Niemcy? Jacy Niemcy? – Historia Europy 600 – 1000 A. D.

Svastica


Czyli o przedniemieckiej historii Niemiec (Deutschland, Duitsland, Germany, Allemagne, Alemania, Německo, Almanya, Германия, Saksamaa, Немачка, Tyskland, Németország) i reszty Europy. Uwaga! Istnieje już druga część tego artykułu, znaczącą rozwijająca ten poniższy. Niemcy? Jacy Niemcy? – Niemcy NIE są starsze od USA. Co nam mówią w szkole? W szkole powiedziano mi tak:

* Polska powstała w 966 roku w momencie „przyjęcia chrztu”
* Polacy wzięli chrzest od Czechów, bo nie chcieli wpływów niemieckich
* Niemcy to Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego

Logicznie myślący uczeń wnioskuje z tego, że:

* Przed 966 rokiem Polski nie było
* Czeskie państwo jest starsze od polskiego
* Niemieckie państwo to mocarstwo i cywilizacja, a polskie to smród, brud i ubóstwo


Źródło oryginalnego artykułukolovrat1


Gdzie jest wałek?


O ile wszystkie podane fakty są prawdziwe, to logicznie myślący człowiek wyciągnie z takich faktów błędne wnioski!

Gdyby podać te same fakty inaczej, lub z adnotacją, każdy zrozumiałby je prawidłowo:

* Przed 966 rokiem  Polska oczywiście była, ale miała inne nazwy
* Czeskie państwo i polskie państwo to jest to samo państwo, po prostu różne części federacji, różne plemiona lub na dzisiejsze: różne województwa
* Niemieckie państwo jeszcze 100 lat wcześniej nie istniało zupełnie, powstało na zachodnich ziemiach polskich (zwanych obecnie Połabiem).
* Polska (pod inną nazwą) jest starsza od Niemiec i to sporo.


Dowody?


Należy zrozumieć trzy rzeczy:

 1. Nie ma w historii czegoś takiego jak dowody, są tylko poszlaki. Nie ma naocznych świadków, są tylko kroniki. Kronikarze też nie są świadkami wydarzeń, a po prostu spisują to, co ludzie mówią, albo przepisują kroniki wcześniejsze.

 2. Z ludzkiej skłonności do obrony poglądów wynika, że jeśli mamy już coś w głowie, to ciężko to wyplenić. Dlatego tak ciężko wytłumaczyć coś osobom starszym, one wiedzą „coś” i „koniec”. Nie zmienią poglądu niezależnie od argumentów.

 3. Kiedy jesteśmy dziećmi, pakuje nam się do głowy „fakty” bez dowodów. Następnie, jeśli ktoś chce nam powiedzieć, że prawda może być inna, to jeśli w ogóle chcemy z nim rozmawiać, to każemy mu to „udowodnić”, że ma rację. Ale w historii niezbitych dowodów nie ma!

Wnioskując z powyższego, należy po prostu porównać materiał dowodowy i poszlakowy na to „co wiedzieliśmy” i na to „co się dowiadujemy”. I własnym osądem należy wybrać „bardziej prawdopodobną” wersję. Inaczej do końca życia będziemy wierzyć bezkrytycznie w to, co nam mówiono w szkole!

W tym artykule na podstawie „oficjalnej” wersji historii pokażę, że nawet w wersji oficjalnej, jest tam o Polsce lepiej, niż w wersji szkolnej.


Mapy


W polskich szkołach, nie pokazuje się map sprzed 1000 r., bo po co? Jeszcze by ktoś zaczął zadawać niewygodne pytania. No jak już pokażą, to Grecję, Rzym, czy Persję, ale Polskę? Kogo taki pogański kraj może zainteresować?


1000 A. D.


Zoom in (real dimensions: 728 x 593)

Rok 1000 Słowianie


Taka mapa to jest mapa idealna na lekcje historii, Niemcy są wielkie, a Polska przy nich mała. Psychologicznie cel osiągnięty. Wyjaśnienia może wymagać „Rus Land”, to NIE ROSJA, to RUŚ, od której Rosja przygarnęła sobie nazwę, tak jak Germanie przygarnęli tę nazwę od Słowian! Warto zwrócić uwagę, że Chorwacja jest już na Bałkanach, a Bułgarzy zajmują pół Grecji. Jest to jeszcze spadek po naszym zwycięskim najeździe na Rzym 500 lat wcześniej. Warto zapamiętać, że na tej mapie jezioro Wan (tr: „Van Golu”), leży w Armenii (to jest ta niebieska plama przy granicy z Turcją). Po co nam to jezioro Wan? Będzie o nim w innym artykule (uprzedzam pytania: tak, ma związek z Polską).


900 A. D.


Zoom in (real dimensions: 728 x 593)Słowianie 900 AD


Oto mapa pokazująca Europę „zaledwie” 100 lat wcześniej! Polska na środku jest jak zawsze, ale zaraz, zaraz… gdzie podziały się Niemcy? No taka mapa to się do szkoły już kompletnie nie nadaje. I dlatego zapewne nigdy wcześniej jej nie widzieliście.

Z istotnych rzeczy, jakie należy zapamiętać, to Borussia na terenie Elbląga i Olsztyna. Borussia to Prusy. Prusy to NIE NIEMCY, jak nam wmawiano na lekcjach historii! Prusowie tu naród Bałtosłowiański (jak Żmudzini, Jadźwingowie czy Litwini). Dopiero pod wpływem niemieckiego chrześcijaństwa zaczął mówić po niemiecku. Dlatego Niemcy w sporym procencie mają słowiańską i bałtosłowiańską haplogrupę krwi!

Proszę zwrócić uwagę, że Chorwacja jest zapisana jako „Chrobacja” oraz na to, że na mapie jest… druga Chorwacja, na terenie dzisiejszego Lwowa, podpisana jako „White Chrobati”. Tak, Chorwaci pochodzą z Małopolski, a na Bałkanach zostali po kampanii przeciw Rzymowi w VI w. Kolejną istotną kwestią są Serbowie w miejscu dzisiejszego Drezna. Oni też brali udział w kampanii przeciw Rzymowi w VI w. i dlatego dziś, Serbia leży na Bałkanach. Przodkowie Serbów żyją do tej pory na terenie obecnych Niemiec, a więcej o nich znajdziesz tutaj: https://pl.wikipedia.org. Nie jest przypadkiem, że obecny premier Saksonii (landu w Niemczech), https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanislaw_Tillich mówi biegle po polsku, czesku i serbsku. On jest właśnie Serbem Łużyckim. Na terenie Serbii bałkańskiej jest napis „Rascia” czyli „Raszka „. Nazwa wzięła się od ówczesnej stolicy Serbii bałkańskiej.

Na terenie obecnego Berlina na mapie są Hevelians (www.pl.wikipedia.org/wiki/Hawelanie), też o nich nie słyszałeś, bo założyli Berlin i Brandenburg! Od nich pochodzią nazwy i nazwiska: Václav Havel, Jan Heweliusz, Hawela oraz Hobolin.

Teraz już wiesz, dlaczego każde miasto w Niemczech ma polską nazwę. Każdego kolejnego orędownika teorii o „ziemi niemieckiej” poczęstuj powyższą mapą.


800 A. D.


Słowianie 800 rok AD


Cofamy się o jeszcze 100 lat. Poprzednia mapa nie kłamała. Nadal nie ma tu żadnych Niemców!

W Hiszpanii jest „Al-Andalus”. Nazwa nie jest nam obca, bo pochodzi od „Wandalów” z Krakowa, którzy założyli tam państwo 250 lat wcześniej, a później przenieśli się do Afryki. W języku arabskim „Al” to przedimek określony, a litera „W” nie istnieje wcale, dlatego jest „Al-Andalus” zamiast po naszemu „Wandalus”. Od tego słowa pochodzi współczesna nazwa: „Andaluzja”.

Na terenie Hamburga i Bremy są „Saxons” czyli Saksończycy. Są to Słowianie, a nie Germanie jak mówi Wikipedia, bo Germanów, w tym czasie tam po prostu NIE BYŁO! Nazwa Saksończycy to zgermanizowana nazwa ludzi, którzy posługują się siekierami (porównaj nazwę Drewlanie, którzy zamieszkują dokładnie ten sam teren w tym czasie). Ważnym odnotowania jest fakt, że podczas totalnej lechickiej inwazji na Rzym w VI w. Sasi mieli za zadanie odbić od Rzymu Wielką Brytanię. Spadkiem po tych wydarzeniach są brytyjskie hrabstwa: Essex, Wessex i Sussex czyli Wschodnia, Zachodnia i Południowa Saksonia.

Widać też lud Madziarów (Magyars) zbliżający się od wschodu, który z Avarami zrobi w ciągu 200 lat to samo, co Niemcy z Połabianami. Słowiański naród pod wpływem kultury zmieni język na odpowiednio niemiecki i węgierski. Węgrzy tak samo jak Polacy czy Chorwaci twierdzą, że są potomkami Sarmatów. Teraz już jasnym jest, dlaczego Węgrzy wyglądają jak Polacy, mówią po angielsku z polskim akcentem, ale dogadać w ojczystych językach się zbyt łatwo nie możemy.


700 A. D.


Zoom in (real dimensions: 728 x 593)Słowianie700 rok AD


Ta mapa niewiele różni się od poprzedniej. Pojawia się na niej „Bavaria”. Bawaria nazwę bierze od ludu Bajuwarów lub Bojowarów, które oznacza nie mniej nie więcej niż Bojowie Warowni. Literkę J z Bojuwarów słychać jeszcze w niemieckim określeniu Bawarii czyli Bayern. Nazwa Bawaria jest nazwą łacińską.

Na mapie też pojawia się Bohemia. Jest to jedna z rzymskich nazw Słowian. Pochodzi od słowa „Bóg” / „Boh”. Bohemia znaczy tyle, co kraj Bogów. Nie jest to przypadkowa nazwa. Porównaj z nazwą „Lech„, albo „Got” (Goci w tym czasie mieszkali w Polsce). Są też określenia „Pan” oraz „Pol” / „Polak”, ale o tym będzie obszerniej innym razem. W późniejszym czasie nazwa ta zostaje scedowana na Czechów, dlatego na studiach nie ma „czechistyki”, a jest „bohemistyka”.


600 A. D.


Zoom in (real dimensions: 728 x 593)Słowianie 600 rok AD


Kolejna mapa potwierdzająca, że Niemiec między Francją, a Polską po prostu NIE BYŁO!

Z ciekawostek: Baskonia jest opisana jako Vasconia. Ważne ze względu na to, żeby zapamiętać, że B i W są wymienne między językami. A Bułgaria leży nad… Morzem Azowskim. Druga Bułgaria jest w Rumunii. Nie jestem w stanie na ten moment powiedzieć, czy to te same Bułgarie, czy tylko zbieżność nazw. Rzymu zachodniego już nie ma, a Rzym wschodni to jeszcze potęga.

Dlaczego nie idę dalej? Bo wiek VI n. e. jest bardzo ważnym wiekiem w naszej historii. Wtedy podbiliśmy całą Europę, a to zasługuje na co najmniej jeden oddzielny artykuł.


Co było, jak nic nie było?


Co bardziej spostrzegawczy ludzie zauważą, że pełno jest różnych krajów, plemion czy ludów w całej Europie poza jej słowiańską częścią. Słowianie mają swoje nazwy i kolory w zasadzie tylko przy granicy z (dawnym) Rzymem. Nasi mądrzy historycy interpretują to następująco:

„Polski nie było, była dzicz, lasy i niedźwiedzie polarne, no przy granicy z Rzymem może była jakaś prymitywna cywilizacja”.

A może jednak to nie tak było? Przecież te WSZYSTKIE mapy powstały na podstawie kronik rzymskich, frankońskich, angielskich czy niemieckich! Po kiego grzyba pisać to o jakichś ludach na Syberii, których nikt na oczy nie widział. Idąc tym tokiem rozumowania, należy przyjąć, że cały świat był wyludniony, tylko dookoła zachodniej Europy byli jacyś ludzie. Każdy przecież pisał o sobie i o najbliższych sąsiadach, których znał i z którymi handlował.

Nagle jak się pojawiła jakaś wielka inwazji „obcych”, to się o nich napisało pod ich nazwą (bo rodzimej często nie było dla nieznanych ludów) i nie pisało się jacy to oni są bohaterscy, tylko się pisało, że to zwierzęta brodate, garbate, diabły wcielone, niemyte, obskórne, barbarzyństwo pieprzone, brodate i zapuszczone itd. Nikt im świątyń nie stawiał, chyba że wygrali, popili i sami sobie postawili.

Daleko nie trzeba szukać analogii. Każdy kto oglądał „Grę o tron”, wie w jaki sposób pisze się o „barbarzyńcach zza muru”, my z punktu widzenia Grecji i Rzymu byliśmy właśnie takimi barbarzyńcami, a Dunaj i Łaba/Ren były takim murem.

Lecz chwilę pomyślmy, dlaczego do stworzenia tych map nie użyto analogicznych kronik słowiańskich, przecież wiadomo, że byli Arabowie czy Chińczycy, to nie wiadomo, że byli Słowianie? Na mapie tak samo nie ma Arabów, chyba że przy samym morzu lub granicy. A Chińczycy mieli własne kroniki. Nasze natomiast zostały wszystkie zniszczone i spalone niedługo po przyjęciu chrześcijaństwa. Dlaczego? Bo zawierały „szatańskie znaki”, Słowianie przed chrześcijaństwem przecież nie pisali po łacinie, a normalnymi runami słowiańskimi (bukwami).

Jedyne co w zasadzie wiemy o przedkatolickiej historii Polski, to przepisane kroniki (każdy nowy kronikarz często nawiązywał do poprzednich kronik), historię przekazuje się też z ustnie z pokolenia na pokolenie, dlatego każdy pobieżnie ją znał (nawet kronikarz) i to co teraz dla nas jest często szokiem informacyjnym, dla naszych przodków było oczywistą oczywistością.

Masowe wymazywanie polskiej historii miało miejsce dopiero pod zaborami. Do tego czasu każdy Polak wiedział, że jest Lechitą, Sarmatą, potomkiem bogów czy Panem (do dziś tytułujemy się per Pan, Pani, a zbiór Polaków nazywamy „państwem”) i wszystkie polskie kroniki to potwierdzają. W zasadzie to nie tylko polskie, bo zachodnie również.

Skąd się w takim razie wzięła wersja szkolna? Procedura jest bardzo prosta. Bierzemy polską kronikę i czytamy: „Bolesław koronowany w Gnieźnie”. Sprawdzamy kronikę niemiecką: „Bolesław koronowany w Gnieźnie”. Wszystko gra, wpisujemy do podręcznika. Znów bierzemy polską kronikę i czytamy: „Aleksander Wielki podbił Kraków”. Sprawdzamy kronikę niemiecką, a tu nic na ten temat. No ale jak ma tam coś takiego być, jak Niemiec w 900 roku jeszcze nie było, a Aleksander najechał Kraków 1400 lat wcześniej! Jednak „historykom” to w niczym nie przeszkadza! Ich wniosek? Polski kronikarz za dużo się lulka napalił i nie wiedział co pisze. Kasujemy z podręcznika. Ale zaraz, tak pisze jeszcze 2 innych kronikarzy! No to oni na pewno przepisali od tamtego! Kasujemy i kropka.

Mam nadzieję, że już każdy teraz wie, skąd się wzięła „Historia” w polskich szkołach. Zapraszam do polskich kronik oraz słowników. Historię możesz wymazać stosunkowo łatwo, języka tak łatwo z narodu nie wyplenisz.


orzel


Niemcy? Jacy Niemcy? – Niemcy NIE są starsze od USA!


Z tego artykułu dowiesz się:

* Że państwo niemieckie ma mniej niż 200 lat
* Że państwo polskie jest wielokrotnie starsze od niemieckiego
* Że Swastyka to POLSKI symbol narodowy
* Że w szkole Twoje dzieci zostaną poinformowane, że jest odwrotnie!

2015/01/13 – Dodano więcej przykładów medialnej manipulacji na dole artykułu

Ten artykuł jest kontynuacją artykułu: Niemcy? Jacy Niemcy? – Historia Europy 600 – 1000 A. D.

Warto przeczytać go wcześniej, bo będzie kilka nawiązań. Ten artykuł rozwiązuje sporo kontrowersji z poprzedniej części, ale że jest dużym rozwinięciem, to zapewne pojawi się ogromna ilość nowych kontrowersji.

Zanim zaczniesz uważać, że to „niemożliwe”, przeczytaj artykuł: Sloveniska Samskrta, gdzie znajdziesz dość twarde dowody na kilkutysiącletnią historyczność Słowian.


Prolog


W historii tego bloga nie było artykułu, który przebiłby popularnością artykuł o Niemcach. Jest to artykuł o największej ilości wyświetleń, największej ilości komentarzy oraz artykuł chyba najbardziej kontrowersyjny ze wszystkich.

Wielokrotnie zarzucano mi też nierzetelność, że artykuł oparłem na „jakichś mapach z internetu”. Jednak należy zauważyć, że żaden z kontrrozmówców nie wskazał choćby skanu mapy, na której byłoby inaczej! Możliwe, że po prostu takiej mapy nie ma. A jak nawet jest, to zapewne znaleziona w tajemniczych okolicznościach w jedynym egzemplarzu gdzieś w środkowych Niemczech w XVII-XVII wieku (czyli jak wszystko, co dokumentuje historyczność Rzeszy).

Ta popularność artykułu nie bierze się z niczego, otóż ogromną niespodzianką dla typowego Polaka jest to, że w szkole nie pokazywano mu map, gdzie byli Polacy, a Niemców nie było. W odróżnieniu od programu Ministerstwa Edukacji artykuł wydał się na tyle interesujący, że odwiedziło go już ponad 2 000 000 czytelników!

Osobiście zapraszam też do artykułów:

Sloveniska Samskrta, w którym zawarte są dowody na to, że Polacy/Słowianie są na świecie od 4000 lat i nie jako niewolnicy, jak nam się wmawia od najmłodszych lat. Hej Kolęda, Kolęda, z którego dowiecie się o słowiańskich korzeniach wielu germańskich słów i słowiańskich korzeniach religii świata, w tym judaizmu i chrześcijaństwa. Big, Small i Nike, z którego dowiecie się, że w średniowiecznej Grecji mówiło się po słowiańsku, dlatego tak wiele greckich słów ma słowiańskie korzenie.


Mapy


Zobaczmy jeszcze raz, o co tyle krzyku:


Zoom in (real dimensions: 728 x 593)Obrazek


Słynna mapa „z internetu”, na której oparłem swoją teorię. Są na niej Polacy, ale Niemców nie ma. Zobaczmy w takim razie inne:

Zoom in (real dimensions: 1712 x 1137)


AD 900 Słowianie


Zoom in (real dimensions: 2271 x 1709)AD 486 Slavic People


Większość nazw plemion obecnie jest uważana za „germańską”, bo np. rzymskie dokumenty mówiły, że tam była Germania – część wyjaśniam w pierwszej części artykułu. Nie mówi się jednak Słowianom, że Rzymianie Słowian nazywali właśnie Germanią! Niemcy przywłaszczyli sobie tę nazwę, jak i właściwie wszystko, co słowiańskie np. nazwy, język, symbole, historię.

Czego nie dało się przejąć na własność np. fałszowaniem dowodów na historyczność Niemców czy zmianą oficjalnej historii podczas zaborów – Pierwsze przykazanie lingwistyki: Zawsze ignoruj rdzeń słowiański!, to zniesławiono na tyle, by sami Słowianie przestali z tego korzystać np. Symbolem Polski do 1939 r. była Swastyka – jest to symbol starszy od orła. Wywieś w święto państwowe Swastykę, to Cię wsadzą do więzienia lub ukarają grzywną.


Swastyka


Że co?!?! Swastyka polskim symbolem narodowym?!?


Zoom in (real dimensions: 754 x 382)Obrazek


W portfelu masz 10PLN. Na nim jest Denar Mieszka I. Jednak na tym denarze nie ma orła, ale jest… Swastyka i to w 5 wersjach.


Herb Boreyko


Zoom in (real dimensions: 800 x 804)Obrazek


Oznaczenia wojskowe


Obrazek

Obrazek


Samo słowo Swastyka ma słowiańską etymologię i składa się z rdzeni: Sł + Asti + Ka.

* Sł – to ten sam rdzeń, który słowo „szczęście”, „słońce”, „świętość”, „światło” – przez tysiące lat się trochę zniekształcił i poprzekształcał.
* Asti – to nic innego jak aktualne „jest” czy „istnieć”
* Ka – to końcówka „zmniejszająca” np. Samochód → SamochodziK

Czyli Swastyka to „Szczęśliwka” czy „Uszczęśliwiaczka” we współczesnym polskim. Inne polskie nazwy to: Swarga, Świąszczyca, Swarożyca, Swarzyca, Kołowrót – porównaj pl: Swaróg (Nadbóg, Słońce, Niebo) / Swarożyc (Inna nazwa Swaroga lub jego Syn) / sa:Svar (Hinduskie oznaczenie Nieba, Słońca i Boga tychże), Święty, Świt, Światło, Światowit, Śiva (hinduski bóg najwyższy), Szczęście – ze wszystkimi spokrewniona.

Należy wiedzieć, że Swastyka jest niczym innym, jak po prostu symbolem Słońca i jego dzieci (tych, którzy żyją dzięki Słońcu). Więcej na ten temat w artykule:Hej Kolęda, Kolęda!.


Symbole III Rzeszy


Swoją drogą ciekawym zbiegiem okoliczności Hitler, który kochał Piłsudskiego i Rzeczpospolitą zmienił flagę Niemiec z takiej, jaką mają obecnie na… biało-czerwoną ze słowiańską swastyką!


Zoom in (real dimensions: 1024 x 614)Obrazek


Godłem III Rzeszy jest przecież… Orzeł trzymający Swastykę!


Zoom in (real dimensions: 1024 x 668)Obrazek


Należy też wiedzieć, że słowo Reich (Rzesza) jest również słowiańskiego pochodzenia… najlepszym tego przykładem jest: RZECZpospolita Polska. Bo słowa Rzecz i Rzesza są spokrewnione. Innym dobitnym przykładem jest nazwa miasta: Rzeszów. Inne słowa pokrewne to: Raj (Miejsce bogactwa), Rzecz (coś co się przekazuje – w odróżnieniu od nieruchomości), Rzeka (coś co płynie – w odróżnieniu od nieruchomości), Rzec (powiedzieć – potok słów – porównaj: Narzecze (Dialekt) czy Narzekać), w innych językach mamy: la:Rex (Król), en:Rich (Bogaty) itd. Więcej można znaleźć w artykule: Lechici.

Powyższe „zbiegi okoliczności” mogą być oczywiście przypadkiem, ale fakty są faktami. W przededniu drugiej wojny światowej Polska i Niemcy miały zbliżoną nazwę, flagę, godło i symbole narodowe. Więcej takich „przypadków” opiszę w artykule dedykowanym temu, co Niemcy ukradli Słowianom.


Hitler


Obrazek


Prywatna miłość Hitlera do Polski „niestety” nie została odwzajemniona i „złamała mu serce”. A wiadomo jak zachowuje się człowiek ze złamanym sercem. Wszyscy Słowianie, a szczególnie Polacy zapłacili za to straszliwą cenę, bo druga wojna światowa była niczym innym jak planową eksterminacją Słowian, gdyż chrystianizacja wieku X oraz zniewolenie i germanizacja przez cały wiek XIX nie odniosły zamierzonego skutku (choć germanizacja Połabian i Prusów akurat zakończyła się sukcesem). Żaden naród nie poniósł takich strat ludzkich, materialnych i mentalnych jak właśnie Polacy/Słowianie.

Nie zawsze Słowianie wiedzą, że prawie połowę z 72 milionów (oficjalnych) ofiar II światowej stanowili właśnie Słowianie! A z drugiej połowy 20mln ludzi stanowili Chińczycy, co oznacza, że Słowianie i Chińczycy stanowili 80% wszystkich ofiar II wojny światowej!

Trochę więcej na ten temat: Jeszcze Polska nie zginęła, Bo wielka dzieli nas granica, Pierwsze przykazanie lingwistyki: Zawsze ignoruj rdzeń słowiański!.


Powstanie Niemiec


Skoro wiemy już, że symbolika Niemiec i Słowian jest praktycznie identyczna, to spróbujmy się dowiedzieć jak do tego doszło.


Mapy ze średniowiecza mamy już obcykane. Sprawdźmy teraz te późniejsze!


Zoom in (real dimensions: 728 x 593)Obrazek


Przyjrzyjmy się dokładnie… Francja jest… Polska jest… a Niemcy? No gdzie są? Nie ma! Jest tam Święte Cesarstwo Rzymskie! Prawdą jest, że królowie i cesarzowie są „Niemcami”, dwór przez to też już mówi po niemiecku, ale ludność? Częściowo też, ale cały wschód tego Cesarstwa mówi nadal… po słowiańsku! Choć oczywiście coraz mniej, bo germanizacja postępowała już od 500 lat!

Stolicą Połabian był Racibórz (Ratzeborg), między Hamburgiem, a Lubicą/Bukowcem (Lubeka).

Wszystkie te miasta mają polską/słowiańską etymologię:

* Ratzeborg ← Racibórz ← Racibor (imię)
* Lubeka ← Ljubice ← Lubić (w Polsce używano raczej nazwy Bukowiec, ale lokalnie Ljubice po połabsku)
* Hamburg ← Hammaburg ← Hamma (Zakole / Kolano) + Burg (Zamek) ← Burg od słowiańskiego Brzeg (Wzniesienie), porównaj np. Twierdza Brzeska i miasta: Brzeg, Brzesko, Kołobrzeg, Brest (Francja), Brescia (Włochy). Możliwe, że również Bretania i Brytania (ale słowniki wyprowadzają akurat te nazwy z celtyckiego). Hamma ← el:Kneme (Kolano / Łydka) ← pl:Kolano ← pl:Koło (bo kolano jest zaokrąglone)


Zoom in (real dimensions: 728 x 593)Obrazek


I jak zawsze: Polska jest, Francja jest, a Niemiec nie ma.


Zoom in (real dimensions: 728 x 593)Obrazek


Polska zniknęła w 1795, więc w 1800 już jej nie ma. Ale USA powstały w 1776 roku. Czyli już były! Ale Niemiec NADAL NIE MA! Są tam „plemiona germańskie” czy tam „państewka germańskie” w ramach Świętego Cesarstwa Rzymskiego, ale Niemiec nie ma! Widać również, że dwa z tych plemion/państewek zaczynają dominować terytorialnie i etnicznie nad pozostałymi.

Są nimi:

* Prusy – Zgermanizowani Bałtosłowianie – wpuszczono w XIII w. Krzyżaków do Prus, by „chrystianizowali pogan”. Kilkaset lat później Ci poganie przejęli język chrześcijańskich okupantów. Należy tu zwrócić SZCZEGÓLNĄ uwagę na to, że Niemcy po raz kolejny PRZEJĘLI nazwę od narodu podbitego! Są zalążkiem przyszłych Niemiec. Trzon państwa stanowią zgermanizowani Słowianie i Bałtowie. Stolica przeniesiona do Kopanicy (porównaj dzielnicę Koepenick – od słowiańskiego kopa/kupa czyli wzgórze/pagórek) przemianowanej na Bralin / Braline, a potem na Berlin.
* Habsburgowie – Państwo, którego trzonem są zgermanizowani Słowianie, Czesi i Słoweńcy (w ramach Cesarstwa Rzymskiego) oraz Węgrzy (Zhungaryzowani Słowianie), Chorwaci i Słowacy (poza Cesarstwem Rzymskim). Etymologicznie Habsburgowie pochodzą od nazwy zamku Habsburg w Szwajcarii, który swoją nazwę zawdzięcza złączeniu Habicht (Jastrząb) + Burg (Zamek). Burg pochodzi od słowiańskiego Brzeg (Wzniesienie), a Habicht (Jastrząb – ten który łapie/chapie) od słowiańskiego Chapać (Brać / Łapać), porównaj de:Haben (mieć, brać, dostać), en:Have (mieć, brać, dostać) itd. Ten twór jest zalążkiem Austro-Węgier, a w konsekwencji Austrii. Stolicą jest Wiedeń, nazwa oczywiście słowiańska. Etymologia: pl:Wiedeń ← cs:Videń ← Woda / Wodzić / proWADZIĆ / Wódz (Woda wodzi – porównaj Wodociąg (cs:Vodovod), w polskim np. ŚwiatłoWÓD) – Germanie zaimportowali ten rdzeń do swojego: en:I went (Poszedłem). Rzymska nazwa Wiednia toVindobona (Dobry Wened). Wened / Weneta / Wandal to określenia Słowian znad Wisły. Najlepszym dowodem na to, że Wandalowie NIE BYLI Germanami, a Słowianami jest niemieckie określenie Słowian: Wenden! Jeśli Wandalowie byliby Germanami, to jakim cudem tą samą nazwą określaliby sąsiedni naród. To tak jakbyśmy my nazywali inny naród Polakami!

Teraz już wiecie, dlaczego istnieją na świecie dwa „państwa niemieckie” czyli Niemcy i Austria z jednym językiem, ale żadne z nich NIE ISTNIAŁO jeszcze 200 lat temu. USA już natomiast istniały!

Ważnym odnotowania jest fakt, że rozbiory Polski nie zostały dokonane przez trzy niezależne państwa, ale przez tylko JEDNO FAKTYCZNE państwo, a było nim Cesarstwo Rzymskie sterowane po prostu przez Niemców.

Przypomnijmy na szybko:

1. Prusy – Wyjaśnione powyżej. Sterowane przez Niemców.
2. Habsburgowie – Wyjaśnione powyżej. Sterowane przez Niemców.
3. Rosja – Sterowana przez Katarzynę II i Piotra III Romanowa. Rosja, prawda? Tak uczono w szkole… Ale to Niemcy… z Cesarstwa Rzymskiego! Zaraz wyjaśnię!

Z Wikipedii:

* Katarzyna II Wielka – Urodziła się 2 maja[a] 1729 roku w Szczecinie jako córka księcia Christiana Augusta von Anhalt-Zerbst z dynastii askańskiej i Joanny Elżbiety z dynastii holsztyńskiej. Na chrzcie otrzymała imiona Zofia Fryderyka Augusta. W 1745 roku w Petersburgu przeszła na prawosławie[url], zmieniła imię na Katarzyna i poślubiła księcia [url=http://www.wikiwand.com/pl/Holsztyn]holsztyńskiego Piotra Ulryka, późniejszego cara rosyjskiego Piotra III[5].
* Piotr III Romanow – Piotr III urodził się jako Karl Peter Ulrich von Holstein-Gottorp. Poprzez matkę, Annę, córkę Piotra Wielkiego i i jego drugiej żony Katarzyny I, był potomkiem Piotra I Wielkiego. Po swoim ojcu Karolu, Fryderyku, odziedziczył niemieckie księstwo Holsztynu.

Czyli jednak wszyscy to jedni i Ci sami!


Rozbiory, a chrześcijaństwo


Istnieje spora szansa, że jako czytelnik z Polski jesteś chrześcijaninem. Pamiętaj, że chrześcijaństwo wprowadzili nam Niemcy i to siłą. Całe chrześcijaństwo od IX wieku ze względu na objęcie tronu rzymskiego przez Niemców reprezentowało oczywiście interes niemiecki. O tym, jak to się stało (Historia Europy 400-600 AD), napiszę oddzielny artykuł. Dla bardzo ciekawych podpowiem, by szukali znaczenia słowa „Wandalizm” i nie dali sobie wmówić, że Wandalowie to „plemię wschodniogermańskie”.

Jednym z elementów indoktrynacji progermańskiej było narzucanie zwierzchnictwa Niemców nad duszami wprowadzając przymusowo chrześcijaństwo, bo jeśli później władca nie chciał się Niemcom podporządkować, to zawsze można było go do tego zmusić buntem wewnętrznym sterowanym z ambony. Proszę porównać historię Irlandii Północnej… Dlaczego nie leży w Irlandii, a w Wielkiej Brytanii?

W czasie rozbiorów król Stanisław August Poniatowski błagał o pomoc Kościół, który miał świetne układy ze wszystkimi sąsiadami Rzeczypospolitej. Nuncjusz Garampi odpowiedział mu: „Gdybym zaprotestował, rozgniewałbym i obraził dwór wiedeński”, a gdy cesarzowa austriacka Maria Teresa zwróciła się do papieża Klemensa XIV z wątpliwościami moralnymi co do rozbioru, „Ojciec Święty, któremu Polacy zawsze ślepo wierzyli, pospieszył jej odpowiedzieć, w imieniu nieba i ziemi, że inwazja i rozbiór były nie tylko właściwe politycznie, ale i w interesie religii; że w Polsce Moskale mnożą się niebywale; że wprowadzają tam po kryjomu religię schizmatycką; i że dla duchowego dobra Kościoła było konieczne, ażeby dwór wiedeński rozciągnął swe panowanie możliwie daleko” (wg Lelewela).

Aż dziw bierze, że religia, która wielokrotnie doprowadziła do upadku nasz kraj i niewoli nas cały czas. Najbardziej dobitne przykłady, to Konkordat i OBOWIĄZKOWE przekazywanie na kościół katolicki 1,04% podatku dochodowego. Oprócz tego można przekazać dobrowolnie dodatkowe 1% (wtedy wychodzi ponad 2%).

Więcej tutaj: http://www.wykop.pl/link/150254/w-polsce-kazdy-placi-na-kosciol-1-04-podatku-dochodowego/


Niemcy przynieśli nam złodziejstwo? – WP: nie było Niemiec – bardziej judeo-rzymskie organizacje. Można nazwać ich lewitami, tymi co spreparowali tzw. biblię.


Kronikarz wyprawy Ottona pisał o Słowianach, cytuję: “Taka panuje u nich uczciwość i wzajemne zaufanie, że nie znając u siebie zupełnie kradzieży i oszustw, schowki i skrzynie trzymają niezamknięte. Niezwyczajni zamknięć i kluczy, wielce się dziwowali, widząc juki i skrzynie biskupa pozamykane.”

Z powyższego wynika, że biskup jako jedyny chował majątek, aby ludzie nie zobaczyli ile ma. Bo gdyby zobaczyli, że ma więcej z darowizn, niż oni z pracy, to przestaliby mu darować coraz więcej i więcej.

Kronikarz zanotował też odpowiedź mieszkańców Szczecina daną biskupowi Ottonowi Mistelbachowi: “Między chrześcijanami spotykają się złodzieje i piraci. Jednych ludzi pozbawia się stopy, innych oczu; pełno w nich zbrodni i kar wszelkiego rodzaju; chrześcijanin nienawidzi chrześcijanina: zdala od nas z taką religią.”

Nic dodać. Nic ująć.

A Helmold, kronikarz z drugiej połowy XII w. o Słowianach z Wolina pisał: “Poza tym, jeśli chodzi o moralność i gościnność, trudno by znaleźć lud bardziej zacny i szlachetny.”

O plemieniu Ranów pisał zaś tak:
”Nie znaleźć u nich kiedykolwiek żebraka albo kogoś w niedostatku. Skoro tylko podeszły wiek czyni któregoś z nich słabym i ułomnym, zostaje on powierzony opiece potomka, obowiązanego sprawować ją z największą starannością.”

To tyle, jeśli chodzi o „zabidzoną i zaściankową” słowiańszczyznę…


Zjednoczenie Niemiec


W 1806 roku Napoleon wymusza zlikwidowanie Cesarstwa Rzymskiego i blokuje jego odrodzenie na terenie Niemiec. Przez to państewka niemieckie nie jednoczą się, aż do 1871 roku, kiedy to większość z nich przyłącza się do Prus (lokalnego hegemona), pojedyncze do państwa Habsburgów, Szwajcarii czy Niderlandów, a część zachowała niepodległość do dzisiaj np. Luksemburg czy Liechtenstein. Tak oto Niemcy powstają 95 lat po USA!

Ale zaraz zaraz… podniosą się głosy sprzeciwu, przecież Niemcy byli, to tylko formalna zmiana nazwy państwa i zjednoczenie ludów, które już były… No niby tak… ale kiedy 1000 lat wcześniej nastąpiła formalna zmiana nazwy państwa i zjednoczenie ludów, które już były, ale nazwano to państwo Polską, to wtedy mówiło się o „powstaniu tego państwa”, a nie o „zjednoczeniu”…

Czy to widzicie, czy nie widzicie?!? Dlaczego w przypadku BARDZO zbliżonego procesu w dwóch sąsiednich państwach, w jednym z nich mówi się o powstaniu, a w drugim o zjednoczeniu… czy widzicie demagogię?

Polska jako naturalny spadkobierca dziedzictwa słowiańskiego i Niemcy jako naturalny spadkobierca dziedzictwa germańskiego. Rosja to taki młodszy nowy hegemon słowiański, a Wielka Brytania czy USA to jego germański odpowiednik. Kraje południowosłowiańskie są mniej więcej odpowiednikiem Skandynawii w tym porównaniu, a Czechy i Słowacja to mniej więcej Szwajcaria i Holandia. Wszystkie mają historię i dziedzictwo, ale trochę są przyćmieni przez sąsiednich gigantów.

Mamy teraz dwie wersje nomenklatury:

 1. Powstanie. Polska powstaje w 966 roku z ludności słowiańskiej i plemion lechickich. Niemcy powstają w 1871 roku z ludności germańskiej (w sensie tożsamości i etnosu, a nie genetyki) i plemion niemieckich.

 2. Zjednoczenie. Polska istnieje już min. 4000 lat jako Polska ← Lechia ← Slavia ← Sarmacja ← Scytia ← Aria / Haria. Pod obecną nazwą od 966 roku, nazwę zmieniono w momencie chrystianizacji części plemion lechickich. Nieschrystianizowane uzyskały chwilową niepodległość, by w ciągu 100 lat zostać podbitymi przez państwo litewskie, a później i tak być wcielonym do Polski poprzez zjednoczenie z tym państwem. Niemcy natomiast istnieją od około 1500 lat. Pomagają Słowianom w podboju Rzymu. Ustanawiają się władcami podbitego Rzymu ok. 900 roku, od tego czasu chrystianizują i germanizują na potęgę. Pod obecną nazwą od 1871 roku.

W każdej wersji państwo polskie jest NIEPORÓWNYWALNIE starsze od niemieckiego. Mam nadzieję, że nie ma już co do tego większych wątpliwości, które pojawiały się w komentarzach pod poprzednią częścią.


Święte Cesarstwo Rzymskie NARODU NIEMIECKIEGO


Z całą odpowiedzialnością zaznaczam, że w szkole uczono mnie o państwie: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego! Ale takiego państwa nigdy nie było!!! Państwo nazywało się: Święte Cesarsto Rzymskie! I Koniec. Nie ma żadnego Narodu Niemieckiego. Takie Sufiksy dodano później jako nieformalne, jednak to nie przeszkadzało używać ich w szkole! Dzięki temu propaganda jest skuteczniejsza.

Mało tego, taka nazwa jest również nieprawidłowym tłumaczeniem z łaciny, w której ta nazwa powstała.

W oryginale brzmiało to „Sacrum Romanum Imperium Nationis Germanicae”. Czyli Święte Imperium Rzymskie Narodu GERMAŃSKIEGO, a to NIE JEST TO SAMO. Nawet dzisiaj – Germanie/Górmanie to wszyscy na północ od Alp! Więcej na temat słowa Germanie: Góra, Dół i Armageddon. Należy pamiętać, że w czasach rzymskich ten teren zamieszkiwali głównie Słowianie. I nazwa Germania odnosi się przede wszystkim do Słowian, a nie do Niemców.

Nawet Wikipedia pisze: W 1441 pojawiła się potoczna nazwa (nigdy urzędowa) „Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego”. Nie widzę absolutnie ŻADNEJ podstawy, by uczyć polskie dzieci o „Cesarstwie Narodu Niemieckiego”, bo takiego cesarstwa nigdy nie było!


Aryjczycy


Zapewne część z Was zdziwiła się na wieść, że to Polska kiedyś nazywała się Aria, a lud Słowiański nazywał się Ariowie lub Aryjczycy. A w szkole jak zawsze uczono tak, że zapamiętaliście, że to oczywiście… Niemcy. Skąd ten dyskurs? Otóż Hitler nie z przypadku dostał pierdolca na punkcie rasy aryjskiej… nie wymyślił też jej sobie! To jest historia i fakty! Więc skąd to się wzięło?

Hitler wiedział o hinduskich Wedach (Wiedza) i perskiej Aweście (Wieści). Wedy i Awesta zostały przekazane przez Ariów / Hariów Hindusom i Persom podczas aryjskiej/słowiańskiej inwazji ~4000 lat temu. Zostały spisane przez legendarnego Wjasę (Wieszcza) odpowiednio w językach: wedyjskim i awestyjskim. Język wedyjski wyewoluował w Sanskryt, a potem w języki obecnego Hindustanu, a awestyjski w perski i języki obecnej Azji zachodniej i środkowej. Dlatego te języki (na poziomie rdzeni – morfemów) są tak podobne do języka polskiego (ZDECYDOWANIE bardziej niż do niemieckiego). Więcej na ten temat w artykule Sloveniska Samskrta.

Hitler oczywiście polskiego nie znał, by zakumać, że napisane są po starosłowiańsku (chyba, że to wiedział i dlatego chciał podbić Słowian). Wysłał naukowców do Indii i Tybetu by badali te Wedy i Ci naukowcy przekazali mu, że Ariowie dotarli do Indii z północnego zachodu czyli z Europy. Chłopak całe życie był przekonany, że Słowianie powstali w IX wieku i nic nie znaczą, bo w czasie jego młodości Słowianie byli podbici totalnie przez Germanów. W sumie to do dziś podobnych bredni naucza się w szkołach, więc jak trafiasz na ten artykuł, to dużo rzeczy może się wydawać nowe i niedorzeczne. Więc skoro Słowian nie było, to znaczy, że Ariowie byli Germanami! W Wedach napisane jest też, że Ariowie pochodzą z Nieba (zeszli przecież z Himalajów) i że są nadludźmi (bo dali język, kulturę czy religię) – ciekawym zbiegiem okoliczności Polska oznacza Niebiańska – bo Pol znaczy Niebo – ale o tym w innym artykule. Pewnie nigdy nie słyszałeś o tym, że Bóg po hindusku to Bhaga, Niebo to Nabhas, Dom to Damas, Wilk to Vrka. Zobacz też: Język polski na Sri Lance.

W Wedach zapisane jest, że Ariowie mieli jasne włosy, jasną skórę i jasne oczy (w porównaniu do Hindusów). Z resztą do tej pory Brahmini (najwyższa kasta – pochodząca od Ariów) ma skórę jaśniejszą od pozostałych, a minęło 4000 lat! Więcej na ten temat: Prawdziwi Aryjczycy oraz [url=http://wspanialarzeczpospolita.pl/2014/08/22/lechici-w-himalajach/Lechici w Himalajach[/url].

Jak się Hitler naczytał tych rewelacji to dostał fiksum dyrdum i postanowił odtworzyć tych nadludzi. Efekty znamy już z oficjalnej historii.

Należy zapamiętać, że Ariowie / Hariowie to dosłownie „Ludzie z gór” od zniekształconego polskiego Góra → Hara. Więcej na ten temat: Góra, Dół i Armageddon.


Zoom in (real dimensions: 660 x 538)Obrazek


Co to znaczy Germanie?


Skoro już wiemy, kim są Hariowie, to może warto się zastanowić kim są Germanie? Otóż jest to złączenie dwóch słów: Ger (Góra) i Man (Mąż), są to po prostu… Ludzie z Gór! Hmmm… znowu zbieg okoliczności! Nazwą tą Rzymianie określali ludzi, którzy mieszkali za Alpami, czyli… za górami… i jak ich napadali jako Barbarzyńcy to schodzili im właśnie z tych gór lub zza tych gór… Dokładniej te rdzenie omawiam w artykułach: Mąż i Żona oraz Góra, Dół i Armageddon. Wyjaśniam w tych artykułach też oficjalną etymologię Germanów czyli od słowa Sąsiad – rdzeń jest ten sam.

Czy poza etymologią nazwy mamy jakieś inne poszlaki mówiące, że rzymscy Germanie to jednak Słowianie? Z Wikipedii: Tacyt w dziele Germania wymienia Wenetów wśród mieszkańców wschodniej Europy (na wschód od Wisły). Hmmm… Czy Wenetowie to nie są Słowianie? Mimo, że dzieło to jest zapewne fałszerstwem (o czym poniżej), to i tak nie mogło zostać kompletnie wyssane z palca. Musiało bazować na czymś np. innych dziełach lub powszechnej wiedzy o starożytnej Germanii. Oto co pisze Tacyt (z Wikipedii):

 1. Za bardzo wartościową uważa ścisłą monogamię i cnoty panujące w germańskich małżeństwach, w przeciwieństwie do wad i braku moralności szerzących się wśród ówczesnych Rzymian, jak również podziwia germańską gościnność, prostotę oraz męstwo w boju. – dla mnie to brzmi na opis Słowian

 2. Zauważa on też m. in. skłonność tych ludów do nałogowego pijaństwa, lenistwa i barbarzyńskich zwyczajów. – znowu opis Słowian

 3. W rozdz. 4 wspomina o ich wspólnych cechach charakterystycznych, takich jak „groźne, niebieskie oczy, ryże włosy, ciała rosłe”. – opis wyglądu Ariów

 4. W rozdz. 11-12 opisano postać zgromadzeń ludowych , ponieważ podjęcie ostatecznej decyzji leży w gestii członków plemienia jako całości. – czyżby opisał „wiec”?

 5. itd.

Czy tylko Tacyt łączył nazwy Germania ze Słowianami? Nie! Był też taki gość jak Adam z Bremy i żył już wtedy, kiedy Niemcy oficjalnie już istnieli jako plemiona. Adam pisał po łacinie, więc nie wiemy, czy jego językiem ojczystym był niemiecki czy jakiś inny. Ale napisał coś takiego w XI wieku:

„Sclavania igitur, amplissima Germaniae provintia, a Winulis incolitur, qui olim dicti sum Wandali; decies maior esse fertur nostra Saxonia, presertim si Boemiam et eos, qui trans Oddaram sunt, Polanos, quaia nec habitu nec lingua discrepant, in partem adiecreris Sclavaniae”. [1]

Powyższy cytat to oryginalne słowa Adama z Bremy, niemieckiego kronikarza i geografa, żyjącego i piszącego w XI w., opisujące kraj Słowian. Oto polskie tłumaczenie tego tekstu:

„Słowiańszczyzna, największa z krain Germanii, zamieszkana jest przez Winuli, których wcześniej nazywano Wandalami; podobno jest ona (ta Słowiańszczyzna) większa niż nasza Saksonia, zwłaszcza jeśli zaliczyć do niej Czechów i Polan po drugiej stronie Odry, którzy nie różnią się ani językiem ani obyczajem (od reszty Germanii)”.

Powyższe słowa ja rozumiem tak, że nie dość, że ten Adam potwierdza, że Wandalowie to Słowianie, to jeszcze pisze, że Czechowie i Polanie mieszkający po drugiej stronie Odry nie różnią się ani językiem, ani obyczajem od reszty Germanii! No to jeszcze 500 lat po upadku Rzymu gość, który mieszka w Bremie stwierdza, że Germania, mówi po… Słowiańsku!


Wikingowie


Inną, kompletnie niezależną poszlaką jest też to, że niektórzy „naukowcy” wymyślili, że to Wikingowie pozakładali słowiańskie miasta i Ruś. Nie mówię, że jest to nieprawda, ale znów lansuje się, że Słowianie pochodzą od Germanów, bo ci sami naukowcy lansują tezę, że Wikingowie byli Germanami. Jednak jeśli zbadamy wszystko dokładniej, to wyjdzie nam, że Wikingowie to oczywiście Słowianie. I wtedy faktycznie można się zgodzić, że Wikingowie zakładali miasta na Rusi, bo logicznym jest, że Słowianie zakładali słowiańskie miasta!

O Wikingach będzie oddzielny artykuł, gdzie pokażę silne poszlaki, że byli Słowianami. Jednym z nich jest to, że Szwecja do dziś po fińsku brzmi Ruotsi (sfinizowana forma słowa: Rusi), a Rosję nazywa wprost Venaja (sfinizowana forma słowa: Wandalowie / Wenedowie).


Germanie czy Niemcy?


Mamę oszukasz, tatę oszukasz, ale języka nie oszukasz. A przynajmniej nie jest to łatwe, bo język zmienia się wolno i niesie informację przez stulecia. Dzięki temu możemy odszyfrować sporo informacji o naszej przeszłości.

Polska znana jest generalnie pod dwoma rdzeniami: Pol (Niebo) – Polska, en:Poland, fr:Pologne, ar:Bolonia, es:Polonia itd. oraz Lechia (Władcy) – lt:Lenkija, uk:Lachy, hu:Lengyelorszag, tr:Lehistan (Kraj Boga/Kraj Pana), ar/fa:Lahestan (Kraj Boga / Kraj Pana). Różnica jest taka, że państwa niechrześcijańskie w czasie zmiany nazwy z Lechia na Polska pozostały przy starej nazwie, a chrześcijańskie przyjęły nową.

Pozostałe kraje też mają jedną dominującą nazwę, no chyba, że zmieniły ją na przestrzeni lat, to używa się dwóch np. Persja/Iran, Birma/Mjanmar itd. Ewentualnie nazwa jest tłumaczona np. Niderlandy / Alankomaat / Pays-bas itd. ale znaczenie jest takie samo – Ląd położony nisko.

Od tej reguły jest tylko JEDEN wyjątek. Tym wyjątkiem są oczywiście Niemcy! I to ponownie dowodzi ich NIEHISTORYCZNOŚCI! Państwa historyczne mają nazwy stałe i znane! Paradoksalnie każdy sąsiad Niemiec nazywa ich inaczej! Zobaczmy: Niemcy, Saksa, Tyskland, Allemagne, Deutschland, Germany, Tedesco itd. Ale dlaczego?!?!

Skoro już wiemy, co znaczy Germanie, to może dowiedzmy się, co oznaczają inne nazwy Niemiec!

Saksa – Od Saksonii. Sasi byli Słowianami, dlatego Polacy tak chętnie obsadzali na tronie Sasów. Ich nazwa pochodzi od słowa Siekać. Nazwa używana w Finlandii. Od nich pochodzą angielskie hrabstwa: Essex, Sussex i Wessex.

Allemagne / Alemania – Od zlepka słów Ale + Man. Ale po germańsku oznacza „wszyscy” i pochodzi od słowiańskiego: „cały” (bez C). Man to zniekształcone polskie: Mąż. Czyli Wszyscy Ludzie. Dlaczego tak nazwano Niemców? Otóż Francuzi nie byli debilami i wiedzieli, że Niemcy to mieszanka Słowian, Germanów, Celtów i Galów po inwazji na Rzym. Dlatego użyli nazwy – Wszyscy Ludzie.

Tyskland / Tedesco / Deutschland – od zlepka słów, który etymologicznie tożsamy jest z „Cudzy Ląd”, choć nie mam pewności kto od kogo te słowa brał. Bo Niemcy nie powinni sami siebie nazywać „Cudzy Ląd”, choć w etymologii już nie jeden raz byłem zaskoczony :). W innych językach ten sam rdzeń oznacza „państwo”, „armię”, „wzgórze”.

Niemcy – to po prostu ludzie, którzy nie mówią. Porównaj słowa: Niemy i Niemowlę. Nazwy tej użyto, by określić ludność napływową z północy, która mówiła jakimś dziwnym, niezrozumiałym językiem i nie rozumiała co się do niej mówi. Nazwy tej używają wszyscy Słowianie, Węgrzy (Nemetorszag) i Rumuni (Nemti – czytaj: Nemci). Nazwy tej używali też… Rzymianie! Ale o tym poniżej.


Jak „zniknąć” Słowianina? Sławowie


Na mapach pojawiają się tzw. Swebowie (Sławowie). Najpierw znajdują się gdzieś w okolicach Berlina, a potem idą na południe zasiedlając Szwabię. Po inwazji na Rzym część z nich ląduje również w Hiszpanii. Od nich pochodzi określenie „Szwabowie”. Na tej mapie oznaczeni są kolorem jako Słowianie (koło Berlina). Są też w północno-zachodniej Hiszpanii.


Zoom in (real dimensions: 2271 x 1709)Obrazek


Jednak w Wikipedii będzie napisane, że to lud wschodniogermański! http://www.wikiwand.com/pl/Swebia.


Po Słowianach w Hiszpanii zostało chociaż to:


Zoom in (real dimensions: 1024 x 768)Obrazek


Waldemar. Absolutnym mistrzostwem świata jest Waldemar (zgłoszony właśnie przez jednego z czytelników). Na polskiej Wikipedii mamy to: Waldemar – imię męskie pochodzenia germańkiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego „ten, który jest sławny przez swoje panowanie”.

Jak coś takiego widzę, to od razu chcę kogoś topornąć pierdolkiem. Celowo napisane, by nie było widać słowiańskich rdzeni. „Walde” to nic innego jak polska „Władza”, a „Mar” to nic innego jak polski „Mir” czyli „Pokój”/”Świat”, czyli „Władza Świata” czyli „Sławny przez sprawowanie władzy” (panowanie).

Oczywiście taka wersja jest tylko dla Polaków… bo Anglicy zobaczą już:

Waldemar or Valdemar \wa-lde-mar, wal-demar\ is an http://www.wikiwand.com/en/Old_German noble male given name of Old Slavic [1] origin that means „renowned ruler”. Literally, „fame, power”. The name is a Germanised version of Slavonic name Vladimir.

Czyli Waldemar jest germański, ale od słowiańskiego Vladimir (Włodzimierz), który znaczy dokładnie „Miłujący władzę”. Słowa Miłość i Mir mają tę samą etymologię (Ł ↔ R często się wymienia).

Cytuję tego czytelnika: Hokus Pokus i Słowianie znikają.

Pamiętacie, kiedy zarzucałem Wikipedii, że „Theravada” powinna być opisana jako „Stara wiedza”, a nie „Nauka starszych”, bo nie widać, że napisane jest to po starosłowiańsku. Udało się. Wpis na Wiki został zmieniony! Ciekawe czy uda się też zmienić „Trimurti” na „Trzy Mordy”.


Antygermania


Skąd wiemy, że historyczność Niemców jest „co najmniej” niepewna?

Otóż w szkole nie mówiono nam, że NIE MA absolutnie ŻADNEGO dowodu na historyczność Niemców! Powiedziałbym, że ilość poszlak na słowiańskość Germanii oraz ich waga jest większa niż na jej germańskość.

Stali czytelnicy bloga wiedzą doskonale z innych artykułów, że Słowianie są poświadczeni językowo od 4000 lat w Wedach, a Niemcy? No tu jest problem… Bo język germański ma ogromną ilość zapożyczeń ze słowiańskiego (też omawiam to w innych artykułach). Oczywiście „językoznawcy” etymologię wyprowadzają dokładnie odwrotną, jednak jeśli sprawdzić słowa w wersji hinduskiej czy perskiej, znacznie częściej słowa Hindustanu podobne są do polskiego… no to jak to… Polacy zapożyczyli słowo od Niemców, a potem upodobnili je do hinduskiego? No coś tu nie halo.

Germania Tacyta

O tekstach z Germanii, które bardziej opisują Słowian niż Germanów pisałem powyżej. Jednak należy zwrócić na kilka rzeczy uwagę.

 1. Mimo, że księgę napisano ok. 98 roku, to księgi nikt nigdy nie widział, aż do XV wieku (1400 lat)!

 2. Mimo, że księgę napisano w Rzymie, to odnaleziono ją po 1400 latach… w Niemczech (Hersfeld)!

 3. Mimo, że księga jest bardzo istotna, to istnieje jej tylko jedna kopia! Tego typu księgi zazwyczaj wielokrotnie przepisywano.

 4. Księga zawiera błędy logiczne np. w 89 roku plemiona naddunajskie zdradziły Rzym, ale w księdze z rzekomo 98 roku jest napisane, że te plemiona są przyjaciółmi Rzymu. Dla samego Tacyta jest to współczesność, więc powinien być zorientowany, że od 10 lat już przyjaciółmi nie są.

 5. Istnieją przypuszczenia, że księga powstała jako kompilacja innych dzieł m.in: Bella Germaniae Pliniusza Starszego, Wojny Galijskie Cezara oraz pisma Strabona,Diodora Sycylijskiego, Posejdoniosa z Rodos, czy Aufidiusa Bassusa.

 6. Księga mimo wielu kontrowersji od razu została okrzyknięta autentyczną i na jej podstawie stwierdzono historyczność Niemców i na jej podstawie powstała podstawa nauki historii w polskich szkołach.

Biblia gocka

Sztandarowy „dowód” na historyczność języka germańskiego (innych w zasadzie nie ma). Przyjrzyjmy się paru nienagłaśnianym szczegółom:

 1. 1. Biblia gocka została napisana przez niejakiego Wulfilę

 2. Biblia gocka jest oficjalnie pierwszym tłumaczeniem Biblii na język inny niż Hebrajski, Aramejski, Grecki i Łaciński.

 3. Do stworzenia Biblii gockiej Wulfila stworzył najpierw pierwszy alfabet germański. Oparł go o alfabet grecki i łaciński.

 4. Biblia jest dosłownym tłumaczeniem greckiej Septuaginty. Tłumaczona jest słowo w słowo. Gdzie brakuje germańskiego słowa, tam stosuje się odgreckie zapożyczenie.

 5. Oficjalnie Biblia gocka używana była w państwie Wizygotów (dzisiejsze Włochy).

 6. Odnaleziono kilka kopii tej Biblii, jednak WSZYSTKIE poza dwiema są palimpsestami, czyli kopiami zrobionymi na papierze już użytym wcześniej, albo kopiami, z których usunięto tekst i napisano tam coś nowego.

 7. Te dwie kopie nazywają się: Codex Argenteus oraz Codex Carolinus.

 8. Codex Argenteus – Jak pisze Wikipedia: Nie był uwzględniany w żadnych katalogach i listach ksiąg. Został odkryty w XVI wieku w… Niemczech (Essen)!

 9. Codex Carolinus – Jak pisze Wikipedia: Rękopis stał się znany dla uczonych w połowie XVIII wieku, gdy został zauważony w bibliotece w Wolfenbüttel. Jaka niespodzianka… Znów odkryty w Niemczech!

 10. Z Wikipedii: Przekład gocki nie jest w ogóle wykorzystywany w krytycznych wydaniach Biblii hebrajskiej, Septuaginty i Wulgaty. Ernst Würthwein w swej pracy poświęconej krytyce tekstu Starego Testamentu w ogóle nie omawia przekładu gockiego. – Czyżby Ci co powinni, wiedzieli co trzeba?

 11. Ostatnią kartę z Codex Argenteus odnaleziono w 1970 roku w Spirze – jak zawsze w Niemczech!


Spira


Skoro już o Spirze mowa… to może zobaczmy, co to za miasto! Po niemiecku nazywa się Speyer, jest „jednym z najstarszych miast niemieckich” i leży na Renie, czyli na historycznej granicy Słowian/Germanów z Rzymem. Sprawdźmy w takim razie jak nazywało się w czasach rzymskich!

Otóż rzymska nazwa to „Civitas Nemetum” czyli „Społeczność Niemiecka”… ale zaraz zaraz… od kiedy to Rzymianie nazywają Niemców po polsku?!? Czyżby jednak Niemców nazywano Niemcami już w czasach rzymskich? Jak znam życie, za parę lat na tej podstawie „naukowcy” dojdą do wniosku, że musiało istnieć jakieś „germańskie plemię” Nemtów, a Słowianie od nich wzięli nazwę dla wszystkich Niemców. No bo jak żeby inaczej?!?


Frankfurt


Chodzi oczywiście o ten nad Menem. Nazwa oznacza tyle, co „Przejście wodne (Furta) Franków”. Po rzymsku nazywało się Vadum Francorum (Vadum znaczy „mielizna” od polskiego Woda). Frankfurt wraz z Akwizgranem (Aachen) i Rzymem był jednym z miast „stołecznych”. Był miejscem koronacji cesarzy niemieckich oraz ich siedzibą na wiele stuleci. A dlaczego jest to istotne? Z powodu heraldyki tego miasta:

Zoom in (real dimensions: 640 x 701)


Obrazek


Obrazek


Czy to również jest przypadek?


Kompleksy


Po pierwszej części artykułu część czytelników (która trafiała akurat na ten artykuł jako pierwszy) zarzucała mi Kompleks Niemiecki czy Nacjonalizm. Ciężko z tym polemizować, bo to tylko opinia. Jako kontrargument chciałbym przypomnieć cały ten artykuł. Ile Niemcy musieli włożyć pracy w stworzenie iluzji własnego istnienia. Wszystko zniszczyła im genetyka i odkrycie haplogrup. Niemcy teraz mają poważny problem, bo nie mają swojej haplogrupy, tak jak inne narody. Genetyka potwierdziła wersję, że Niemcy są mieszanką Słowian, Rzymian i Celtów, ale o tym będzie kolejna część.

Propaganda zachodnia nie śpi. Nasze dzieci już dziś z popkultury dowiadują się, że:

 1. Język angielski (germański) jest językiem międzynarodowym

 2. Symbolem upadku komunizmu nie jest Solidarność, a upadek Muru Berlińskiego

 3. Enigmę rozszyfrowali Anglicy (Germanie)

 4. II wojnę światową wygrały USA, a nie ZSRR.

 5. Wszystko, co polskie jest złe, głupie i nienormalne (materiały w prasie, radiu i TV)

 6. Wszystko, co germańskie (niemieckie, angielskie i amerykańskie) jest zajebiste (materiały w prasie, radiu i TV)

 7. Wszystko, co w Polsce jest dobre i nowoczesne to przyszło z Niemiec, Anglii lub USA (a dawniej z Grecji i Rzymu).

 8. Innowacje są tylko z zachodu.

 9. Umniejszanie sukcesów sportowych np. Kiedy Agnieszka Radwańska zajmuje drugie miejsce na Wimbledonie (2. miejsce na świecie) to media informują, że „przegrała w finale”.

 10. Maria Curie Skłodowska w popkulturze zachodniej jest Francuzką. Rad, Polon czy Kiur kojarzone są przede wszystkim z Francją

 11. Druga wojna światowa to Holocaust Żydów (6 mln), a Słowian zginęło ponad 5(!) razy więcej (ponad 30 mln)!

 12. Polska to nietolerancyjny kraj. Jednak to właśnie Rzeczpospolita, aż do 1939 miała najwięcej mniejszośći etnicznych.

 13. Polska to homofobiczny kraj. Jednak to właśnie Rzeczpospolita jest JEDYNYM europejskim krajem, w którym homoseksualizm NIGDY nie był nielegalny!

 14. Unia Europejska też przyszła z zachodu, a pierwszą europejską „unią”, w której zrównano prawa różnowierców, jest Rzeczpospolita.

 15. Demokracja idzie z zachodu, a przecież pierwszą demokracją w Europie była Rzeczpospolita. Najbardziej demokratycznym krajem z demokracją bezpośrednią oficjalnie jest Szwajcaria (znów Germanie!), jednak jej pierwowzorem jest słowiański „Wiec”. Wiec w Rzeczpospolitej zlikwidowano (częściowo zamieniono na sejm) wraz z ingerencją rzymskoniemiecką w nasz ustrój polityczny, gdzie władca decydował za ogół.

 16. W szkole na religię żydowską, grecką czy rzymską poświęca się lata. O słowiańskiej, hinduskiej czy perskiej (w zasadzie ta sama), co najwyżej się wspomni, że była.

 17. O runach germańskich słyszał każdy i je rozpozna, a głagolicy 90% Polaków na oczy nie widziało.

 18. Kojarzenie Swastyki się z Niemcami.

 19. Kojarzenie Germanii się z Niemcami. Nazywanie Niemców np. Germany.

 20. itd.

Zoom in (real dimensions: 1983 x 1400)


Obrazek


W ten sposób powstaje medialna iluzja katastrofy i pesymizmu, której celem jest niedopuszczenie do pełnego rozkwitu naszego kraju.

Osobom, które stawiają autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet nie da się wytłumaczyć logiczną argumentacją, że w szkole uczono je „bez dowodów”. Byli dziećmi, ufali że to, co im mówiono, jest prawdą. Ale czy na pewno? Nie mówię, że w moich artykułach nie ma pomyłek. Nie jestem alfą i omegą. Staram się pokazać tę część świata, o której większość ludzi nie wie, bo po prostu jest pomijana. Wszystkie fakty podane powyżej są w pełni sprawdzalne chociażby na Wikipedii czy w słownikach.

Pomyślcie sami, sprawdźcie sami,
wyciągnijcie wnioski sami!


Słowianie: albański – Sllavët, angielski – Slavs, białoruski – Cлавяне, bośniacki – Sloveni, bułgarski – Cлавяни, chorwacki – Slaveni, czeski – Slované, cziczewa – Asilavo, duński – Slaverne, estoński – Slaavlased, fiński – Slaavit, grecki – Σλάβοι, hiszpański – Eslavos, holenderski – Slaven, indonezyjski – Slavia, japoński – スラヴ人, kataloński – Eslaus, litewski – Slavai, łotewski – Slāvi, mecedoński – Словените, mongolski – Славянчууд, niemiecki – Slawen, norweski – Savere, rosyjski – Cлавяне, rumuński – Slavi, serbski – Словени, słowacki – Slovania, słoweński – Slovani, szwedzki – Slaver, turecki – Slavlar, ukraiński – Cлов’яни, walijski – Slafiaid, węgierski – Szlávok, włoski – Slavi.

http://wspanialarzeczpospolita.pl/


102 komentarze do “Niemcy? Jacy Niemcy? – Historia Europy 600 – 1000 A. D.

   • brud można im wybaczyć , surowe mięso jakie jedzą do dziś też przejdzie bez problemu, szczekliwy, wrzaskliwy i warczący język jest szpetny, ale co tam… ale te ich podboje,na całym świecie, te wieczne bestialskie napaści, niewolnictwo, kłamstwa, kradzieże, obozy koncentracyjne, to całe ludobójstwo jakiego się dopuścili przez wieki…to kiedyś do nich wróci . Prawo przyczyny i skutku.Nie ja je wymyśliłam, ale prawa natury, Nic nie ginie w naturze, która dba o zachowanie równowagi. Wszystkie filmy o Wikingach pokazują ich wzniosłą kulturę, sztukę, budownictwo…Wszystko ,co najlepsze czerpali ze Wschodu, ale… g chłopu nie zegarek.

    Polubienie

  • Ślązacy zawsze byly Polakami ,tylko w pewnym czasie niemcy osiedlali tam niemców , A odrębny język jest z tąd że 3/7 czasu śląsk był polski 2/7 niemiecki i 2/7 czeski

   Polubienie

    • czyi rodacy? Zimny, blady, straszny naród.Nigdy bym tam nie zamieszkała, nigdy nie będę mówić w ich języku…nic, nic…genetyczna skorupa w obronie przed tym narodem mnie porasta,Wojennych filmów na ich temat nie mogę oglądać…strach…matka powiedziała mi – córko, ty jeszcze nie wiesz, co to są Niemcy! Mieszkała w Warszawie podczas napaści Niemców na Polskę.Pamięta, jak walili kolbami do drzwi i wrzeszczeli..łapanki, rozstrzeliwania, szubienice, katowanie ludzi w więzieniu… ech ludzie,,,, wy jeszcze nie wiecie co to są Niemcy.

     Polubienie

  • Masz problem z czytaniem. Chcesz tego czy nie jesteś Polakiem, ale masz wybór, możesz to odrzucić, ale genetyka jest niebłagalna. Najdelikatniej mówiąc jesteś Słowianinem!

   Polubienie

  • Dnia 20 marca 1921 Ślonzacy w plebiscycie wypowiedzieli się za przynależnością do Polski i od tego dnia stali się Polakami.
   Tylko ten fakt nie ma nic wspólnego z komentowanym artykułem.
   Przypuszczam, że źle postawione pytanie. Powinno być. A co sądzicie o plemieniu Ślężan podbitych i uzależnionych od plemienia Polan.

   Polubienie

  • Heh to znaczy ? To kim ?skąd się wzięli . Dla mnie nawet lepiej jak by tak było Ślązacy nie Polacy .ale to już osobny temat śląskiej propagandy niepodległego samowystarczalnego (na polskich kopalniach ) kraju Śląsk w centrum Polski .

   Polubienie

  • Ślązacy mieszkają u siebie, na Śląsku. Niech im się szczęści. Bardzo zmieszane dwa narody, polski i niemiecki, co w rezultacie jest tragedią podczas wojen.

   Polubienie

 1. Wyraz svsti czy tez svasti oznacza w sanskrycie pomylnosc. Z ze znaczeniem tego słowa powiązany jest rowniez ten sam znak. Sanskryt to bezapelacyjnie najstarszy z języków swiata i jak wiele innych rzeczy, tak wszystko szło z terenow, gdzie ów język się narodził …

  Polubienie

   • Pisany znany ale mówiony ? To diametralnie różnica. Profesor z Krakowa udowadnia że języki słowiańskie są najstarsze wśród indoeuropejskich a z tych znowu polski jest najstarszy. skąd pomysł ze Sumerowe wcześniej mówili swoim językiem niż Indoeuropejczycy?

    Polubienie

   • Nie za bardzo ,nikt nie napisał polskiego alfabetu,nie ma polszczyzna /biała Chorwacja/Lechia jak cymbały pozostały w europie ojców słownictwa,nie mylić z ortografia a porównując to z badaniami grup głównych krwi i nasza najstarszą na ziemi reszta świata to nam
    morze po zapałki biegać…..

    Polubienie

   • Sumer jest objęty historią. Przed nim ,historycy nic nie widzą.( zabawne, jak piszą , że pojawił się znikąd i to nagle.) Białe plamy ciągną się przez 4 miliardy lat. Faktycznie, język z Sumeru jest najstarszy obok egipskiego.Stamtąd wyszła ludzkość, z Domów Mądrości, i rozeszła się po całym świecie.Ale Sumer to już końcówka tamtego Sumeru, a właściwie miast państw takich jak Eridu, Nippur, Uruk, Ur, Szurupak. Zniszczyły ich rodzinne wojny, prowadzone taką bronią, o jakiej się dzisiaj nie śniło bandytom. Progres, rozwój cywilizacji może iść w dwóch kierunkach, złym, niszczącym i dobrym, budującym. Ale nic nie jest proste w te dni…

    Polubienie

 2. Artykuł mega ciekawy i w większości dobra argumentacja i wiarygodne źródła. Moje jedno pytanie do autora. Skoro Frankowie to Romanie, Saksonia, Wandale, Polacy, Serbowie, Słoweńcy to Słowianie, później teza że wikingowie byli prawdopodobnie Słowianami, Wielką Brytanię podbiły ludy z Saksonii (słowianie), to gdzie są Ci Germanie? Czy cały ten artykuł oznacza to że Germanie to tak naprawdę Słowianie a Niemcy jako naród to mieszanka? Czy to autorze masz na myśli? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i zabieram się do czytania innych artykułów.

  Polubienie

  • żadna dobra argumentacja. kompletnie przeinaczone wszystko… nawet nie chce mi się wszystkiego wymieniać, bo aż mnie to śmieszy, że ktoś coś takiego w ogóle opublikował…. Wygarnę cokolwiek..
   Al andalus pochodzi od wandaluz….. Maybe, but Al andalus to arabska nazwa i żadni wandalowie nie założyli tam państwa, tylko wmaszerowali z europy wschodniej i tam osiedlili, to pierwsza sprawa. Druga, że zostali podbici przez Arabów i nie było tam w 800 żadnego słowiańskiego państwa, nie pozostały nawet archeologiczne ślady po słowiańskich fortyfikacjach czy naczyniach…..
   Do tego, wysnuwa teorie jakoby miało nie być czegoś takiego jak Niemcy…… Nie było, ale był naród, który własnego państwa nie miał z przyczyn jasnych. Byli podbici przez państwo franków, wcześniej karolingów. Język niemiecki jest starszy od polskiego, to jest niezaprzeczalne, dwa, że polski język na początku brzmiał „daj ać ja pobruczę, a ti pociwaj”, i nie był to polski a słowiański, z czasem wytworzył się dialekt.. taki jak czeski polski ruski, później rosyjski ukraiński białoruski itp
   Twórca artykułu do wędrówki ludów podpiął jakąś legendę o polskim imperium i najeździe na rzym… Nieźli z was są debile, jeśli wierzycie w takie bzdury!
   Wszystkie ludy obecnej europy przybyły ze wschody, wszystkie! Nie bez powodu na syberii niedaleko kamczatki mówi się po turecku (język z tej samej grupy), gdyż zamieszkują tam jeszcze pozostałości ludów które niegdyś przemaszerowały cały glob w poszukiwaniu miejsca do życia.
   Zresztą nie będę o tym dyskutował, bo tu ludzie piszą takie dyrdymały, że aż się płakać chce!
   Niemców jako państwa nie było, ale były ludy posługujące się językami DOLNONIEMIECKIM i WYSOKONIEMIECKIM na przykład, ludzie….. Jestem Polakiem, jestem z tego dumny, ale nie popadajmy w paranoję…. Były plemiona słowiańskie, tak jak i germańskie (mówię o niemieckojęzycznych plemionach), jak również frankowie, brytowie i tak dalej i tak dalej…. plemiona niemieckie wcześniej przyjęły chrześcijaństwo niż my, zostały wpisane w poczet chrześcijan i utworzyły organizm państwowy wcześniej niż to zrobiło plemię Polan. ot cała filozofia i historia…. Nie było niemców XD Nie było Niemców, jako RFN, czyli obecnych niemiec, jako nazwy państwa, natomiast naród istniał, wy ignoranci.
   To co wy tutaj na tej stronie wypisujecie, to jakieś kosmiczne pierdalanse, no aż żal….
   Twórca artykułu nie jest żadnym naukowcem, już na pewno nie publicystą, to ignorant. Każdy kolejny wiersz ma w sobie zawarte tyle jadu i złości, jakiejś nienawiści, że aż trudno się to czyta. Malkonent od siedmiu boleści ubzdurał sobie w głowie to co tu można przeczytać… Mieszko pierwszy i swastyka? XD A jak wytłumaczycie stare na tysiące lat rzeźby z indii z których tak na prawdę pochodzi swastyka?
   zmarnowałem pół godziny z życia czytając to gówno i pisząc ten komentarz, szkoda czasu
   A tobie aleksandrze radzę wziąć się za solidną literaturę, popartą faktami, źródłami i przypisami. Gdzie podane są daty, podane są prawdziwe źródła, i które piszą naukowcy, uczeni, a nie ignoranci w internecie ..
   Interesuje cię Polska?
   Zacznij od :
   Polska Piastów Pawła Jasienicy
   Polska JAgiellonów również Pawła Jasienicy
   Rzeczpospolita Obojga Narodów Pawła Jasienicy
   Chmichnik Mosler – historia polski do roku 1792
   zamiast czytać jakieś gówno, czym bez wątpienia jest ten.. artykuł

   Polubione przez 2 ludzi

   • Ales ty dziadzie glupi ,bo wyksztalciles sie w komunistycznej Polsce. Moze to ty musisz przeczytac Dlugosza,Kadlubka zebys coc troche sie zastanowil. Masz mozg wyprany przez to co ci pozwolili sie nauczyc,i moze bys tak sie dokladnie zapoznal kim byl Pawel Jasienica,

    Polubienie

   • Cytat.Do tego, wysnuwa teorie jakoby miało nie być czegoś takiego jak Niemcy…… Nie było, ale był naród, który własnego państwa nie miał z przyczyn jasnych.koniec cytatu.No to miszczu pojechales po bandzie-ciekawam gdzie te rewelacje wystudiowales.Jedz do Niemiec dzisiaj-XXI w -i obejzyj sobie mieszkanca Hamburga i Bajeroka a potem posadz ich w knajpie postaw z 10 piw i kaz rozmawiac kazdemu w jego wlasnym dialekcie.Jestem oczywiscie pewna ze znasz j.niemiecki w stopniu pozwalajacym na swobodna komunikacje rowniez w dialektach.Ciekawe czy sie zrozumieja.Nawiasem mowiac Bajeroki wiedza do dzisiaj ,ze sa Slowianami-oczywiscie nikt tego oficjalnie dzisiaj nie przyzna.Ich Schlachtruf—mir san mir—brzmi chyba swojsko- my som my

    Polubienie

   • Jak Ciebie Ignorancie interesują dowody naukowe zaczni czytać odkrycia genetyczne ostatnich czasów i przestań promować Pangermańską propagande a nie naukę !!!

    Polubienie

   • Nie zmarnowales pol godziny.. zmarnowales cale swoje zycie.. zapraszam do andaluzji, galii hiszpanskiej i maroka..pokaze ci slady Wandalow, ktorzy tworzyli panstwowosc.. owszem zostali podbici przez Arabow, ale kalifat anadaluzji to 10% arabow i 90% maurow, ktorzy sa potomkami wlasnie swewow i wandalow i plemion niearabskich polnocnej afryki.. reszty nie ma nawet co komentowac..

    Polubienie

   • hmm jestem pod wrazeniuem tego artykulu i tez nie jestem naukowcem ale historie lubie i tutaj stwierdzam fakt ze w tym artykule jest opisana szczera prawda a ze bylismy pod panowaniem rzymskim do niedawna to wiadomo bo przeciez nawet ta wlk brytania ma swoje pochodzenie germanskie wszak nawet krolowa Elzbieta jest z pochodzenia germanka babka krolowej Viktoria jest z pochodzenia germanko rosjanka a wlasciwie ich rodowod wywodzi sie od saksonow i Rommanowow wiec trudno sie nie zgodzic z tymi argumentami . w wielkiej brytani przeciez wszedzie sa budynki rzymskie miasta Bristol Bath slynne laznie rzymskie ktore sa do dzis .. no ww Anglii nie bylo tylu zniszczen wiec historia tutaj jest mniej zaklamana a ja ostatnio sam dochodze do wniosku ze nasi historycy nie wiedza co bylo 200 lat temu bo faktycznie niemiec nie bylo na mapach. byly panstwa germanskie .Brawo Autor i chetnie chialbym posluchac wiecej takich wykladow .jezyk angielski jest jezykiem germanskim.i przeciez zadaniem w czasie rozbiorow byla calkowita germanizacja Polakow

    Polubienie

    • Polakami byli zawsze. Nie zostali podbici przez Polan .tylko przez Niemców. Dlaczego chcieli do Polski w plebiscycie.? Czuli się Polakami. Po prostu. Mimo 600-letniej niewoli nie zapomnieli kim są. Tutaj wyszła własnie manipulacja zachodnia..Sląsk podbity przez Polaków. Dzisiejsze czasy to: antysemityzm wyssany z mlekiem matki, Polacy doprowadzili do holokaustu. Nikt się nie zastanawia – w Polsce było 3 mln Żydow, w całej Europie 4,5 mln, a dlaczego zginęło 6 milionów? Na całym świecie nikt nie pyta oto, skąd się wzięło dodatkowe 1,5 mln.

     Polubione przez 1 osoba

   • Twoja krytyka jedynie potwierdza brak wiedzy o najnowszych odkryciach i zamknięty, ograniczony umysł, nie przyjmujący, że najnowsze odkrycia powodują nie drobne korekty starych interpretacji, tylko potrzebę przedefiniowania wcześniejszych teorii, a czasem odwrócenie ich o 180 stopni.. . np. ” Mieszko pierwszy i swastyka?”Tak kolego, Słowianie to swastyka!!! i w razie czego patrz „denar Mieszka I” wystarczy wyjąć banknot 10 zł, tyle że na nim jest tylko rewers na którym nie ma swastyki (tak naprawdę to denar Mieszka II, ale to inna historia). „A jak wytłumaczycie stare na tysiące lat rzeźby z indii z których tak na prawdę pochodzi swastyka?” ano dokładnie tak, że w kastowym społeczeństwie indyjskim najwyższa kasta kapłanów i żołnierzy czyli kasta Braminów posiada w 80% jej społeczności „słowiański” gen R1A1 (czyli więcej niż w Polsce- ale wynika to właśnie z kastowego niemieszania się społeczeństwa). Ariowie dokonali inwazji na Indie ponad 4000 lat temu co opisane jest w Wedach i Aweście. Ze względu na nie mieszanie się kast w Indiach Brahmini do tej pory mają jaśniejszy odcień skóry niż typowi Hindusi. Do dziś wyobrażenie Brahmina oraz jego przedstawienie w sztuce potwierdza, że w przeszłości różnica w odcieniu skóry była jeszcze większa. Porządkując, cykl kultur starczewskich (ze słynną już wińczańską) zaczął się około 9 tys. lat temu. Około pół tysiąca lat później pierwsze rolnicze społeczności Europy wkroczyły na tereny dzisiejszej Polski. Na początku IV tysiąclecia p.n.e. stworzyły pierwsze miasta. Przykładami takich ośrodków są Bronocice w obecnej Polsce w Dolinie Nidy i Nebeliwka w obecnej Ukrainie. Oba ośrodki stworzyły budowle, które znacznie przewyższały dokonania współczesnych im kultur na terenie Egiptu i Mezopotamii. Były też bardziej zaawansowane technologicznie. Przodków Słowian w tym Polaków można identyfikować m.in. z Antami, Wenedami czy Sporami, ale także ze Scytami i Sarmatami. Kolejne obiekty to polskie Maszkowice itd…. . Ariowie trafili do Indii i Iranu już z własnym pismem, systemem wierzeń i technologią, która pozwoliła im przejąć władzę nad tubylcami. Stworzyli fascynującą cywilizację, która rozwija się do dziś na subkontynencie indyjskim. To „Ariowie” byli „źródłem wiedzy” „Hindusów”….Przepraszam za nieco chaosu….

    Polubione przez 1 osoba

 3. wprowadzic od gimnazjum jako wyklad obowiazkowy ale ta prawda jest zbyt przytlaczajaca dla diaspory ktora nigdy nie pozwoli zeby polacy dowiedzieli sie kim sa naprawde

  Polubienie

   • Odnalezione w Supraślu naczynia dzwonowate z przed 4500 lat i badania genetyczne w Wielkiej Brytani dotyczące pojawienia sie tych naczyń z Holandi może świadczyć o tym że naczenia te powedrowały na półwyseb Iberyjski ze wschodu tak wiec nie wymądrzaj się ignorancie bo to wszystko co wiesz ze swoich żródeł to propaganda i powielane kłamstawa przez pseudonaukowców dla kasy,ale jak nie chcesz sam myśleć to sobie potakuj razem ze swoimi autorytetami !

    Polubienie

   • dzisiaj jesteśmy świadkami jak niektórzy z unii europejskiej zbliżonych do niemców opowiadają jak to demokracja u nas jest łamana podczas gdy politycy i policja w różnych licznych konfliktach narodowych na zachodzie łamie wszelkie reguły demokracji,Zrobili sobie śmietnik ze swoich państw,a nas pouczają.W tej publikacji autor odsyła do konkretnych miejsc w wiki.. więc nie jest to nie poparte argumentami jak to tu powyżej pisano.

    Polubienie

 4. Artykul jest jak podanie czerwonej pigułki w „Matrixie” pewnym jest ze wiekszosc wybierze ta niebieska by żyć spokojnie w ciemnocie. Po takim artykule jednak wielu Polaków się przebudzi i zacznie badac temat naszej zaklamanej historii co zajmuje kilka lat a materialow jest coraz więcej

  Polubienie

 5. Pingback: Jak Europa krwawo nawracała Słowian i Bałtów | Wiara Przyrodzona

 6. Pingback: Słowiański Duch Wolności | Wiara Przyrodzona

 7. Pingback: Jak doszło do chrystianizacji Polski | Wiara Przyrodzona

 8. Pingback: Lechici – Lachy – Polachy – Polacy | Wiara Przyrodzona

 9. Święte Cesarstwo Rzymskie to taki przyczółek w Europe tych sitw z Bliskiego Wschodu. Ten cały Watykan i te sitwy, które przywlekli tutaj Rzymiania są właśnie z BW. Tam jest szczególnie ważny punkt dla tych sekt. Wielu badaczy na to wskazuje. Drugi taki przyczółek to Londyn (Babilon – David Icke mówił, że ta zbieżność słowna to nie przypadek). Niemcy i Angliki to takie pachołki na usługach tych sekt. Dla nich jesteśmy indianami i traktowali nas dokładnie tak samo jak indian w Ameryce północnej. Bismarck nazywał nas Irokezami.
  To jest naprawdę fascynujące. Wszelkie zło płynie z Bliskiego Wschodu na świat.

  Polubienie

 10. Niemcy jako naród to mieszanka Słowian, Celtów i Nordów….hhhmmmm….nie dziwi mnie dzisiejsze podejście tej nacji do uchodźców….asymilować się chcą z nimi…:D

  Polubienie

 11. „Z ludzkiej skłonności do obrony poglądów wynika, że jeśli mamy już coś w głowie, to ciężko to wyplenić. Dlatego tak ciężko wytłumaczyć coś osobom starszym, one wiedzą „coś” i „koniec”. Nie zmienią poglądu niezależnie od argumentów.” To smutne jak trafne jest to stwierdzenie…

  Polubienie

 12. Ja pier…lę…. czyli to jednak Polacy, czy raczej potomkowie Polakow sa odpowiedzialni za dwie wojny światowe i smierc prawie 100 milionow ludzi? Zawsze podejrzane bylo dla mnie ze Polacy i Niemcy sa do siebie podobni – jasne wlosy, jasne oczy, podobna sylwetka itd. Wiec tak czy siak jestesmy spokrewnieni… Ale ze az tak?

  Polubienie

  • Kraje graniczące ze sobą zawsze są narażone na przemieszanie genów ich mieszkańców. , Szwedzi, Finowie, Norwegowie,Islandczycy, Anglowie, Brytowie, Wikingowie( tu jednak w skład wchodzą Norwegowie, Szwedzi, Duńczycy), Germanie, czy jak ich tam zwą, Holendrzy, Austriacy, Szwajcarzy, Luksemburczycy to narody mówiące językiem należącym do grupy germańskiej. Są to ludzie o jasnej, bladej karnacji. Wysocy, mocno zbudowani. Bardzo zadziorni, bitni i bezwzględni. Słowianie wywodzą się ze wschodu i są ludźmi o ciemnej karnacji.
   Wikingowie przemierzali świat wszerz i wzdłuż, wszędzie były gwałty..i ich owoce, wiec może tam gdzie cera jaśniejsza to i geny Wikingów istnieją. Przemieszanie Niemców z Żydami też zróżnicowało Niemców i Żydów. Żydzi są brunetami, ale z jasnowłosymi Germanami stworzyli typ pośredni, często rudowłosy i piegowaty. Dlatego dużo Żydów dziś jest karnacji jasnej.Jednak ich twarze są nadal bardzo podłużne i wąskie, bez zaznaczonych kości policzkowych, a czoła bardzo wysokie. Szybko tracą włosy. Z kolei Żydzi ze wschodu mają wygląd odmienny. W związku z Mogołami posiadają cechy zarówno rasy żółtej jak i białej.Ich czaszki mają kształt zbliżony do jajka , na oczach resztki fałdy mongolskiej. Jednak typowy żydowski nos , duży i garbaty, przebija inne kształty nosów, ale to też nie jest regułą. Włosy tracą środkiem głowy, a nie zakolami. Zawsze mają wysokie, jajowate czoła. Usta dość szerokie, czerwień górnej wargi mocnym łukiem zarysowana od środka do kącików.Typowym Żydem Wschodnim był Lenin. Stalin był Żydem z Gruzji.
   Podając rysopis człowieka zostałam nazwana rasistką i nazistką.Zaskakujące ,jak ciekawa może być mentalność ludzi.Gdy kto ciebie pyta, jaki masz kolor oczu,czy kolor włosów, to czy to jest rasizm? Podawanie rysopisu zaginionych osób, to też jest rasizm?Albo rysopis bandyty? Takie są typy urody ludzi na świecie i możemy ich opisywać z godnie z tym, co widzimy. W Dowodzie osobistym też piszą o naszym kolorze oczu i znakach szczególnych. Pytanie o charakter, temperament również nie zalicza się do rasizmu. Rasizm to jest prześladowanie z powodu odmiennej rasy, jak nazwa wskazuje. A nazizm, to do końca nie wiem o co tu chodzi. Chyba wywyższanie własnego narodu ponad inne. O tak Rasa panów – tak się nazywali Niemcy pod wodza Hitlera – austriackiego Żyda.A naród wybrany to tak nazywają siebie Żydzi.
   Czy ma to coś wspólnego z patriotyzmem?
   Większość ludzi na świecie to są bruneci. Niewielki odsetek to blondyni.Nie ma to nic wspólnego z ich miejscem zamieszkania. Eskimosi mieszkają pod biegunem i są brunetami. Szwedzi czy Finowie również mieszkają na dalekiej północy ale są bardzo bladzi i bardzo jasnowłosi.W Ameryce wszyscy byli brunetami. Po Columbie to się zmieniło.Konkwistadorzy wymordowali większość tkzw, Indian, sprowadzili ludzi z Afryki jako niewolników. Sami byli białymi Hiszpanami , Portugalczykami, Italczykami. Podobno niedługo zapanuje na świecie jedna rasa po zmieszaniu się wszystkich ras, ale nie bardzo w to wierzę i nawet nie chcę. Będzie nudno jak w komunizmie.

   Polubienie

 13. Temat ciekawy, ale niestety nie zgadzam się z rozumowaniem autora, który upraszczanie wszelkie fakty pod swoje tezy.
  np:
  1. Mapa z roku 800 wg autora dowodzi, że nie było wtedy niemców w europie. To, że na terenie dzisiejszych Niemiec było państwo Franków nie oznacza że żyły tam nagle tylko ludy Romańskie, ludy germańskie też tam były. Tą samą analogią autor może wywnioskować, że w roku 1910 w europie nie było Polaków…
  2. Wandale przyszli znad wisły ale wcale nie byli słowaniami.
  3. Autor sugeruje że podobieństwo godeł Polski i Frankfurtu to „nie przypadek”, na 100 miast-państw niemieckich jedno ma podobne godło – i co z tego?!?!?!?
  4. W grecji po słowiańsku? To bizantyjscy duchowni nauczyli pisać słowian wschodnich stąd są analogie, nie odwrotnie.

  Oczywiście popieram zainteresowanie historią, przeszłością ludów i narodów, szczególnie że naród polski na tle sąsiadów może się pochwalić czystym sumieniem jeśli chodzi o zbrodnie przeciwko ludzkości, wolności wyznania i obyczajów.
  Ale rozważania autora tego artykółu to w większości zbiory skojarzeń i wątpliwych faktów z których nic nie wynika. I jeszcze wmawia nam, że sami się oszukujemy.

  Polubienie

  • autor artykułu jest postrzelony, man nie pochodzi z polskiego i nie jest przeinaczonym mężem. Gość jest niespełna rozumu, używa dzisiejszych polskich słów i stara się jakoś je zamienić na te zagraniczne XD Nie komentuję tego czegoś już więcej.
   O poziomie wiedzy autora i jego samego świadczy słownictwo jakiego używa, pretensjonalność wulgarność i prostactwo, jakimi „upięknił” tę publikację 😮

   Polubienie

 14. Pingback: Kim są Niemcy i słowiańskie związki z sanskrytem – Kamil Dudkowski | Mitologia Słowian - Wiara Przyrodzona

 15. Pingback: Gdy dusze były jeszcze słowiańskie | Wiara Przyrodzona

  • Maurowie, zanim ich przepędzono z Hiszpanii, wybudowali tam piękny pałac, Alhambrę , Schrystianizowana żydogermania jaka tam się po Maurach rozpanoszyła postawiła lochy świętej inkwizycji by tam katować ludzi, których „”opętał szatan”” ,zakazała się myć i uczyć , gdyż uznawała to za grzech śmiertelny. Czarno, czarno zrobiło się na świecie po wybudowaniu Watykanu, i cuchnąco..

   Polubienie

 16. Pingback: Jak to było z Cyrylem i Metodym | Wiara Przyrodzona

 17. Abstrahując od treści artykułu, mam pytanie do autora: co oznaczają zdania: „Kojarzenie Swastyki się z Niemcami” i „Kojarzenie Germanii się z Niemcami”? I na jaka to jenzyka?!? Bo jeśli „się” to zaimek zwrotny, to w języku POLSKIM nie może być łączony z rzeczownikiem (i nie mam tu na myśli wyłącznie gramatyki – logika jęczy z rozpaczy). Jeśli zaś „swastyka” i „Germania” są czasownikami (sic)…

  Polubione przez 1 osoba

  • jako mały chłopiec u mojego dziadzka widziałem bardzo stare garnki a na nich na spodzie były narysowane sfastyki i pytałem dziadka co to jest dziadek odpowiadał szczęśliwka proszę poczytać w literatuże o podchalu hyba tał jest o tym najwięcej a moja rodzina nigdy nie pochodziła z tamtych rejonów jestem z podlasia a ród mojego dziadka wywodzi się z pod bielska podlaskiego no i pieczętpwał się cherbem pobóg .

   Polubione przez 1 osoba

  • Racja! Nie damy pogrześć mowy.A ostatnio to już, co drugie słowo jest angielskie….a polskie połamane, przeinaczone,” zanglizowane”.
   Na poczcie , jak za czasów zaborów , informacje pisane są w dwóch językach – w polskim i angielskim. Co, u licha…?!
   Ta, niby trąbka, jako NOWY znak poczty polskiej, ( po jaką chol…ę zmieniany?) po odwróceniu przybiera kształt łba SOWY MASOŃSKIEJ. A stemple owej poczty są przyozdobione gwiazdami Dawida. Hej, sokoły…pozwalamy na te gryzmoły? Pewnie nikt tego nawet nie zauważa. Tak na wyprali ze wszystkiego. Jesteś jak ślepe, głuche stado owiec jedynie modli się do żydowskich bożków o zbawienie… no, i je ma!

   Polubienie

 18. Fakt że Polacy mają o wiele bogatsza historię niż jest to nam przedstawiane na lekcjach historii w szkołach jest niezaprzeczalny. Świadczą o tym między innymi dokonania Polskich żołnierzy podczas II wojny światowej. Czy legendy o słowiańskim narodzie. Jedyne czego nie potrafię zrozumieć to czemu tak potężny naród Słowian ugiął się pod wolą Nowego Cesarstwa Rzymskiego i przyjął wiarę chrześcijańską ( nie mówiąc że stary testament stoi w ogromnej sprzeczności do nowego).
  Jeżeli jest to wyjaśnione na tym blogu to sobie poszukam ale jeżeli nie to proszę autora o zgłębienie tego tematu.

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 1 osoba

  • Tomasz Olszanowski – właśnie i mnie to zastanawia! Waleczna Scytia, waleczni Sarmaci niezrównani wojownicy, łucznicy… ogrom narodu i co? Dali się pokonać klechom, cwaniakom w kieckach? Klechy zbajerowali sobie Wikingów i innych Germanów , jako najemników, obiecując im łupy i bezkarność w mordowaniu pogan, a co najważniejsze życie wieczne u boku żydowskich bóstw mieszkających w chmurach.Widzieliśmy ile narodów stanęło z Krzyżakami ramię w ramię w Bitwie pod Grunwaldem, przeciwko uciemiężonym Słowianom. Germańskie nasienie jest bezlitosne i dzikie.Do nich cywilizacja wschodu właściwie nigdy nie dotarła.
   Jest jeszcze jedna sprawa – sumienie. Sumienie nie pozwala mordować , ale nie każdy je posiada.Ci bez sumienia łatwo pokonają tych posiadających sumienie.Obozy zagłady to dowód na ich bezduszność.Ale to jeszcze nie jest do końca powiedziane co było przyczyną…. Ile to narodów zniknęło z mapy świata? Fenicjanie, Kananejczycy,Filistyni,Asyryjczycy, Babilończycy, Sumerowie, Mitanni, Anatolijczycy, Hunowie,Amoryjczycy, Medeowie, i wiele wiele innych…Gdzie oni są? Pozdrawiam !

   Polubienie

 19. Pingback: Germanowie | hubalblog

 20. Co za idiota chrzest Polski traktuje jako poczatek powstania Polski. czyli idac dalej Chiny nie przyjely chrztu czyli nie ma takiego panstwa jak Chiny. Dobre. Jak ktos tak uczy sie historii to nie dziwie sie ze Polska wyglada jak wyglada.

  Polubione przez 1 osoba

  • Lolo masz rację. Religia nie jest wyznacznikiem w sprawie powstawania jakiegoś państwa. Religia to wyznanie panujące w ramach jakiegoś państwa, ale niekoniecznie narody skupione w tym państwie muszą wyznawać te samą religię. Wolność wyznaniowa, wolność słowa – to rzecz wspaniała., ale jak widać, nie każdy ją docenia. Chiny polubiły Buddę, podobnie jak Watykan z buddyzmu bardzo wiele sobie przywłaszczył.

   Polubione przez 1 osoba

 21. Zieeeew, po co ta napinka poniektórych? Nie ma źródeł pisanych, albo zaginęły? Na naszych oczach odbywa się rewolucja, badania DNA w sposób naukowy obalają wiele mitów! Trzeba badać swoje DNA, popierać projekty naukowe jak badania DNA Piastów! A że niemcy wyjdą na kundli, czyli mieszanki najgorszych elementów sąsiadów, to nie nasz problem.

  Polubione przez 1 osoba

 22. Czemu na mapach poniżej 900 roku n.e. nie ma zaznaczonego obszaru Lechii (Lechistan, Imperium Sarmacji)? Przecież wtedy nadal istniało państwo Lechickie. Jednakże po ponad tysiącu lat istnienia, było ono już w swoim schyłkowym okresie, z którego zaś wyodrębniła się Polsk. Ale jednak nadal ona istniała. https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2017/12/01/erytorium-i-stolice-imperium-lechitow-na-przestrzeni-wiekow/

  Polubione przez 1 osoba

   • Imperium Osmańskie wiedziało co mówi. Wrogowie Polski zrobią wszystko by ten kraj roznieść w pył, ale nie doczekanie ich! Sobieski był żydem i za nich walczył, niestety.

    Polubienie

  • Kochany Adonimie, wrogowie nigdy nie przyznają nam racji. Musimy takich map szukać na Wschodzie.My ,wielkie narody pod patronatem Enlila, jesteśmy zaczątkiem cywilizacji świata.Podobnie jak ci, którym patronował Enki. Stare dzieje i wymazywane z kart przez „przyjaciół”.A ile jest starożytnych przekazów na ten temat? Wiele cywilizacji było na tej mrocznej planecie.Wiele z nich zginęło z powodu wojen i to wojen atomowych.

   Polubienie

 23. Pingback: Gdzie podziali się Germanie? – Winicjusz Kossakowski | Słowianie - Wiara Przyrodzona

 24. Kilka dodatkowych informacji

  Berlin to dawna warownia slowianska Berlo jak Leipzig =Lipsko nazwa od otaczajacego lipowego lasu
  Francuska Bretania (polnocno-zachodnia czesc na bregach atlantyku nazywa sie w bretonskim jezyku Breizh co jest niczym innym jak Brzeg

  Polubienie

 25. Czytam różne tkzw. polskie , słowiańskie blogi i …. brak słów. Jako Polka i Słowianka, nie mogę tego dłużej tolerować.Czego tam się z Polski nie robi! Te blogi , aż ociekają żydowskim i germańskim patronatem.To nie jest już Polska tylko od wieków Ziemia Żydowska, do której Żydzi mają prawo wracać. Jest mi przykro to pisać, ale nikt nie staje w obronie Polski, więc podjęłam tę decyzję, bo pewne sprawy zaszły już za daleko. Tych pseudo Polaków trzeba demaskować.
  Np. blog niejakiego „opolczyka” .Początkowo dałam się nabrać na jego słowiańskość, z czasem mgła powoli unosiła się pokazując coraz to nowsze szokujące doniesienia.Pierwszy skowronek -według niego, Scytowie i Sarmaci to nie Słowiańscy przodkowie,lecz bandyci , łupieżcy którzy Słowian napadali. ( Jakich Słowian ?).
  Gdy tylko dałam znać , co myślę na ten temat zostałam zbanowana, bez próby wyjaśnienia. „Generał ” wiodący tam, trzyma rękę na pulsie i wszystko musi toczyć się pod jego dyktando. Właściwie lansuje się tam Germanów jako Słowian, a Scytowie i Sarmaci to bandyci i najgorsza hołota, jaką owi ” Słowianie( Germanie) ” przegnali. Celem owego opolczyka jest zapewne udowodnienie, że Germanie to są Słowianie ( chociaż nawet język tych nacji jest całkowicie odmienny) i jako tacy, mają prawo do swoich, polskich ziem. Nie da się tego inaczej przetłumaczyć. Ale czego wymagać od kogoś o nazwisku niemieckim, i obywatela Niemiec.Swój swego będzie popierać.Tacy to „Polacy Słowianie” walczą o słowiańskość. Lansuje się mapkę pt. Magna Germania gdzie ziemie Polski znajdują się w granicach Germanii.
  Jego( opolczyka) ,niby propolski kurs, jak dotąd jeszcze zachowywał pozory polskości, ale dziś zrobił zwrot przez sztag,.i idzie już na całość.Każdy ma możność zapoznania się z tekstami na w/w blogu. Lansowanie tam Putina też źle pachnie, bo jest wyjątkowo nachalne, wręcz sztuczne. Putin jest chyba jest niemieckim Żydem, skoro niemiecki Żyd go tak ozłaca każdym słowem.Ale Putin, to nie jest Rosja., słowiańska Ruś.
  Szokujące jest też jego stwierdzenie ,że Słowianinem może być każdy kto zechce, jeśli będzie uprawiać słowiańskie rytuały. Czyli według niego, Słowianie to jakaś sekta do jakiej ,po prostu, można się zapisać. Tak, jesteśmy sektą otwartą,tańczymy wokół ogniska i każdy może się do nas przystać i tańczyć razem z nami.. Są takie słowa jak asymilacja, adaptacja, integracja, ale nie… tu każdy, kto chce przemienia się w Słowianina.Pochodzenie? Historia? Kultura, obyczaje, sztuka?Genetyka? Nic z tych rzeczy. Lansuje się też odrzucenie postępu, wiedzy, nauki, wyśmiewa się astronomię pisząc pogardliwie, to jest „naóka.”… Zalecany jest też powrót do najprostszych form życia w plemionach, łącznie z wychodkiem, bo to takie przyjemne miejsce gdzie ptaki śpiewają..Czyli Epimeteusz chce zwalczyć brata, Prometeusza. Średniowieczne zacofanie nam podsyłają, brawo ,opolczyk. Lecz nie tylko sam prowadzący zwalcza zakosami polskość / słowiańskość. Ma swoich fanów, którzy wspierają go każdym słowem. Tych, którzy mu podpadli od razu wyrzuca z listy komentujących na jego blogu, , by mu żydogermańskiej roboty nie zapaskudzili. Ostatnio lansuje się na tym blogu Piastów jako Żydów ze wschodu ( Chazarów) , dzięki którym powstała Polska. ( (Były też przypuszczenia , że Piastowie to germańskie, w tym ,wikingowskie nasienie). Właściwie Polska jest cała żydogermańska od chwili swojego poczęcia.I nie tylko opolczyka blog ten pogląd lansuje zajadle. Są inni jeszcze bardziej przekonani o żydowskości ziemi jaką Słowianie uważają za własną od wieków. Szuka się na to niezbitych dowodów.I na koniec jest stwierdzenie: to brzmi wiarygodnie. Tak jest , wedle życzenia wroga, dla nich to jest wiarygodne.
  Ów „polski”blog wręcz nie cierpi Lechii.To bzdura wyssana z palca – to jego słowa. Posiada też swoich idoli wyróżnionych Noblem z racji kolaboracji z wrogiem Polski, co doprowadziło kraj do stanu obecnego., Temu głównemu , o imieniu Lejba, chętnie podaje rękę, w razie gdyby zaszła taka potrzeba…o czym pisze osobiście na swoim blogu. Zapewne ma na uwadze fakt, że ów „POlak” namawiał kiedyś do zjednoczenia Polski z Germanami.(Niemcami).Taki „polak” to dla niego Polak. Oczywiście nie da sobie nic powiedzieć, krzyk , wrzask, trzaskanie drzwiami.Jego jest na górze a reszta zamknąć ..usta. ..wszechmądry, jak każdy z żydowskich bożków.
  Pogardliwa nazwa nadana przez krzyżaków Słowianom kultywującym swoją odwieczną religię POGANIE , bardzo mu się podoba i zaleca jej używać. Swoje cele przemyca sprytnie między wierszami, czekając na sposobną chwilę by z nimi wyskoczyć na powierzchnię.Tak się robi – najpierw mydli się oczy tym co w tytule, a potem jedzie się na tym jak po maśle. Jedni się nie zorientują, ale drudzy od razu wygarną mu prawdę w oczy. Ów człowiek ma Słowian za durniów?
  Niestety, dla mnie najważniejsze jest dobro Polski, i bez względu, z jakim atakiem się tu spotkam, zdania swojego nie cofnę.Kocham Polskę i wszystkich Słowian.Nie pozwolę na wyrządzanie im krzywdy poprzez kłamstwa historyczne w dodatku oparte na żydowskiej Biblii.O tak! To prawdziwa książka naukowa i historyczna. Najbardziej wiarygodna…Wierzę …w te opisywane tam wyczyny w tratowaniu i wyniszczaniu przez Żydów innych narodów. Tak! To prawda.Tak się dzieje.Ale, czy mam się do tych ich wyczynów …modlić? Czy mam czcić obce wrogie mi, bóstwa, bo ONI tak chcą? A jak nie wyrażę zgody, to mnie zabiją? Jestem dla nich niewolnicą , bydłem przeznaczonym do roboty dla nich?

  Nazwa Światowid jest nazwą logiczną. Widać po rzeźbie , że bóg, składa się z czterech postaci,zwróconych na cztery strony świata. Każde bóstwo słowiańskie ma jakieś zadania. Ten ogląda świat- światowid., świat widzi.,
  A jak przypasować do posągu o czterech skierowanych na cztery strony świata postaciach,nazwę ( dla mnie germańską ) Świętovit ? Ta nazwa pochodzi od witania święta. Kto i jakie święto wita? Bez sensu.Opolczyk tłumaczy to jako Święty Pan. Zabawne.

  Polubione przez 1 osoba

 26. Godłem Niemiec jest orzeł trzymający swastykę???? Jaki orzeł???? To jest skradziony perski Faravahar, .Występuje on w starożytnym Egipcie, Sumerze, Asyrii. .Jest to sokół o szeroko rozpiętych skrzydłach trzymający w szponach koło sterowe, lub tarczę słoneczną. Już się tak z tymi Niemcami nie koligaćmy, bo mnie ta miłość ością w gardle staje.Austriacki Żyd kradł symbole wspaniałej starożytności bo w ten sposób bardzo chciał się do nich upodobnić i ich sukcesami podeprzeć. Żydzi wręcz uwielbiają kraść.Swastyka znana jest na Wschodzie.Żydostwo nie ma z nią nic wspólnego. Doprawdy wstrętem mnie napawa jakaś wyimaginowana sympatia Hitlera do Polski. Ale Piłsudski to Żyd, więc dziwić się nie wypada.

  Polubienie

  • „Wyjątkowe kretynizmu” – germański historyk lepiej by się temu nie przeciwstawił.Widać, że po swojemu, gruboskórnie cierpi. Ale , ani za daleko nie sięga, ani nie zachwyci delikatnym pięknem. Sękaty, ledwo obciosany pień, to wszystko.

   Polubienie

 27. Oczywiście, Germanów nazywanych Niemcami nie było… jedynie jakieś duchy mówiły ich szczekliwym , wrzaskliwym językiem i zachowywały się jak agresywne, dzikie świnie. Nie tworzyli jednego państwa germańskojęzycznego, ale szereg małych. Mnie to wystarcza.Te mapy niekoniecznie muszą być odzwierciedleniem rzeczywistości.

  Polubienie

 28. 1) Niemieckie słowo Got ( bóg) od Goat ( kozioł) pochodzi. Goci to plemiona germańskie, i od nich pochodzi nazwa Gotlandia. Żydowski bóg to „zapożyczony” z mitologii greckiej Pan, półkozioł, pasterz owiec i kóz, bóg gór, lasów, ścieżek, pastwisk, pasterzy. Według wierzeń Orfickich także stwórca świata. Zatem, Niemcy wzywają jako boga, kozła Pana.Donosi o tym Biblia pisząc, ja, Pan, Bóg Izraela..Abrahama… Wiara w żydowską Trójcę przeniosła się do Brytanii. W angielskim niemiecki Got przekształcił się fonetycznie w słowo Gad. Masoneria do dziś oddaje hołd Panu, bez względu na chrześcijan, którzy przerobili wizerunek bożka Pana, na diabła . Watykańscy władcy odwrócili pentagram i tam też objawił im się diabeł. Wizja Boga Ojca uległa zmianie gdy malarz i rzeźbiarz Michał Anioł, wielbiciel rzeźby greckiej, namalował Boga Ojca wzorując się na greckim bogu Zeusie ciskającym z chmur pioruny.
  2) Odnośnie tego , że Węgrzy wyglądają jak Polacy …o przepraszam, Węgrzy są przystojni ,a Polacy, nie. Zmieszane geny germańskie z polskimi, nie wydały na świat Adonisów.
  3) I na koniec wielkie NIE dla światowych bandytów, rudych, brudnych i okrutnych,Wikingów, związanych z wodą, mających swoją własną mitologię na czele z Odynem, jako Słowian. To były dzikie germańskie plemiona,mówiące po germańsku,podbijające m. in. Anglię, Francję, Islandię, Greenlandię, Amerykę, a potem z drugiej strony świata, Ruś , Turcję. Słowianie to nie są Germanie.Oczywiste jest jedno, podczas napadów były gwałty, z których rodzili się potomkowie gwałcicieli, zmieniając i karnację i tkzw, ducha w plemionach napadniętych.
  Cały świat nie należy jedynie do Słowian. To bardzo daleko posunięte przypuszczenia i zwykła zachłanność.Doprawdy , ktoś robi złą robotę, a inni to łykają.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s