Muzyka – Kapela ze wsi Warszawa


Opublikowany 26 mar 2012


Płyta „NORD” to szósty oficjalny krążek Kapeli ze Wsi Warszawa.
Jak mówią muzycy zespołu, „NORD” jest spotkaniem ludzi z pozornie dalekich światów. Próbą wyobrażenia naszej muzyki przez pryzmat dźwięków Północy. Poszukiwaniem wspólnych elementów dla kultury Słowian i runicznych tradycji ludów Skandynawii.

„NORD” to zarazem ukłon Kapeli dla herosów i mistyków, potomków walecznych Wikingów i wieszczów ludu Saami, których sztuka była zawsze zespołowi bliska. Muzyka dziwnie znajoma, w swym niezwykłym brzmieniu: szorstkim, a jednak dostojnym. Zimnym, chropawym – a głębokim i mocnym. Z nutą nostalgii i z jakąś przeszywającą dreszczem prawdą.

W nagraniach gościnnie udział wziął kultowy szwedzki zespół „Hedningarna”, uznawany za prekursora world music. Na płycie usłyszymy również Sandy Scofield – Indiankę i szamankę z dalekiej północy Kanady, jedną z najwspanialszych śpiewaczek sceny world/folk/roots. „NORD” jest owocem pracy całej Kapeli ze wsi Warszawa, efektem wspólnej burzy mózgów i plemiennego powrotu do dzikich, transowych nut. Karrot Kommando zaprasza do odsłuchu tej niezwykle wzruszającej, świetnie zagranej i pełnej emocji płyty.

Płyta wydana jest przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury NORD: http://karrot.pl/nord. Kapela ze wsi Warszawa/Warsaw Village Band – NORD – promomiks.


Źródło    karrotkommando   karrotkommando


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s