Blog słowiański

Wiara Przyrodzona Przyrody

Data powstania bloga-blogu 24.12.2014. O Bogach i Boginiach słowiańskich, wiedzy, legendach-bajach, o starożytnych Prasłowianach, o oszustwach i zniewoleniu Słowian przez system judeo-rzymski, o odkryciach archeologicznych, genetycznych…

„Są dwa rodzaje historii światowej: pierwsza, oficjalna, zakłamana, przeznaczona do nauki w szkołach, i druga – historia tajna, skrywająca prawdziwe przyczyny wydarzeń” – Honore de Balzac – pisarz, wolnomularz-mason.

13 myśli nt. „Blog słowiański

 1. Niesamowita strona! Wlasnie zaczelam siegac do polskiej mitologii, w koncu! po tym jak „zachaczylam” o hinduska i indianska. Szkoda ze nie mozna sie zapisac zeby dostawac notyfikacje przez email… czy moze ta strona ma twitter albo inne media?

  Polubienie

 2. Panie Białczyński! Przyszło mi cos na myśl. Co Pan moze wykorzystać. Rosjanie nazywają nas ” pszapszokami” (pszapszoki). Dlaczego? Bo tak mówimy! Dla wszystkich na całym świecie nasz język to tylko „pszpszpsz”. Dlaczego? Pomyślałem o korzeniach Słowian – wśród bagien, lasów i starorzeczy. Jak mieli się porozumiewać na polowaniach? Marynarskim germańskim głośnym i dźwięcznym „ahoj”? Czy popularnym wsrod ludów stepów ( Mongołowie i Indianie) dźwięczne i głośnym samozgloskowym poganianiem konia i pasących się stad? (ułła, aja, „h”eja). No nie! Bo by przestraszyli wszystko w promieniu kilku kilometrów! Wśród bagien i starorzeczy – ojczyzny Słowian mówi się SZEPTEM!

  Polubienie

  • Panie Białczyński! Wspomnę jeszcze raz o zasięgu występowania Czerwca polskiego – taki owad, z którego produkowano barwnik, czerwień sławna na cały świat aż do XIX w, kiedy znaleziono tańszy i gorszy zamiennik. Zasięg występowania Czerwca polskiego pokrywa się z zasięgiem dominacji A1r1. (między Bałtykiem, Łabą, Dunajem i Dnieprem)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s