi%C4%85tynie_pod_wezwaniem_%C5%9Bw._Wita

   Polubione przez 1 osoba

 16. Komunia święta jako rytualny kanibalizm w kościele chrześcijańskim/ katolickim.Uczta baranka( na prawdę chodzi tu o barana, za jakiego Jozue się uważa) na jaką są zapraszani wszyscy wierni – „oto ciało, które za was będzie wydane. Jedzcie i pijcie z tego wszyscy albowiem jest to….” Wierni zjadają ciało boga, a duszpasterz pije z pucharu jego krew. Przez tyle lat nie byłam świadoma co to jest za rytuał, a to po prostu jest kanibalizm. Zjadanie ciała guru ma posłużyć przejęciu jego mocy przez wiernych.To jest znany rytuał u ludów pierwotnych.I ja do takiej sekty należałam( czas przeszły, bezpowrotny).
  Przy takiej okazji zawsze słyszano bicie bębnów.
  53 – Zapewniam was: Jeżeli nie zjecie ciała Syna Człowieczego i nie napijecie się Jego krwi, nie będziecie mieć w sobie życia.
  54 A kto spożywa moje ciało i pije moją krew, już ma życie wieczne, a Ja go ożywię w dniu ostatecznym.
  55 Ciało moje to prawdziwy pokarm, a moja krew to prawdziwy napój.
  56 Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, trwa ze Mnie, a Ja – z nim.

  Polubione przez 1 osoba

 17. Wszystkie kanały na Y T mają za zadanie wyprać czytelnikom mózg. Piorą go na różne sposoby,a ludziska pieją z zachwytu. Nie analizują, nie porównują, tylko piątka w górę! Po wysłuchaniu tego wszystkiego w głowie pozostaje wielki zamęt. I o to wrogom Polaków chodzi. Ale gdy coś podpowiesz, to cię wyzwą od najgorszych. Sława Słowianie! Nie zniszczą nas.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s