Głagolica, źródło niewyczerpanej mądrości naszych przodków. Kolejne zmagania.

Głagolica


A z Buków Wiedza. Tak zaczyna się nasz elementarz. Az możemy go nazwać bo wszystko z JA pochodzi. Buki te, książki, litery, symbole, Bogowie niektórzy rzeką. Bóg z rdzenia Bhaga ind. „bogactwo”, ale też „cecha”. Bo bogactwo w cechach leży, to kształtowanie ducha daje świadomość i wzorce dla duszy, która rzeźbi w materii. Wszechatrakcyjny w cechach Pan Kryszna fletem zabawia pawie w ogrodzie. Cechy materii i niematerii to emanacje. Emanacje to Sefiroty, którymi rządzą Bogowie, będąc emanacjami jedynego Boga. Wskazówki kosmicznego cyklu, tworzenia i niszczenia. Symbol zawiera ideę, która jest kompletną całością. Aby przekazać ideę należy wyryć ją w bukach jako symbol pomysłu.

Definicja wiedzy: „Wiedza jest kolektywnym zasobem grupy ludzi, której przechowalnikami są symbole jako odnośniki wskazujące daną ideę w niematerialnym świecie umysłu.”

Glagol, to po Słowiańsku czasownik, czynność w czasie. Symbolem glagolu jest biegnący człowiek. Czasownik to robienie czegoś. A co się dzieje gdy coś się dzieję? Czas biegnie. Co robi czas? Biegnie, czyli jest dynamiczną iluzją ruchu w przeciwieństwie do statycznej równowagi, kiedy nic się nie dzieje. Symbolem pierwotnym tej ideii jest biegnący człowiek, ewolucja tego hieroglifu przedstawiona jest na obrazku.


Źródło oryginalnego artykułuvedi


planety zegar


glagol


Dobro, to dobro materialne. Chrześcijańskie pranie mózgów wykrzywiło nam pojęcie dobra jako coś co jest w opozycji do zła. Good, Goods, znaczy dobro, ale też towary czyli dobra, i tym jest dobro, jest produktem myślenia (myslite). Pojęcie wiedzy i wykonanie czynności daje w wyniku produkt. Idea czyli symbol (buki) oraz konglomerat symboli czyli weda (viede) to schemat i idealizm do jakiego dążymy podczas glagolenia czyli czynności by wykonać produkt czyli stworzyć dobro. Prosty człowiek z epoki agrarnej, zapisuje na korze jak piec chleb, że potrzebna jest woda, mąka, zakwas itd. Potem daje tą wiedę drugiemu człowiekowi i dzięki temu schematowi drugi człowiek, który nie miał wiedzy, teraz już ją ma i może sam upiec ten chleb.


vediglagoldobro


Glagol to czasownik, czynność która jest w czasie. Myslite, to myślenie. Myślenie jest w bezczasie i jest rozszerzeniem wiedzy, która jest bezczasowa i należy do magnetycznego światła Bożego.


czasbezczas


Litera żywiete, reprezentuje wszystko co żywe. Tutaj odnośnik do tej litery w różnych wersjach, odkrytych przez starożytne kultury ludzkich poszukiwaczy światła. Święty Tetragrammaton to Jod, He, Vau, He, ale mało kto wie, iż niektóre spółgłoski reprezentują samogłoski. He może reprezentować a lub e. Starożytny tetragram, brzmiał w swojej pierwotnej formie, kiedy człowiek dopiero uczył się wibrować swoją myślą w świat materialnej przestrzeni: Jewe, Jawa, Jaue, źewe? Co widzę, to żywe. Znaczy to po prostu, żywe, bo Bóg to po prostu życie i jawa, wszelki przejaw życia w przyrodzie od minerału i pierwiastka, przez rośliny zwierzęta aż po człowieka.


dzieło


Dzieło, działa, machineria. Jeżeli stworzyliśmy np. zegarek i go nakręciliśmy to on chodzi, on działa. Jak założę 2 koła do wozu i zaprzęgnę konia to to kurwa to działa, EUREKA.


dzierz


Dżierż, to człowiek dzierżący pług, to takie oczywiste. Cała Głagolica opiera się na logogramach czynności agrarnych, lub ogólnych. Mamy tu wozy, jarzma, pługi, ludzi i tak dalej. Umysł ludzki krąży tak wysoko i odbija się od kopuły i firmamentu niebiesiech, a prawda jest tak przyziemna, jest tak prosta. Tym samym ja ogłaszam siebie jako geniusza, który odkrył źródłowe obrazy i obwieszczam swoją pracę. Bo nikt przede mną tego nie uczynił, a tym bardziej nie uczyni żadna miernota akademicka, ze spranym mózgiem. Szalom bracia, do odkrycia jeszcze wiele z naszej historii, ale Boskie światła padają na szlachetną nację Słowian i ich wiedzę.

1 komentarz do “Głagolica, źródło niewyczerpanej mądrości naszych przodków. Kolejne zmagania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s