Od Krakusa do Mieszka I


64. Od Krakusa do Mieszka I. Królowie Polski w Imperium Lechitów. Starożytni Polacy cz.3. Opublikowany 14 cze 2014. Poczet królów, książąt, władców polskich. Przedkatoliccy królowie Polski według Długosza, biskupów Boguchwała i Kadłubka, kroniki Franciszkańskiej i Bielskiego, i o Imperium Polan. Najwięcej alternatywnych wersji cudów związanych z otrzymaniem korony przez Piasta podają Bielski i Długosz w rozdziale o Piaście. Link do Kroniki Bielskiego archive.org. Link do Kronik arcybiskupa Prokosza www.books.google.ca. Kronika biskupa Kadłubka www.poetica.freehost.pl. Kronika arcybiskupa Długosza www.polona.pl. Kronika Wielkopolska www.historiapolski.eu. Link do Białczyńskiego który zajmuje się naukowo genetyką i pochodzeniem Słowian a ponadto wyjaśnia kosmiczną naturę bogów czczonych przez Polan – www.bialczynski.wordpress.com.

Dla chcących nabyć kroniki Bielskiego link www.amazon.co.uk/Marcin-Bielsk… O pochodzeniu Polan źródła www.wieczorna.pl/tajemnice-histori. Dzieje Słowiańszczyzny” które obejmują wojny Popielidów z Rzymem. Słowiańsko-Sarmackie imie Popiela I było Ariowit, którego Rzymianie nazywali Ariovistus.Współcześni historycy z Ariovistus zrobili Jarowit. Ariowit po ślubie z córką/siostrą J.Cezara przybrał rzymskie imie Pompiliusz. Z Pompiliusza/Ariowita polska tradycja zrobiła Popiela I. O wojnach Ariovistusa z Cezarem tu w Dziejach Słowiańszczyzny: www.archive.org/details.


Źródło <a href="/channel/UCpdXoN2J3Irki8-9AWqtEsA" class=" yt-uix-sessionlink     spf-link  g-hovercard" data-ytid="UCpdXoN2J3Irki8-9AWqtEsA" data-name="" data-sessionlink="ei=PiK7VPzcC4bPcdXwgugP">Paweł Szydłowski</a> Paweł Szydłowski


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s