Polecane strony – Czesław Białczyński

Drzewo-Życia-Bogowie-Słowiańscy


Są to strony wszechstronne i jednostronne zarazem, jak TAO – całościowe, holistyczne, oraz jak in i yang – szczegółowe, dające inne spojrzenie na rzeczywistość, z różnych stron – jasnych i ciemnych, męskich i żeńskich.

Znajdziecie tutaj teksty i dzieła nigdzie indziej nieopublikowane. Przede wszystkim fragmenty najnowszej mojej twórczości – nowe Taje “Księgi Ruty” i fragmenty “Księgi Tanów” i „Księgi Wiedy” oraz innych apokryfów Mitologii Słowian, na których publikację oficjalną, wydawniczą, pewnie trzeba będzie jeszcze poczekać.


Źródło artykułu: Czesław BiłaczyńskiPoniższe strony i wpisy poświęcone będą przede wszystkim zaginionemu wielkiemu Królestwu – jedynej prawdziwej Atlantydzie jaka istniała na Ziemi, królestwu które leżało na Białym Lądzie (czyli w Europie) i na Czarnym Lądzie (w Afryce) oraz na ziemiach Mazji (Azji), a nawet ziemiach Północnego Wądlądu (Ameryki) już w czasach równoległych do Troi i wcześniejszych, przedtrojańskich.

We wpisach będę umieszczał znajdowane niemal codziennie informacje, które każą wątpić o wielu tezach głoszonych jako pewniki przez wszystkowiedzących i nie cierpiących sprzeciwu przemądrzalskich, których w Internecie niestety nie brakuje – jest ich tu jakby więcej, a ich bezkompromisowe opinie i oceny przerażają brakiem tolerancji i zacietrzewieniem, lecz nie brak ich także w świecie realnym w środowiskach pseudoteistycznych, ateistycznych, materialistycznych, i kręgach naukowych (w Świątyni Najświatlejszej Nauki – dzisiejszej współczesnej religii) oraz „naukawych” (te ostatnie wierzą w naukę choć nie wiedzą o czym mówią głosząc swe bezkompromisowe sądy).

Na tych stronach znajdziecie mnóstwo materiałów cennych, które są tylko odpryskami, strzępkami, kawałkami „dzbana-Czary” powstałymi przy olbrzymiej toczącej się od 30 ponad lat pracy Odtwarzania Mitologii Słowian.DCF 1.0

Nastawcie się więc na trochę zamętu i nieporządku, ale musicie mi to wybaczyć – naprawdę nie chciałbym zabrać posiadanej przez siebie wiedzy do grobu, a bywa że jest ona w strzępach właśnie, w odpryskach i zajmuje pieczary ciemne, nieraz połączone tylko wąskimi przesmykami z Główną Jaskinią Wiedzy, lub też zalega komory całkiem odcięte od świata. To wielka przewina dla Istoty Świadomej – nie podzielić się z innymi posiadaną przez siebie wiedzą. Więc otwieram przed wami ten mój świat – świat wiedzy o Słowianach, o starożytnej Słowiańszczyźnie i Wierze Przyrodzonej Słowiańskiej oraz o Wierze Przyrody czyli Przyro(dzone)Y innych nacji, jaką nabyłem przebywając na planecie Ziemia. Zatem przyjmijcie też do wiadomości – Wy Wszyscy Którzy Przekraczacie Bramy Wiedzy i tutaj z własnej woli wchodzicie, że do niczego was nie chcę przekonać ani na nic was nie chcę namawiać – weźcie tyle z Tej Jaskini Czary i Czarów ile udźwigniecie – ile udźwignie wasza Wyobraźnia i Otwarty Rozum.

Na tych stronach znajdzie się także miejsce dla powieści współczesnych, przedstawienia awangardy i nowoczesnych ruchów artystycznych, prozy i poezji eksperymentalnej, klasycznych wierszy zaangażowanych, prozy historycznej, a także aktualnych artykułów nieobojętnych na bieżącą rzeczywistość społeczną.Wydawnictwo Kraina Księżyca


Jednak zdecydowaną przewagę będzie tu miał jeden dział do którego wstępem jest ten właśnie wpis:Słowianie 10.000 do 5.000 p.n.e. (mapa). We współczesnym świecie, królujących technologii, nauk ścisłych, wszechstronnego oswojenia kosmosu, podporządkowania człowiekowi przyrody, w świecie prawie w całości już odkrytym, ludzie gorączkowo poszukują, zagadek – które mogliby rozwiązać, światów – które mogliby odkryć, rzeczywistych i duchowych pejzaży – które byłyby im nieznane, własnych sposobów na życie – które pozwoliłyby im wnieść nowe doświadczenie w zbiorową mądrość zwaną cywilizacją.

Interesują się zaginionymi kulturami, megalitycznymi budowlami Europy, piramidami Ameryki Środkowej, głębinami oceanu, wytrzebioną przez białych kulturą Indian, szamanizmem ludów syberyjskich i Aborygenów, trollami i elfami mitologii germańskiej i celtyckiej, nieistniejącymi kontynentami, egzotycznymi kultami i obyczajami.

Czy jest coś co przeoczyli?

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla odważnych. Dla tych, którzy pragną dokonać najbardziej niezwykłego odkrycia, którzy potrafią otworzyć wyobraźnię w sposób nieograniczony, którzy odważą się pokonać bariery skostniałych poglądów i obalić twierdzę wyuczonego oglądu świata.

Jeśli tu jesteś to znalazłeś się o krok od wielkiej tajemnicy.

Jeśli przekroczysz te wrota twoja łódź zakotwiczy u brzegu rozległego, dziewiczego, niemal nietkniętego ludzką stopą lądu. To ląd na wpół zatopiony, zapomniany, pełen dziwów i zagadek. To najprawdziwsza z prawdziwych, być może ostatnia ATLANTYDA. Nie leży wcale na antypodach Ziemi, lecz wokół nas, być może w naszych umysłach i sercach.

Ten ląd to przeszłość Słowian, ich mitologia, ich korzenie i kultura. Ten wielki lud, najliczniejszy wśród Europejczyków, któregoś dnia – nie wiadomo dokładnie kiedy – zjawił się nie wiadomo skąd – znikąd. Podbił i zagospodarował dwie trzecie Europy, by sięgnąć w końcu po jej duchowe przywództwo…

Zachęcam wszystkich, a szczególnie młodych ludzi i tych, którzy pielęgnują w sobie duszę odkrywców, by zechcieli poznać najbardziej nieznany z nieznanych ludów Ziemi, najbardziej zapomniane legendy, podania i mity, najmocniej zatarte, a zarazem jakże wciąż żywe obrzędy i magiczne zwyczaje tego zagadkowego ludu. Żywe, bo właśnie tutaj przyroda wciąż zachowała się w stanie najmniej skażonym, a ludzie są do niej wciąż
mocno przywiązani.

Świat magiczny naszych przodków i mityczna przeszłość słowiańskich plemion stanowi – chcemy czy nie – o naszej współczesnej mentalności i kulturze. Trudno rozumieć w pełni siebie, własne zachowania, własny język, nie znając źródeł słów, pojęć i znaków. Wierzenia magiczne, mity i język to nierozerwalny splot, który nas kształtuje od co najmniej trzech
i pół tysiąca lat (jeżeli nie dłużej).


Wejdź, zapraszamy do słowiańskiej Krainy Czarów.Są to także strony Starosłowiańskiej Świątyni Światła Świata
i Wiary Przyrodzonej Słowianjak również strony Towarzystwa Ochrony Najstarszych Drzew w Polsce


Źródło artykułu: Czesław BiłaczyńskiCzesław Białczyński. Polecane księgi o mitologi Słowian, Istów i Skołotów –
„Księga Tura” i „Księga Ruty”


 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s