Krzyż – Prastary Symbol Wiary Przyrodzonej

Søowianski-krzyz


Cóż, pewne religie pożyczyły sobie niektóre obrzędy z naszych Tradycji, to i pożyczyły sobie krzyż. Piszę o symbolu krzyża, ponieważ ostatnio dużo jest sporów na ten temat, a w szczególności „ściągnąć czy niech wisi?”… To jest śmieszne, ponieważ w dobie rozkwitu cywilizacji, w dobie łatwego dostępu do informacji, ludzie żyją przetartymi i przekłamanymi schematami. Łatwiej jest powtarzać bzdury niż samemu sprawdzić jak jest naprawdę.

Otóż symbol krzyża jest o wiele starszy niż religia, która tak namiętnie i żarliwie do niego przykleiła się. I bezczelnie twierdzi, że ma wyłączność na krzyż. Niezrozumiała jest (:)) nienawiść Katolików do Pogan… i wszystkiego co pogańskie… przecież katolicy zrodzili się z pogańskich macic, filarem ich wiary jest pogaństwo, a jednak… Ale bądźmy zawsze krok na przód…


Źródło artykułu – Moja słowiańska filozofia


Jakie pochodzenie ma ten prastary symbol i co symbolizował? KRZYŻ, symbol wywodzący się z pogaństwa. „Źródła naukowe nie pozostawiają cienia wątpliwości co do tego, że znak krzyża wcale nie pochodzi z chrześcijaństwa, i przynajmniej do IV stulecia po Chrystusie nie był symbolem chrześcijańskim! Stwierdzają natomiast stanowczo, że “krzyż był od dawien dawna świętym znakiem solarnym”, “boskim symbolem słońca i ognia”, a także “symbolem płodności” – o czym jednoznacznie świadczą ustalenia historyków, potwierdzone odkryciami archeologów.” BO?

„Bo kult krzyża, obrazów i figur, kult ognia, kwiatów, wieńców i słupów, kult święconych pokarmów, kult borów, pól, świętej wody, wiech, wici-węsiorków i baji-bajorków, kult pór roku, kult Zbiorów, kult Przodków, czyli Dziadów, i kult  Słońca  oraz Księżyca– jest czysto pogański – to Nasza Wiara Rodzima (Przyrodzona) i nie zamaże tego żadne zawłaszczenie symboli ani miejsc.”

Bo Krzyż, podobnie jak Swastyka-Swarga, to symbol wielokulturowy.
Bo Krzyż to symbol wywodzący się z Pogaństwa.
Bo Krzyż to symbol Wiary Przyrody-Natury-Ziemi.
Bo to symbol deszczu i płodności, pomyślności i szczęścia.

Ankh (Ankli, Anch) – staroegipski krzyż symbolizujący boskie siły twórcze, oznaczający „Życie”.. a dziś w szkołach zakonnicy wywieszają kłamliwe treści, które mówią, że ten Krzyż to „symbol szatańskich czarnych mocy i jako zagrożenia duchowe” (?) I to w szkołach, gdzie powinno się wychowywać dzieci na inteligencję i przyszłość narodu, robi się z uczniów ciemnotę. Takie rzeczy powinny być przez dyrektora szkoły konfrontowane i kontrolowane. Bynajmniej wszyscy w błogiej niewiedzy są zadowoleni, szczęśliwi a przed szkołami sprzedaje się niby słodycze na niby charytatywne cele… wyszło, że nie były to słodycze a wiadomo co… a dyr.? No co może zrobić człowiek, który cały czas żyje w urojonym świecie? Nic! Ale miało być o krzyżu…Więc to jest Krzyż Ankh, również zwany Kluczem Nilu 


 

bogowie z krzyżami Ankhbuddyjski krzyż w kole
Estelas Vascas, dziś już trudne do odnalezienia zabytki muzealne


Świadkowie obrządków funeralnych od II tysiąclecia p.n.e. Według wierzeń plemion basconów poświęcone bogu Słońcu w średniowieczu szansa na przetrwanie długowiecznej tradycji esteli gwarantowało przyjecie symboli katolickich.(źródło; http://www.machda.fotolog.pl/)krzyż celtycki , słoneczny


Z tego taki morał, że niech sobie wisi ten nasz Pogański Symbol-Krzyż. W sumie to dzięki katolikom 🙂 mamy krzyże prawie wszędzie; w lesie, na łące, w domu, na rynku, w sejmie itd. Katolicy obchodzą nasze święta to i niech wieszają sobie nasze symbole gdzie chcą 😉 Cieszy nas ogromnie widok Polakatolika klęczącego przed Pogańskim Symbolem Pomyślności, Symbolem Wiary Przyrody, Symbolem Żywii-KRZYŻEM. Może kiedyś ci ludzie ukłonią się duszą przed filarem swojej wiary, tak jak teraz kłaniają się ciałem. D.


Informacje zaczerpnięte ze strony  http://bialczynski.wordpress.com – tu również więcej inf. na temat Krzyża – Krzyż – Prastary znak Wiary Przyrodzonej. Stare i nowe miejsca Rodzimego Kultu.


Źródło artykułu – Moja Słowiańska filozofia


2 komentarze do “Krzyż – Prastary Symbol Wiary Przyrodzonej

    • O to chodzi właśnie. Jakiś trup na naszym symbolu, to już zbezczeszczenie. Jest na szczęście wiele krzyży, gdzie tego trupa nie ma, nawet na cmentarzach.

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s