Pogaństwo – wstyd czy chluba


Nasi ojcowie i matki, kiedyś byli poganami.

Japonia do dzisiejszego dnia, jest krajem pogańskim. Imperium rzymskie, w czasie swego rozkwitu, też było pogańskie. To co w końcu, mamy być dumni z naszej pogańskiej historii, naszego pochodzenia, czy mamy się tego wstydzić? Wmawiają nam, że powinniśmy wstydzić się naszych korzeni.

Słowo ,, pogaństwo”, ,, poganin ‘’, przekształcili w słowa – symbole. Symbole czegoś złego i okropnego. Słowo ,,chrześcijanin’’, też zostało słowem – symbolem, ale ono symbolizuje, duchowość, przyzwoitość, światłość umysłu w przybliżeniu do Boga. W rezultacie wmówili nam z historii naszego państwa coś takiego, że nasi przodkowie, byli jakimiś mrocznymi, okropnymi ludźmi, aż przyszli misjonarze i przynieśli opracowaną w Izraelu ideologię – chrześcijaństwo.


Mieszko Pierwszy, pod naciskiem dobrodusznych zakonników Najświętszej Marii Panny, a także bojąc się utraty władzy, ochrzcił naszych praojców.


Nie dawno świętowaliśmy tysiąc lat chrztu Polski. Ale co to jest tysiąc lat, moment naprzeciw miliardów lat. Możemy sobie wyobrazić, nie moment, lecz jeden dzień. To bardzo ważne, by umieć sprężać czas . Teraz zobaczycie, co przy tym mamy.

Budzicie się wspaniałym, słonecznym rankiem i na progu waszego domu widzicie gości. Goście opowiadają, że wasi rodzice są źli, okropni, są poganami, a należy być chrześcijanami i nie z przyrodą obcować, lecz za grzechy swoje się modlić, ponieważ wasi rodzice tak nagrzeszyli, że ich grzech przeszedł i na was.

A wy natychmiast się zgadzacie ze stwierdzeniami przybyszów i podążacie za nimi do kościoła , całujecie ich ręce , prosicie o błogosławieństwo i nawet nie staracie się myśleć o swoich rodzicach. Wymazujecie ich ze swojej pamięci, pozostawiając tylko jedno określenie – ,,okropni poganie ‘’. Taki oto fragment otrzymujemy przy obrazowym sprężeniu czasu.


Źródło artykułuW przeciągu minionego tysiąclecia, naszą uwagę skupiano na ogromie różnych zdarzeń: opowiadano kto z kim walczył, jakie wspaniałe budowano obiekty, kto z kim się żenił, wśród hrabiów i królów, kto i jakim sposobem osiągał władzę.

Celowo zacierano pamięć o naszych pramatkach i praojcach, którzy byli poganami. Prawda jest taka, że nikt tak nie kochał i rozumiał przyrody, znając Wszechświat i znaczenie wstającego słoneczka. Oni tylko pragnęli, twoi prarodzice, żebyś ty, tak daleki od ciebie dzisiejszego, uczynił wspaniałą przestrzeń, jeszcze bardziej wspaniałą. Tak, byli poganami, rozumiejąc myśli Boga, poprzez przyrodę. Oni wiedzieli, jak uczynić ciebie szczęśliwym, wiedzieli to dlatego, że byli poganami.

Twój praojciec zginął w nierównej walce, z cudzoziemskimi najemnikami , walcząc o twoją przyszłość, a pramatkę spalili na stosie za to, że nie chciała zmieniać twojej wspaniałej przyszłości, na dzień dzisiejszy. Lecz dzień dzisiejszy nadszedł, a potomkowie tych pogan dziś, klękając, całują ręce potomków tych, którzy palili ich matki i zabijali ich ojców. Całują i piszą pieśni o nieujarzmionej ojczyźnie, śpiewają o słowiańskim duchu, pełzając niewolniczo na kolanach już drugie tysiąclecie.

A czy wy myślicie, że jakiś tam Mieszko Pierwszy, niezbyt mocno siedzący sobie w fotelu, sam zmienił obraz życia. Otóż tak, siedział, siedział i ta sobie nagle mówi: Tak sobie myślę bracia, wypadałoby, nam wszystkim zapomnieć kulturę naszych rodziców i przekształcić się w chrześcijan. A naród z westchnieniem odpowiada: Pewnie, że tak, już zbrzydła nam kultura naszych przodków, do dzieła książę, ochrzcij nas‘’. W ten oto sposób, znacznie wzmocnił swoją władzę, zaspokajając swoje polityczne ambicje.

Pogańskie wyznania, nie były jednak w stanie objaśnić, zachodzących zmian społecznych: usprawiedliwić materialnej i społecznej nierówności, eksploatacji człowieka, przez człowieka i Boskiego namaszczenia dla władzy księcia. I nie jest sekretem, że jego wybór padł na bizantyjski wariant chrześcijaństwa, który podporządkowywał kapłaństwo, władzy księcia. Oczywiście nas zapewniano, że uczyniono tak, na rzecz edukacji i dobrobytu dla nas. Tu właśnie zaszła zmiana ideologii, łącząc się z trudnościami, kataklizmami społecznymi i rozlewem krwi. Szybko została zmieniona religia, kultura oraz obraz życia i układ społeczny. W rezultacie, tysiąc lat temu, książę w zamian za wzmocnienie swojej władzy, pozwolił emisariuszom cudzoziemskim na prowadzenie intryg i propagandy na swoim terenie.

Ale jak się okazało, poganie nie za bardzo poddawali się tej propagandzie, więc książę wzmocnił swoją drużynę najemnikami i przy pomocy tych cudzoziemców, wymordowano niepokorny naród. Oponenci mogli by powiedzieć, że jest to tylko jedna z wersji, otóż nie, to jest historyczny obiektywizm, który jest łatwo udowodnić, nie posiadając nawet jakiejś tam fenomenalnej wiedzy historycznej. Ja prosty człowiek, pisząc to, w tej chwili wam udowodnię, a to znaczy, że wielu prostych ludzi, również będzie mogło to rozstrzygnąć.

Powiedzcie panowie, zwolennicy okultystycznych ideologii, ile milionów słowiańskich ojców i matek spaliliście żywcem na stosach? Podajecie swoją liczbę, oczywiście zaniżoną. A może powiecie, że tego nie było, że nie paliliście? Było, było, o tym i w waszych źródłach jest wspomniane. Już w XV wieku mędrcy na soborze w powłóczystych szatach, wystąpili z propozycją zakazu karania śmiercią heretyków. No i spójrzcie, minęło już pięćset lat od chrztu, a Słowianie nadal stawiali opór.

Gdyby ludzie zobaczyli księgi pogan, w których wypowiadali oni swoje poglądy na świat, porównując kultury dwóch cywilizacji, ujrzeli by, całą niedorzeczność dzisiejszego obrazu życia. Wywieranie nacisków na nas poprzez słowa ,,Wierzcie nam i kropka‘’, bo jak nie, otrzymasz etykietę człowieka nie wierzącego, pozbawionego duchowości, zaczyna słabnąć, właśnie dlatego, że walka dalej trwa od ponad tysiąca lat.


Źródło artykułu


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s