Nasze słowiańskie korzenie


Od małego w naszych szkołach każdy uczy się mitologii greckiej, rzymskiej. W międzyczasie dowiadujesz się o Wikingach, poznajesz podstawy hinduizmu, uważasz Dalajlamę za kogoś w rodzaju Jana Pawła II a o staropolskiej mitologii, która była częścią całej wyznawanej przez Słowian wiary, nie da się dowiedzieć ani słowa? Jak to jest możliwe?

Oglądamy amerykańskie napierdalanki i nie tylko oczywiście, dowiadujemy się o wampirach, a nie wiemy, że były częścią wierzeń naszych przodków. Wampirami stawali się po śmierci ludzie źli – złodzieje, zabójcy itd. Żeby po nocy nie chodziły i nie żywiły się krwią wbijano im osinowy kołek. Wilkołak to też była część naszych wierzeń… Wiedzieliście?


Źródło – oryginał artykułu: Wolne Media
Wąpirz

„Zdusz-Demon. Wąpij-Płetnik jedna z odmian ogólnie Wampirów.  Są tez inne rodzaje Wampirów różniące się wyglądem i właściwościami. Wąpij ma wygląd kruchy i wiotki. Płetnik jest chudy, wysoki i przygarbiony. Pierś ma zapadłą, dłonie smukłe, ręce długie, palce zakończone długimi paznokciami. Policzki jego są szczupłe, obleczone niemal przejrzystą skórą, pod którą widać pulsujące słabo żyłki i tętnice. Wąpij ma taką właściwość, że przywabia ku sobie ludzi z dużej odległości. Czyni to, roztaczając wokół swej siedziby aurę tajemniczości i niesamowitości, która kusi, nęci, zachęca do zgłębienia i rozwikłania jak każda zagadka. Stąd jego ofiarami padają butni śmiałkowie i ludzie wścibscy, lub głupi i nieświadomi.”


W dzisiejszych czasach Polacy błądzą. Nie wiemy, czego chcemy i czego powinniśmy się trzymać, kim być. Na boiskach jesteśmy dumni z Polski, krzyczymy „Ole Ole – nie damy się!” A w życiu codziennym? Unikamy spraw związanych z krajem. Nie znamy dziejów Polski. Złościmy się kolejnymi wypowiedziami prowadzących Wiadomości. I nic. Po ich zakończeniu przełączamy na „Taniec z Ciotami”.

Ktoś, kto nie zna przeszłości, nie umie zachować się w teraźniejszości i przegrywa w przyszłości. Tylko, że cierpią na tym nasze dzieci. Nie znają już wartości, nie mają od kogo ich poznać i przez to małpują nasze błędy. Stają się tacy sami. A wszystko dlatego, że nie umiemy, mimo posiadanych źródeł pisanych – uczyć się z błędów, jakie popełnili nasi przodkowie. Robimy tak samo jak oni. Dajemy się wykorzystywać, tracimy po kolei ostoje wolności – najpierw kraj, później ziemie, zakłady, budynki, a teraz pozwalamy na wtrącanie się w nasze życie rodzinne i rozbijanie ostoi polskości – rodziny. Gdzieś nasz naród się zagubił. Na dodatek, obecnie tracimy nawet swoją wiarę.

Jak wrócić na dobrą drogę? Myślę, że nie da się tego zrobić przez powstanie i następnie nauczanie społeczeństwa dobrych wzorów i wartości polskich. Musiałoby stanąć do walki całe społeczeństwo. Tego się już nie da zrobić. Niestety część z nich to zdrajcy, sprzedawczyki i przede wszystkim obcy. Oni nie pójdą i powstrzymają innych. To nie ich wartości i nie ich kraj. Im jest dobrze tak, jak jest. W końcu tak chcieli by wyglądał kraj. Mają za sobą środki, którymi skutecznie panują nad nami, nawet poprzez ogłupianie. A pozostali ubodzy nie mają z czym iść do walki, bo poza pięścią nie mają nic.

Celem odzyskania Polski powinniśmy zacząć od podstaw. By postawić chałupę, nie zaczyna się od dachu. Myślę, że trzeba najpierw odzyskać wiarę i poznać na nowo własne korzenie. To one przez te wszystkie stulecia dawały siłę. Mieliśmy ogromne wespół z Litwą państwo. Byliśmy przedmurzem chrześcijaństwa. Bóg, Honor i Ojczyzna. Wszystko do czasu, aż znaleźli się zdrajcy i sprzedawczyki, a na końcu – tzw. użyteczne barany, jak Stanisław Poniatowski. Utraciliśmy wszystko.

II wojna światowa pozbawiła nas przywódców i warstwy dbającej o dobro najwyższe jakim jest Polska i jej społeczeństwo. Zastąpili ich przywiezieni na czołgach T-34, przyuczani do przejęcia władzy obcy, w tym Rosjanie i Żydzi oraz rodzimi zdrajcy i sprzedawczyki. Wtopili się w społeczeństwo, nauczyli języka, zmienili nazwiska na polskie. I się zaczęło sobiepaństwo. Trwa to do dziś. Dziś rządzą ich dzieci i wychowankowie. I rozwalili podstawy naszego bytu. Nie ma nic. A Polacy dalej potulnie jak owce idą za tymi baranami.

By to przerwać, trzeba wrócić do pracy u podstaw i uświadomić naród, kim są, jacy być powinni i co należy zrobić. Bo najwyższą wartością dla Polaka winna być Ojczyzna, która jest okrętem na wzburzonym współczesnym morzu zła. Musimy ją odzyskać, by nie utonąć. Ale by ją odzyskać, potrzebny jest nam wiatr w żagle – Bóg oraz kadłub – duma z bycia Polakiem.

Czytasz książkę, oglądasz Szklane Oko, rozmawiasz z kimś, patrzysz na to, co wykładają dzieciom i młodzieży w szkołach i ze zgrozą stwierdzasz (jeśli pomyślisz), że do panowania Mieszka I nic nie było. Tylko Grecja, Rzym… I co się uczysz? Bogów greckich, bogów rzymskich (po łebkach jeszcze egipskich), a o słowiańskich bogach nic! Jest tylko w podręcznikach wzmianka, że Mieszko I sprowadził chrześcijaństwo do kraju. Skoro sprowadził, to znaczy, że mieszkańcy coś innego wyznawali! Ale co? Zadasz sobie to pytanie, to poszukasz bo w podręcznikach nic nie ma. Nie, to nie wiesz. Tak jak większość.

Nie wszyscy wiedzą, że chrześcijaństwo przyswoiło sobie większość obrzędów staropolskich (pogańskich, właściwie słowiańsko-istyjsko-skołockich), bo nie mogła ich wytępić! Bądźmy dumni z wierzeń słowiańskich, bo nie ma czego się wstydzić. To nasze dziedzictwo i część naszej słowiańskiej – lechickiej – polskiej duszy. A obecnie część naszej wiary – obrzędów ku czci Boga!


Źródło – oryginał artykułu: Wolne Media


3 komentarze do “Nasze słowiańskie korzenie

  1. Jest dziesiątki jak nie setki ludz czytający ten artkuł i każdy rozsądny wie , że jest to nie w 100, ale w 1000% prawdą.Bardzo dobrze powiedział w sejmie o tym śp.Lepper.Można jego wypowiedź znaleść na YT pt. „8 minut, kóre zabiło Leppera”…czy jakoś tak.Śmiali sie wszyscy z niego, nie wierzyli o tajnych bazach, o wysprzedanych kopalniach, stoczniach,bankach,firmach ….. nie za miliony , ale miliardy ,dziesiątki miliardów złotych.Kto to sprzedał?A kto wziął za to kasę ” pod stołem?…wszyscy wiemy.Żaden uczciwy polak z krwi i kości tego by nie zrobił.Polska jest okradana, ale przez rządzących niepolaków.Czy my niewolnicy tego systemu jesteśmy w stanie sprzeciwić się?Czy ma ktoś pomysł na to ,aby zmienić trść książek do historii i napisac , ze przed Mieszkiem I było dziesiątki innych wladców polskich, ze złoiliśmy dupę rzymianom,grekom, że nasze podboje sięgały Afryki północnej,że to właśnie Wikingowie byli na naszych posługach jako wojska zaciężne, ze wyprawy Mieszka I sięgały do Azji Środka(Chiny),że mieliśmy pismo (runy),księgi slalone ,zniszczone, zdewastowne przez nadciągające z zachodu chrześcijaństwo,ze wszystkie kościoły okresu wczesnego średniowiecza pobudowane zostały na zniszczonych i zdewastowanych świątyniach naszych przodków.Znajdzie się taki odważny?Piszemy i czytamy to na takim FB , wymyślonego przez jakiegoś żydka.Wymachujemy szabelką na blogach tematycznie związanych z naszą pradawną kulturą.Bogom naszym niech będą dzięki, ze jest to w miarę dostępne i w miarnę czytane…i niech tego będzie jak najwięcej…. może coś zatrybi w mózgach młodych pokoleń POLAKÓW.Nadeszła era Wilka, tak szanowane zwierze przez naszych przodków, odeszła era Lisa ,szubrawcy ,złodzieja, kanalii..może będzie to przełom w NASZEJ świadomości kim byliśmy i chcemy być na przyszłość.

    Polubienie

    • Po przeczytaniu wszystkiego i to z wielkim zainteresowanem, moge jako Polka stac na bacznosc, mam nadzieje, ze wielu mlodych Polakow bedzie zainteresowanych taka lektora, chociaz troche powatpiewam, gdyz wielu z nich nie za bardzo to interesuje i nie kwapi sie do czytania. Dziekuje, ze sa tacy co cierpliwie przypominaja o naszej historii.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s