Kim są Chazarowie?


Tyle materiałów „przewertowałem” w poszukiwaniu namacalnych dowodów istnienia Chazarii i okazało się, że po prostu nie ma wiarygodnych informacji o piśmie chazarskim.

Rankiem przy kawie wpadła mi do rąk nierozwiązana krzyżówka panoramiczna, którą „męczyłem” wczoraj wieczorem z moją żoną, i na najbardziej eksponowanym miejscu było hasło „Mściciel Chazarów” na cztery litery. „Oleg” – wpisano ręką żony. Widać, że nie zapomniała jeszcze szkolnego programu. Wtedy przypomniałem sobie wizję, i jakby ktoś mnie oblał wrzątkiem. Coś jednak jest. Trzeba myśleć. Do czego doprowadziło mnie moje rozumowanie.

Co w ogóle wiemy o Chazarii? Nawet jeżeli szybko przelecimy po znanych nam faktach, to od razu powstaną bardzo poważne wątpliwości co do istnienia kaganatu Chazarskiego w tej postaci, jaki znamy z podręczników. Wszystko, absolutnie wszystko co jest znane przeciętnemu obywatelowi w tej sprawie, oparte jest na tej samej części podręcznika i mapie „starożytnej Chazarii”, którą ktoś niezasadnie namalował na współczesnej mapie w jednym kolorze.

Dzisiaj tę wersję kaganatu na terytorium współczesnej Rosji aktywnie rozdmuchują ci, którzy twierdzą, że Żydzi chcą „odciąć” od Rosji jej odwieczne ziemie pod pozorem restytucji. W ogóle, obawy są jak najbardziej zasadne. „Odłupali” oni Palestynę tylko na tej podstawie, że jakiś tam Jehowa obiecał im tę ziemię na własność, przy czym o tej obietnicy nikt nigdy prócz samych Żydów nie słyszał.02-ksc


Wszystko co obecnie się dzieje całkowicie jest zgodne właśnie z tymi planami. Nawet jeśli plan nie istnieje, to ekspansja żydowska dla zdrowo myślącego człowieka nie może budzić wątpliwości. Zabrania się o tym mówić w „niezależnych” mediach rosyjskich, ale od faktów nigdzie nie uciekniemy. Plany budowy „Nowej Chazarii” realizowane są na naszych oczach.


03-ksc


Ale dziś mamy inne zadanie. Powinniśmy zrozumieć, jak w ogóle w historii świata pojawiły się informacje o kaganacie Chazarskim. Puszkin nie był w stanie tego wiedzieć, całkiem niedawno zmarł i nie znał prawdy jak było w rzeczywistości. Czy jakieś inne źródła pozostały? Znów wszystko jest oparte na „Opowieści minionych lat”, a dokładniej na liście Radziwiłłowskiej, w którą dzisiaj wierzy jedynie Prezydent Akademii Nauk FR, prawdopodobnie, a i co do tego mam wątpliwości.

Dalej co? Jest jeszcze jedna „pamiątka” starego żydowskiego piśmiennictwa, która nazywana jest „dokumentem Cambridge”. Właściwie nazwa już wystarczy, ale mimo wszystko opiszę.

Dokument z Cambridge lub inaczej pismo Schechtera (od imienia odkrywcy. Kto miałby wątpliwości! Dokumentu takiej wagi nie mógł by znaleźć Kirgiz.) to rękopis napisany w języku hebrajskim. Zawiera on fragment listu nieznanego Żyda, poddanego chazarskiego króla Josepha (Józefa) do bezimiennego pana z kraju śródziemnomorskiego. Jest to jeden z dwóch (obok listu króla Josepha) zabytków piśmiennictwa pochodzenia chazarskiego.

Autor w momencie pisania znajdował się w Konstantynopolu (zapamiętamy ten ważny moment!). Adresatem listu z dużym prawdopodobieństwem był dostojnik Chasdaj ibn Szaprut z Kordoby, zbierający informacje o Chazarii. Czas pisania może być datowane na około rok 949.

List zawiera unikalne informacje o historii i religii Chazarii, osiedleniu się Żydów w Chazarii, działaniach trzech ostatnich królów chazarskich: Benjamina, Aarona i Józefa. Szczególnie interesująca jest historia współczesnej autorowi rusko-chazarsko-bizantyjskiej wojny w regionie Morza Czarnego, gdzie ruski przywódca zwany H-l-g-w, w tłumaczeniu ze skandynawskiego nazywa się Oleg.

Czy jest jakaś przypadkowa wzmianki o Wieszczym Olegu w liście Schechtera? Jasne, że nie ma. Ten, kto fałszował „dokument” dokładnie znał twórczość A. S. Puszkina i dla tego żeby nikt nie miał wątpliwości o autentyczności listu, nie mógł oprzeć się pokusie aby wspomnieć w nim o Olegu. Prawdopodobnie miało to miejsce w przeddzień pierwszej wojny światowej, aby było bardzo przekonujące, ale już nie dziś.

Jest jeszcze jeden „przekonujący” dokument … składający się aż… Z jednej frazy w „starożytnym-chazarskim”:


04-ksc


Jakoby to chazarski urzędnik – cenzor podpisał kijowskie gramoty. Napis przetłumaczono jako „ja to czytałem”. I jak to można poważnie brać pod uwagę?


Tak … Co jeszcze mamy, oprócz prac historyków z XIX i XX wieku? Aha! Z pewnością jak w przypadku antycznych cywilizacji, sumeryjskiej lub egipskiej, na terytorium starożytnej Chazarii powinny pozostać monety, brosze, dzbany i pierścienie z napisami w języku chazarskim? Guzik! Wszystkie rzeczy znalezione przez archeologów w tym rejonie mają wyraźne oznaki przynależności scytyjskiej i kultury sarmackiej. Świadczy to o tym, że nie tylko Żydów tu nigdy nie było ale również, że Kumanowie z Pieczyngów nie byli Turkami lecz takimi samymi Słowianami jak otaczający ich mieszkańcy.

Zobaczcie jakie oszustwo znalazłem w „Wikipiedii”. Na stronie o Chazarii jest link z chazarskimi skarbami:

05-ksc


Odkrywcą tego arcydzieła jak można było oczekiwać, znów nie był Iwanow. Klikamy na link aby dowiedzieć się co ten Finkelstein tam znalazł. I zostajemy przeniesieni na anglojęzyczną stronę w „Wikipiedii”. Ok, nie poleniuchujemy, naciskamy na tłumaczenie strony i otrzymujemy…


06-ksc

To się nazywa chucpa samych Żydów. Dowodząc istnienia chazarskiej kultury materialnej na Kubaniu powołują się na bułgarskiego Cara! Niezwykła bezczelność!

Pięknie… co tam jeszcze mamy chazarskiego? Bez wątpienia, w wyniku ukraińskich wydarzeń wszystkim zaczęła być znana mała feneczka, o której wcześniej wiedzieli tylko specjaliści, głównie w dziedzinie prawa celnego. Jest to tamga.


07-ksc


Ludzie nie rozumieją co to jest tamga i myślą, że to starohebrajskie chazarskie pieniądze. W czym oni prawi, ponieważ samo słowo „pieniądz” pochodzi od „tamga”. Co to takiego ta tamga?

Tamga to pieczęć, którą celnik stawiał na workach z towarem, za które zostało zapłacone cło przewozowe, i żeby strażnicy nie pobrali ponownie od kupca opłaty celnej – tamgu. Zatem Tamga, to nie monety i nie trójząb, a uregulowana opłata celna, bez względu na walutę, często naturalnie płacono procenty od przewożonego towaru. Biorąc dziesięć dzbanów oleju, jeden pozostawał w urzędzie celnym, a na pozostałe dziewięć dostawał pieczęć „tamga”.

Od słowa „tamga” pochodzi słowo „celny (tamożnia)” (miejsce, gdzie tamżat – pobiera tamgę). A w ukraińskim, białoruskim, polskim i niektórych innych językach, utrwaliła się inna nazwa – „mytnia” (mitnia, mitnica), od nazwy zbieraczy daniny przewozowej – celników.

Logiczne jest, że pieczęć celnika okresowo zamieniano w celu uniknięcia podróbek. Kupcy we wszystkich czasach przystawiali lewe pieczęcie na towarach celnych. Jeśli tak, to i rodzaje tamgi – pieczęcie były widoczne – niewidoczne. Ale współcześni profesorowie tłumaczą to pytanie po swojemu, tak aby przyciągnąć fakty za uszy, żeby wszyscy wierzyli w istnienie Chazarii, i tłumaczą tą różnorodność tym, że każdy „Chazar” posiadał swoją rodową tamgę … nawet śmiać się nie chce.

Kto pierwszy zaniedbał „kaczkę”, która na rysunku powyżej uważana jest za chazarską tamgę-dziengę, nie wiem. Wiem tylko, że takie tabliczki z trójzębem nazywano wcześniej „dszczicami”, i miały funkcję mandatu, wizy i listu żelaznego. Pisze o tym Marco Polo w swojej książce „O różnorodności świata”.


08-ksc

Tu trzeba wyjaśnić. Bracia, to ojciec i wuj Marco Polo, sam Marco w czasie podróży po Wielkiej Tartarii był jeszcze chłopcem.

Tak. Tablica wcale nie była tablicą, a dszczicą. Podróżni przybyli do wielkiego chana Tartarii (dzisiaj nazwano by go Prezydentem Rosji), a ten dał im wiele dszczicy, tabliczek z jego wielu pieczęciami – nurkującym sokołem. To nie tamga. To potwierdzenie, że cudzoziemcy podróżują za jego osobistą zgodą, i że korzystają z immunitetu. Pokazując dszczicu chanom i książętom (po naszemu gubernatorom i głowom regionów) prowincji, przez których terytoria biegła droga Wenetów (Słowian apenińskich), zwanych wenecjanami, podróżni mogli liczyć na wszelką pomoc. Ochronę, pomoc, a nawet zaopatrzenie w prowiant i konie.

Dszczice różniły się metalem, z którego zostały wybite. Złote dawały maksymalne pełnomocnictwa, srebrne obdarzały właściciela mniejszymi prawami, a żelazne miało wielu ludzi w służbie. Całkiem niedawno archeolodzy w Jarosławiu znaleźli dszczicę, która należała prawdopodobnie do samego Aleksandra Newskiego. Tyle jeśli chodzi o spory na temat „Mongol-tatarskiego jarzma”. To, że Prezydent obdarza gubernatora pełnomocnictwami, obecnie nie jest uważane za jarzmo. A ten fakt, że Newski jeździł do Wielkiego Chana za dszczicą (etykietą) historycy nazywają niemal zdradą księcia!

A fakt, że książę kijowski Władymir bił monety z pieczęcią Wielkiego chana mówi nam, że najprawdopodobniej pozwolenie bicia własnych kijowskich monet uzyskał on od wielkiego chana Tartarii. Kto tam był u nas przed Czyngisem? Ano sam Iwan! Syn Japeta, rodzony wnuk Noego (WP: niestety to następne talmudyczne kłamstwo, żaden Noe nie istniał).


09-ksc


Chociaż z krwi był on najprawdopodobniej Żydem (WP: nie istnieje nic takiego jak żyd – gen żydowski. To są semici. Żydzi to sztucznie stworzony naród z ludności semickiej, perskiej. Żyd to program i zezwolenie, licencja do rządzenia, okradania i mordowania „podludzi”, gojów). Syn Żydówki klucznicy (gospodyni) Małuszki (Małki, Małanji) nie mógł być ruskim, u Żydów pokrewieństwo przechodzi po matce. Portret jego jest więcej niż wymowny.


10-ksc


 Nazwiska Małachow, Małkow, Małkin, i tym podobne, w Rosji nosili tylko Żydzi.

Wiarę „chrześcijańską” wzięli z … Konstantynopola. Pamiętacie jak na początku napisałem, że dokument z „Cambridge” napisano w Konstantynopolu? Teraz ponownie zwróćmy uwagę na fakt, że kniaź Oleg, który przeszedł do historii jako pierwszy bojownik z upiorami chazarskimi, i nawet zginął z ich rąk, swoja tarczę przybił do wrót właśnie Cargrodu (Konstantynopola). Teraz pytanie: – a dlaczego to on Chazarów moczył i tarczę Bizantyjczykom zawiesił?

Idźmy dalej. Języka Chazarskiego nie ma, przedmiotów życia, narzędzi, broni nie ma, dokumentów żadnych też, może na mapach gdzieś istnieje? I z tym jest duży problem. Kartografia okresu, do którego odnosi istnienie Chazarii (650-969 n.e.), była w zalążku. Mam mapę, z pewnym prawdopodobieństwem z VIII wieku, i na niej jest masa ciekawych szczegółów, tylko że niema na niej Chazarii.


11-ksc


To jest fragment mapy Claudia, żeby ją zobaczyć w całości, kliknij na link.

Wyspy na Azowie dawno już nie ma. Góry Ripiejskie przeobraziły się w grzbiety Północne, na terenie Ukrainy w ogóle ich nie widać. Wołga jest bardzo rozpoznawalna. Rzeki Kubań i Don pokazano dość dokładnie. Dwie inne rzeki w pobliżu też zostały zidentyfikowane, tylko że teraz są bardziej płytkie i noszą nazwę Mius i Kagalnik. Ta-dam! KAGALnik. Znaczy, że był kaganat!

A kto mówi, że nie było? Kniaź Władimir pośród innych miał również tytuł Kagan! Ale to nie znaczy, że pod koniec X wieku Kagani byli żydowskimi carami. W Biblii jest, że Żydzi są po prostu królami, czyż nie prawda?

Aha! Powiecie, to skąd się wzięły żydowskie nazwiska Kogan, Koganowicz, Cohen i Hogan? Odpowiedź macie przed oczami. Kogan pisze się przez „O”, a Kagan – przez „A” i nie wynika to z lingwistycznej transformacji. Dlatego, że w perskim, „chazar” (هَزَارْ ‎, hâzâr) oznacza „tysiąc” a „Kagan” najprawdopodobniej ma również perską (farsi) etymologię. Słowa „cezar” i „car”, według wersji A. Rona-Tas, pochodzą od słowa hâzâr. Dlaczego nie? Kogan to nazwisko aszkenazyjczyków – niemieckich i polskich Żydów, i oznacza ono … Lubimow. W ukraiński przecież do tej pory „miłość” to „kochanie”.

Reżyser teatralny Jurij Lubimow to również aszkenazyjczyk, i na pewno Lubimowymi byli jego rodzice kiedy otrzymali radzieckie dowody osobiste. W tym czasie wszyscy Koganowie (kohan) zostawali Lubimowymi, a Tsuckermanowie Sacharowymi.

Zapytacie dlaczego szukałem etymologii „Khazarii” w Perskim? To bardzo proste. Plemiona Chazarów wciąż żyją na północy Iranu, czyli w Persji i tak wyglądają:


12-ksc


13-ksc


Czy chcecie powiedzieć, że to Żydzi? Nie, kochani – demokraci… Chazarowie oczywiście byli, i nigdzie nie zniknęli. Jak i byli małym narodem, tak i zostali nim. Żadnego żydowskiego imperium pod nazwą „kaganat Chazarski” na terytorium, które zajmuje współczesna Rosja, nigdy nie było. Z pewnością potwierdzą to badania DNA-genealogii. Jeżeli przeszło 300 lat Żydzi rządzili w Sarmatii  to jak to jest, że we krwi współczesnych odwiecznych mieszkańców Kubania i północnego Kaukazu nie pozostało śladu żydowskich chromosomów?  W żaden sposób nic takiego być nie mogło, ponieważ nie mamy ani mongolskich śladów, ani żydowskich. W związku z tym, „żydowski Kaganat” to ten sam wynalazek co „mongolskie jarzmo”.

Chazarowie mogli żyć na Kubaniu, ich książęta mogli nazywać się kaganami, ale to nie byli Żydzi a sami Słowianie, którzy mówili w języku perskim, arabskim, tak jak Pieczyngowie z Połowcami. Mogli oni okresowo rabować osiedla północnych Słowian ale daniny im nikt nie płacił. A Władimir dołączył do swoich tytułów Kagana najprawdopodobniej dlatego, ponieważ został władcą Chazarów. To zwyczajna praktyka monarchów, z każdą nową zdobyczą federacji dodawał on sobie nowy tytuł.

Iwan Groźny, udał się na misję do Pleskawii i Nowogrodu, i zaraz został dodatkowo Kniaziem Pskowskim i Kniaziem Nowogrodzkim. Władimir to samo. Czyż to nie jest normalne?

Ogólnie rzecz biorąc, uzyskaliśmy odwrotność na wszystkich frontach. Ani języka. Ani pisma, ani artefaktów, niczego nie ma. Ani jednego zaczepienia dającego uzasadniony powód na istnienie żydowskiego imperium na Kubaniu i północnym Kaukazie. Może zachowały się jakieś podania o słynnym chazarskim Kaganacie lub jego wodzach? Jest. Kagan Bulan, jakoby założyciel imperium chazarskiego, ale przecież wiemy o nim z fałszywej Radziwiłowskiej listy.

O jakich jeszcze „Prezydentach” Chazarii słyszeliśmy?  Chanuka i Pascha, jakoby też byli chazarskimi przywódcami. No nie wiem, co powiedzieć. Purima tylko brakuje. A oprócz nich wspominają Józefa i Aarona. Ale oni rządzili gdzie? W Konstantynopolu. To znaczy w Cargradzie. W Bizancjum. Znowu wszystkie drogi prowadzą do Stambułu. Przypadek? Myślę, że nie. Prawdziwym państwem żydowskim było właśnie Bizancjum. Prawdziwa kultura żydowska i wchodzące z niej chrześcijaństwo ze wszystkimi atrybutami przypisywanymi obecnie Bizancjum pochodziła właśnie stamtąd. Cóż, trzeba było czymś zapełnić nieobecność w historii przez 1000 lat.

Żydzi od 150 lat bezskutecznie poszukuje śladów swojej kultury w Palestynie i na Kubaniu, a nic nie mogę znaleźć. Dlaczego? Ponieważ ich samych wpuszczono w kanał. Naopowiadali im bajek o „starożytnej Judei” wzbudzając w nich poczucie,  że ich kultura jest wyjątkowa, do żadnej innej nie podobna, a w rzeczywistości Jerozolima to nic innego jak Bizancjum. A Jezus (Isus) to prorok Isa, Jusza, który przyszedł ze wschodu ich nauczać, grzęznąć w ich zepsuciu.

Uciekli oni nie z Egiptu, a z Bosforu do Europy. Uciekli od Osmanów. Ponieważ w Azji Mniejszej splecione są geny arabskie i żydowskie. Tu się akurat wszystko łączy.

W całości potwierdza się wersja Fomienki o tym, że Jerozolima to Konstantynopol a Jezusa ukrzyżowano nad brzegiem cieśniny Bosfor.

A grób Jezusa nadal istnieje na przedmieściach Stambułu, na wzgórzu Bejkos (Beikos), które w Biblii nazywane jest Golgotą. (WP: niestety Mojżesz, Jesus, Noe, Allah, Jahwe i cała ta menażeria – nie istnieli)


15-ksc


Obraz z XVII w. „Odpoczynek mieszkańców Konstantynopola przy grobie  świętego Jezusa”. W perspektywie ruiny twierdzy Joros. To jest prawdziwa Jerozolima.


16-ksc


A tak Bejkos i Jerozolima wyglądają dzisiaj. Wygląd od strony grobu Isy Chazarina (Juszy Chazareja).


(…)

Przy wejściu jest napis: Hz. Yusa (Khazreti – święty-Yusha), wraz rzędem tabliczkami cytatów z Koranu. Niewtajemniczonym warto wyjaśnić, że w islamie Yusha – Isa (Jezus) jest bardzo czczony jako ten, który cierpiał za wiarę. Jego imię wspomina się w świętej księdze muzułmanów ponad 100 razy! (WP: tora, talmud, stary testament, nowy testament pisały te same siły – te trzy religie zostały stworzone przez te same siły – tajne bractwa, dlatego tyle razy jest wymieniany Jusza w koranie. Stara zasada dziel i rządź dlatego tak dzieje się w Europie i na świecie – konflikt religii. I dzisiejsza psychopatyczna wizja, islam ma królować nad całym światem).

(…)

Tzn. Jusza (Jezus) nie był żadnym „Nazarejczykiem”, nie z Nazaretu on był a z Chazarii. Wszystko zaczyna do siebie pasować. W Biblii zabawnie napisano, że wołchwy zobaczyli gwiazdę na Wschodzie i poszli za nią, dotarli do niemowlęcia, ofiarowali mu dary itd. Ale w tej Biblii powiedziano, że wołchwy z darami przybyli ze Wschodu. Zaraz?! Zobaczyli gwiazdę na Wschodzie i poszli na Wschód, ale ale ponownie przyszli ze Wschodu. Jak to jest?

Au! Chrześcijanie, kto podpowie skąd i gdzie szli wołchwy? Wszystko wraca na swoje miejsce, jeżeli w Cargrodzie widzieli gwiazdę, która zaświeciła na wschodzie to tak było, to był wybuch supernowej Crab Nebula, która miała miejsce w pierwszej połowie XII wieku. A potem, 33 lat później, ze wschodu przyszedł Jusza. Który od Bizantyjczyków wyróżniał się tym, że mówił prawdę prosto w oczy.

Zachodził do chrześcijańskich kościołów i gonił stamtąd popów handlujących świecami i winem. A spod drzwi świątyń przepędzał lichwiarzy siedzących na bankach (składanych krzesełkach), którzy dawali pieniądze na procent. Bankierzy siedzący na bankach, to odwieczny żydowski biznes, czyż nie tak?

I za to, że chazarski mężczyzna mógł zrujnować ich pasożytnicze życie, ukrzyżowali go 30 marca 1185 r., o czym napisano w zakazanej przez Katarzynę II ruskiej Biblii – Paleji. Do naszych czasów dotrwał tylko jeden egzemplarz tej księgi, a tu jest cytat z niej: „W 5500 roku urodził się przedwieczny król (car) i Bóg nasz Isus Christos w 25 dzień grudnia. Krąg Słońca był wtedy 13, Księżyca 10, indykcji 15, dzień tygodnia 7” (Paleja, list 275, obrót).

(…)

Wychodzi na to, że Żydzi żyli w Cargrodzie, a Jusza był od nas, z Chazarii. Na kogo wtedy szli wojować Światosław, Oleg, do kogo jeździł Władymir za błogosławieństwem wprowadzenia w Kijowie pasożytniczej religii? Jak jasno powiedziano, na Cargrad i do Cargradu. Tylko, że jeżeli nasze pacany przybywali tam aby ukarać dżumę, to Żyd Władimir nie mógł odmówić swoim współwyznawcom i rozkrzewił w zachodniej części Wielkiej Tartarii pasożytnicze chrześcijaństwo, którego nie tworzył Isus! Sam się najpierw ochrzcił zanim zaczął interpretować Żydom to, że nie prawidłowo się prowadzą.

A potem, kiedy muzułmanie dowiedzieli się co zrobili żydzi z ich ukochanym prorokiem Isojem, poszli do Jerusalim-Konstantynopola z wojną i wszystkich, którzy brali w tym udział zabili. Ale większość bankierów zdążyła zebrać 40 ton złota i uciec do Hiszpanii-Iberii i nad Ren. Pierwsi zostali sefardyjczykami, drudzy aszkenazyjczykami. Teraz stają się zrozumiałe korzenie wzajemnej nienawiści Żydów i Arabów, która tli się na poziomie genetycznym?

Z pewnością jest to nie wszystko, co chciałbym powiedzieć o Chazarach. Tak, dokładnie nie wszystko. Ale to nie jest praca naukowa, ani rozprawa, tylko myśli. Aby postawić kropkę w sprawie, którą można jedynie przerwać ale nie zakończyć, wypowiem jeszcze parę uwag.

Wydaje mi się, że współcześni Kozacy to również Chazarowie. Nie na próżno nazywa się ich w narodzie „kazarwa”! I północna gęś – kazarka również pochodzi od chazar. Husaria (husarzy), to również Kozacy – Chazarzy. Ruchomi, ostrzy, twardzi, urodzeni żołnierze, pierwsi oswoili konie.

I żadni lichwiarze.


źródło

 


https://bialczynski.pl/2016/03/14/treborok-kim-sa-chazarowie-i-za-co-bizantyjczycy-zabili-jezusa/


 

 1. ORLICKI

  Khasaria ; ‚k(a)-ha-as-aria’ od ‚hasaria’ ; ‚ha-as-ar-ja/jo’. Stąd kahan/kagan/han ; ha – an ; ha/dech/życie – An/jego ; stary tytuł słowiański świadczący o prastarej kulturze społecznej i państwowości ; władca, pan życia), skrócony przedrostek ‚k(a)’ (jak huński czy turecki/bułgarski ‚ga’ ; gar ; ga – ar ; życia – wielki), oznacza‚ koło, kało, krag’, czyli granicę, stąd ‚kraj’ od ‚ka-raj’ czy ‚ha-raj’, ‚goraj’ co daje terminowi ‚khasaria’ następujące znaczenie; ‚k(o)/kraj – ha/życie – as/wysoko – ari/Arja (społeczność staro słowiańska), czyli; ‚kraj żyjących wysoko Arjów (Ari – jo/jest). Sam termin ‚Ar-jo’ znaczy ‚jest – wysoko/górski’. Tak więc jest w tym zawłaszczonym przez turecko-mongolskie ludy jakie podbiły obszar centrum Hasari, górskie obszary Kaukazu, pamiątka po Scyto – Arjach, nazwy i pierwszych znanych nam społecznie właścicieli ich krainy, kultury – ludu prasłowiańskiego. Może to był początek dalszych zawłaszczeń historycznych i kulturowych.

 2. ORLICKI

  Skoro władca hazarski przyjął Judaizm, to władcy tej krainy przyjmowali imiona judejskie, tak jak przyjmuje je wielu amerykańskich Mormonów. Nie oznacza to jednak, że ich ziemie nie są Ameryką. Tak samo Hasaria to „wysoka Aria”. To, że społeczności hazarskiej narzucono judaizm, nie oznacza, że stali się oni Żydami. Znaczenie „Żyd”, oznaczało dawniej członka społeczności nawet nie judejskiej, tylko wiary staro mojżeszowej. Dopiero od powstania współczesnego Izraela, ok 1947r, spotyka nas wielkie, globalne oszustwo, w którym wszystkich Żydów sprowadza się do pojęcia nacji/narodu. To wielkie kłamstwo. Żydzi hazarscy byli w większości (poza imigrantami judejskimi), potomkami Arjów słowiańskich. Mongołów, Turków. Żydzi Polscy w 39r, w większości sami uznawali siebie za naród polski. Używanie przez jakiekolwiek kraje lub społeczności, środowiska, narzuconego hazarom wyznania mojżeszowego jako uprawnienia do ogłaszania Hasarii jako kraju/krainy izraelskiej, staro żydowskiej w sensie narodowym, to ogromne oszustwo. Raczej nie jest możliwe, by Putin chciałby mieć sojuszników w postaci kolonii Izraela na Kaukazie, nie pozwalającej mu kontaktować się z sojusznicza Syrią i Iranem, dawnym szlakiem chińskim.

 3. ORLICKI

  Dla mnie to przesada, z trzymaniem się na siłę układu genowego w ramach jednej rasy. Ciemni, śniadzi, żółci, tez bywają mądrzy i piękni. Rzecz w tym, aby na siłę nie budować jednej rasy lub mieszaniny ras. To się musi dziać swobodnie, w ramach natury. Wtedy, zwykle zwycięży rasa miejscowa lub ta o genach danych przez Boga do zwycięstwa.

  Gdy jest mowa o planowej agresji na białą rasę, to zapomina się powiedzieć z niewiedzy lub ideologii, że to pra Słowianie R1a, jako autochtoni Europy, tą rasę stworzyli, w powiązaniu ze staroeuropejczykami I1/I2 lub samodzielnie, nad Bałtykiem. To tutaj, mamy jej zapewne końcowe dopełnienie w postaci niebieskich oczu, oraz największy procent jasnych włosów.

  Tak naprawdę, atak na biała rasę, tłumaczy nam największy w historii holokaust. A raczej zamiar holokaustu, bo to wypalanie Słowian się nie powiedzie nigdy. Bo zniewalanie, okupywanie i mordowanie dwiema wojnami oraz religijną i kulturową agresją Słowian, to główny kierunek tego ataku.

  Tak więc naprawdę, anty rasizm kamuflujący przewrotną, lewacko – talmudyczną agresję na białych a szczególnie, rodzimych, narodowych i białych europejczyków, to celowy atak na źródło ich siły kulturowej, rasowej, intuicyjnej, puli genowej, na końcu tego wykazu:

  atak rzekomo anty rasowy; multikulti/talmudo-syjonistyczny/lewicowy > Polacy < biali ludzie < dawne narody Europy < Słowianie < Pra – Słowianie; Wenedzi, Scytowie < Raseni/Etruskowie, Borusowie, Rusowie i wielu innych z rdzeniem ‚ras/ros/rus’ czyli ‚ra-si’ ; ‚mocno-jasny/biały’ (jak ‚tabula rasa’) < Lengiel/Lechici < Vinczi. To więc atak na fundament, na rdzeń cywilizacji europejskiej, jej naturę geno – kulturową. Celtowie, R1b, jak ktoś zna Francuzów/Keltów/Galów, (a jam mam „ojczyma” rodowitego Franka), to ludzie z natury śniadzi, o innych cechach rasowych. Ci jaśni, są zapewne wymieszani dawni z Wenedami, czyli Pra – Słowianami.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=uDGuqazaXH4

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=aI7S-T1twNI

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=j8irpaD6-L4

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=UGuZwV6v_zg


  Białczyński

  Jest pan zwyczajnie niedoinformowany – To Prasłowianie czyli Scyci okupowali Jerozolimę w 650 roku p.n.e. przez 200 lat, a potem to oni wygnali ich do Babilonu, a część uprowadzili za Kaukaz i tam osiedlili jako swoich niewolników. Pisze o tym Biblia!

20 komentarzy do “Kim są Chazarowie?

  • W Ks.Obiawienia Jana 22,16 Swiadectwo Jezusa ” Ja Jestem Korzeniem i Potomkiem Dawida,jasna gwiazda poranna” Magowie otrzymali zywa wizje Jego osoby . Ze wschodu przybyli do Jerozolimy ,stolicy narodu zydowskiego. ..Ujrzelismy Jego gwiazde wschodzaca i przyszlismy oddac mu czesc..Zydzi mieli pisma i posiadali rozumowa wiedze na Jego temat.(Ks.Liczb 24;17) Dopiero potem wyruszyli w droge do Betlejem w Judei.A oto gwiazda,ktora ujrzeli wschozaca,prowadzila ich .

   Polubienie

   • Antonina, jak nazywała się owa gwiazda…lecąca przez kosmos i pokazująca drogę..? Czy gwiazda może być rozumna i coś nam pokazywać palcem? Takie zjawiska mogą występować w dwojaki sposób; albo jest to kometa, lub też wpadający w naszą ziemską atmosferę meteor, albo jest to fantazja autora, chociażby takiego jak S. Lem.Zna Pani Solaris?
    Gwiazdy, jeśli są w układzie podwójnym, krążą wokół wspólnego środka ciężkości wokół siebie.Słońce nie lata po orbicie, a też jest gwiazdą typu żółty karzeł. Najbliższe znane nam gwiazdy to A i B Centauri, 4 lata świetlne odległe od Ziemi , oraz trzeci w tym Układzie Centauri czerwony karzeł zwany Proxima Centauri.Żadne gwiazdy niczego nikomu na ziemi nie pokazywały. Gwiazdy są zbudowane z wodoru(H) Są to gazowe ciała niebieskie.Po fuzji gazów zjonizowany wodór, z jakiego składa się gazowa planeta, staje się plazmą.Gwiazda się zapala. W Układzie Słonecznym mamy cztery gazowe olbrzymy, które gdyby były większe stały by się gwiazdami. Małe gwiazdy żyją długo, ogromne żyją bardzo krótko i kończą w gwałtowny sposób jako kwazary, magnetary, gwiazdy neutronowe, pulsary, super, hiper nowe, a nawet czarne dziury.Rozsiewają wtedy mgławice pierwiastków. Z takich pierwiastków zbudowani są też ludzie.
    To ,że przejęła Pani wierzenia obcych plemion, i uwierzyła w gwiazdę przewodniczkę…niestety, nie stawia Pani w szeregu ludzi racjonalnie myślących. Przytaczanie psalmów, jako dowodów..( dowodów na co?Psalmy nie są żadnym dowodem) ) …po co to tym , co wyrośli z bajek? Osoba dorosła powinna chociaż w najmniejszym stopniu zapoznać się z nauką zwaną kosmologią. Po takiej lekturze dla amatorów już od razu zmieni się pojęcie na temat gwiazd przewodniczek betlejemskich.
    Owa jasna gwiazda wschodząca i zachodząca, szanowna Antonio, to nasza stara dobra planeta Wenus,zmaltretowana przez swoją atmosferę.
    Jest z nią związany mit grecki o bogini Jutrzence i jej synach, jeden zwał się Fosforos, znany też jako Lucyfer, niosący światło Wenus porannej, i jego brat Hesperos, jako Wenus wieczorna. Oni nieśli światło Wenus.Jezusa jak widać wsadzili na miejsce Fosforosa i Hesperosa i nazywają gwiazdą zaranną. Bzdura. To nie jest Jezus, ale Wenus pełna oparów siarki , wielkiego ciśnienia, i żaru. Panuje tam tak zwany; efekt cieplarniany.
    No i co z tą apokalipsą św Janka? Wyczytali gdzieś cwaniacy na temat śmierci gwiazd,dowiedzieli się co to jest czerwony olbrzym , i jak pożera bliskie planety.No i wsadzili w usta swojego proroka. I tak to w skrócie wygląda.Już jest pierwsza w nocy. Czas przestawiony.Dobranoc…

    Polubienie

  • Zgadza się, że Noe i ta cała reszta to przeróbki z innych postaci z innych mitów. Utanapisztim opowiadał królowi Gilgameszowi jak przetrwał potop, A także syn Prometeusza , Deukalion z żoną Pyrrą przetrwali potop. Sam Enki kazał Adapie rozwalić jego chałupę i zbudować łódź, bo Enlil, jego brat, planował świat zatopić, gdyż nie lubił ludzi.(czemu się nie dziwię).To akurat Żydzi przypisali swojemu Jehowie. I tak krok po kroku dochodzimy prawdy. Odwieczne powtarzanie za biblijnymi pisarczykami, że Jezus i Noe to postaci autentyczne, kojarzy się z baranem który atakuje mur, a mur jak stał tak stoi murem.No, nie nie… nie damy sobie zburzyć słów prawdy.
   Potop przetrwali ludzie w górach.A Sargon był pięknym królem.Mojżesz natomiast na każdej rzeźbie posiada wielkie rogi na wzór bogini Izydy.Izyda nosiła między rogami Ra, tarczę słoneczną.

   Polubienie

 1. Miron pisze: „A spod drzwi świątyń przepędzał lichwiarzy siedzących na bankach (składanych krzesełkach)” –
  Do dziś w Danii ławka nazywa się BÆNK (czytaj benk)

  Polubienie

 2. Ilu ludzi tyle domysłów – kim są, jak wyglądają, gdzie się poczęli, kto ? Tak zwani , Żydzi.A skąd wzięła się nazwa Żydzi? A ktoś zapyta, skąd wzięła się nazwa , Hindusi?
  Pojawiają się tacy, którzy pragną nagiąć fakty dla swoich potrzeb.Gdzie im pasuje wsadzają Żydów. Nawet Słowianie i Persowie są już do Żydów zaliczani. Hmm, ale gdzie jest to podobieństwo, we wszystkim!? Ja nie widzę. Jeśli natomiast Ariowie to są ludzie szlachetni, to przepraszam, ale nie bardzo mi to szlachectwo do Żydów pasuje. Dlaczego/ ? A chociażby dlatego , że inne narody są przez nich nazywane bydłem.Szlachetni nie traktują tak innych ludzi.Szlachetni dzielą się z potrzebującymi ostatnim chlebem.
  Wyczytałam w książce „Tajemnice Syriusza” pióra Roberta K.G. Temple’a, że Żydzi wywodzą się z Armenii. Armeńczycy niczym nie różnią się w wyglądzie od Żydów.R. Temple cytuje Roberta Gravesa ;Abraham to w rzeczywistości plemię, które wywodziło się również z Armenii.Abraham jest w tym znaczeniu plemieniem,które pokonało dużą odległość przybywszy do Palestyny z Armenii w 3 wieku p.n.e.
  Wszelkie domysły kto, gdzie, kiedy, nie mogą być nijak potwierdzone,kiedy nie ma odpowiedzi gdzie i dzięki komu powstali ludzie.Nie mając fundamentów nie można zbudować domu. Stoimy na czubku góry lodowej i z tej płaszczyzny staramy się rozdzielić karty. No, tak się nie da.
  Jedno jest pewne, Żydzi nie wywodzą się z Bliskiego Wschodu. Nawet Arabowie są dla mnie zagadką. Bo ani Egipcjanie, ani Sumerowie ,ani Asyryjczycy nie byli ani Żydami ani Arabami. Skąd więc ci zagadkowi Żydzi i Arabowie przybyli na Bliski Wschód? Mamelucy opanowali Egipt.
  Inne plemiona Arabów przejęły władzę w Mezopotamii, a potem ruszyli na Persję. Turcy nadeszli później z dalekich stepów Mongolskich.
  Żydzi,/Ormianie/ Chazarowie, mieli swoje ogromne państwo graniczące z Ukrainą, ruszyli na Bliski Wschód i błąkali się od państwa do państwa starając się przejąć tam władzę, Co nie zawsze im się udawało, a co zapaliło w ich sercach zazdrość, nienawiść i chęć zemsty., Podpatrzyli bogów Mezopotamii, Egiptu, Persji , Indii , Grecji i na ich podstawie napisali sobie Biblię, Talmud I Torę.Stworzyli sobie własnego boga, który ich wywyższył ponad inne narody. ,Stworzyli sobie mędrców i proroków i z nimi, tymi postaciami z własnych mitów ruszyli na podbój świata,. Wymyślili sobie, że cała Planeta Ziemia została oferowana im przez Jehowę. Nazwali to Ziemią Obiecaną. i tak zachęceni przez swoich pisarzy ruszyli na podbój Europy.
  Potem podzielili się i ci drudzy wymyślili następną religię, też wzorując się na innych religiach, i z nią usadowili się na ruinach Rzymu zakładając własne państwo zwane Watykan. Znaleźli najemników , a ci ruszyli na plemiona Słowian , i dalej na państwa arabskie. Co do Żydów mojżeszowych, to dają sobie radę doskonale w obecnym świecie. Nie było żadnego Izraela. To wymysł. Ale dziś wpakowali go sobie w Palestynie wypędzając Palestyńczyków. W Biblii pisze, że Izrael to było drugie imię Jakuba, nadane mu przez Jehowę.
  Nie było żadnych wielkich Dawidów i Salomonów ani ich królestw. Bo niby gdzie one były? Kraina Żydów to Chazaria i Armenia, a nie kraje na Bliskim Wschodzie.Podobnie jak Polska zwana przez nich Polin, nie jest ich krajem chociaż starają się nam to teraz bezczelnie wmówić. Zagarnęli już Ukrainę zamieszkiwaną przez Słowian z plemion Scytów i Sarmatów. Wyparli ich, ustanowlili swoje godło Chazarskie. A teraz prą na Zachód z zamiarem przejęcia Polski, bo Amerykę już zdobyli.,. Urodę mają podobną do urody Mongołów. Niezgrabni, grubokościści, o nalanych obliczach, jajowatych głowach. ( w PISie roi się od tych typów) Są brunetami o bujnym zaroście na twarzy. Oczy mają czarne , często można poznać domieszkę rasy żółtej, poprzez widoczną na oczach tkzw. fałdę mongolską. Mają jasną skórę, a czasami bladą, co w porównaniu z czarnymi włosami i oczami robi wrażenie, że osoba cierpi na anemię.Usta mają mięsiste, grube.Nosy raczej małe, mongolskie. Garbate, duże kozie nosy są raczej na zachodzie Europy, poprzez związki z Niemcami, których najszybciej zawojowali, obiecując im zbawienie wieczne oraz łupy i ziemie zdobyte na poganach. .Mieli dużą styczność z Wikingami, którzy są jasnowłosymi, lub rudymi plemionami związanymi z morzem.Są to Ludy Morza, siejące postrach na Bliskim Wschodzie, i w północnej Afryce. Potem przenieśli się do Azji i do Ameryki. Żydów z Zachodu Europy wyróżniają wielkie czoła, szybka łysiejąca czaszka o podłużnym kształcie bez zaznaczonych kości policzkowych. Karnacja ich jest jasna.Oczy często wyłupiaste, jasne. Nosy duże, garbate. Oblicza przypominają kozę. Moim skromnym zdaniem Żydzi to Chazarowie i Armeńczycy, a nie Semici. To też sobie wymyślili. Robią to celowo. Gubią trop, i czynią fałszywe ślady wiodące donikąd. Nie dajmy się im zmanipulować. Wyszli z tamtych ziem i ruszyli w świat. Przypominają Cyganów , którzy opuścili Indie.Cyganie też wyznają Judaizm.
  Mają we krwi manipulowanie przeciwnikiem w celu pozyskania jego dóbr. Nie znają litości, Uwielbiają narzucać swoją wolę innym.Jedni i drudzy bracia w wierze judeo chrześcijańskiej dziś się dogadali i pogodzili.Cały czas zacierają ręce.Będą stanowić wielką siłę. Co to znaczy sugestia!
  Skąd się wywodzą ludzie? Kto ich stworzył? Nie mogą pochodzić od małpy. Gdyby tak było nie byłoby obok nas małp. Ewolucja właśnie na tym polega, że nie zostawia śladów, Jest wiele podań , przekazów, mitów , skąd wzięło się życie na Ziemi, ale to odmienny temat.
  PS. Chazaria nie przejęła judaizmu, bo od kogo? Ona go sobie sama WYMYŚLIŁA. Tak jak Grecy wymyślili sobie Zeusa i całą swoją mitologię, ale w pewnym oparciu o starsze mitologie pochodzące z Sumeru. Chazaria pozazdrościła Hindusom Mahabharaty i Ramajany i napisała własne świętości, którymi kieruje się w życiu. Innym zaś, tak jak Słowianom, ich mitologie porąbała, i spaliła na popiół. „Wy barany i bydlaki, wy macie się kłaniać naszym bogom, a nas czcić, jako ich wybrańców spośród innych narodów.” Żydzi nie pozwolili się odciąć od swoich korzeni mitycznych, może dlatego tak im się wiedzie w życiu, bo w Biblii i Talmudzie jest wiele bezcennych nauk, np, jak być Panem świata ?

  Polubienie

 3. Żydzi sztuczny naród utworzony z ludności semickiej i perskiej???????? A to dopiero historia! Wiecie Persowie , że jesteście Żydami?
  Ile bym o Żydach nie czytała, zawsze, ale to zawsze, na temat ich narodowości podawana jest inna historia. inna nazwa i pochodzenie…nijakie. A nawet niektórzy twierdzą, że Żydzi nie istnieją. Zatem, i holokaust nie istnieje. Żydzi to nie są ani Semici, ani Izraelici, ani Hebrajczycy, …to plemię wywodzące się z Chazarów i Armeńczyków. Plemiona, i jeszcze raz plemiona tworzą podwaliny narodu. A to , że naród ma te same zwyczaje, ten sam język, te same obrzędy, te samą muzykę i tańce, te same wycinanki, używa tej samej broni, i podobnych szat, jest zasługą długiego zżycia się owych plemion ze sobą. Plemiona koczujące, plemiona wędrujące , a owszem, są takie. One to wciąż szukają punktu zaczepienia się w odwiedzanych państwach. Oczywiście, wiele państw się na te wsadzanie nosa w swoje sprawy nie zgadza i pokazuje przybyszom drzwi.To rodzi mściwość w plemionach odstawionych od cyca. No i tak dalej..podchody, manipulacje, kłamstwa, wszystko to ma na celu wślizgnięcie się do roli przewodnika w danym państwie. Potem rozwala się to państwo od środka, wsadza swoje mądrości , wypychając zdobycze ujażmionych państw, na bocznicę.

  Polubienie

  • Wydaje mi się poznałem tajemnice „Narodu wybranego”.
   Jest to Naród wymyślony. A wymyślili go kapłani egipscy wraz z ich bogiem „Ra” – Jahwe – sumeryjski Marduk.
   12 plemion Izraela to 12 grup (plemion) niewolników z podbitych przez Egipt krain. Przewodziło im 13 plemię złozone z kapłanów egipskich, które przez 40 lat szkoliło ich na półwyspie Synaj (Słynne wyprowadzenie Izraelitów przez Mojrzesza) Jak wiecie Egipcjanie zajmowali się magią, mieli nawet swoją szkołę w Wielkiej Piramidzie, do której uczęszczali przywódcy poszczególnych „plemion” To tam w Piramidzie powstał Plan zdobycia władzy nad światem, który nadal trwa i realizuje się na naszych oczach. Ponieważ nie udało im się zdobyć zbrojnie ani złamać moralnie czy przechytrzyć Słowian uknuli mistrzowski plan jak z koniem trojańskim w Troi . Tym Koniem byli tu sami Słowianie. Z pomocą swego Boga i magii dokonali zmiany genotypu jakiejś Grupy Słowian. W ówczesnej lechii powszechne było karanie wygnaniem (Banicja). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Banici osiedlali się przy granicach Lechii. Tereny pomiedzy morzem Czarnym a Kaspijskim były bardzo atrakcyjne klimatycznie i geologicznie, a przede wszystkim przebiegał tamtędy jedwabny szlak handlowy a więc duzo okazji do rabowania kupców. Nie zdziwiłbym sie gdyby to oni własnie przejeli kontrolę nad szlakiem i stworzyli system celny na którym sie bogacili. Jeżeli Hazaria istniała to stworzona właśnie przez Lechickich Banitów. Niemal każdy mężczyzna e Lechii był jednocześnie wojem. Bez większego problemu mogli więc podbic miejscowe plemiona. I to własni ich Bóg Egipskich kapłanów wybrał na konia Trojańskiego dla lechii. Pozostawił im geny odpowiedzialne za wygląd zewnętrzny. Przyjmowani byli więc jak swoi. Zmienił ich wnętrze, usuną cechy charakteru Lechitów jak, honor, sprawiedliwośc, empatie, itp. a w ich miejsce dał mieszankę egipskich i swoich. Kto czytał ksiązki Z. Sitchina np. „Zaginiona księga Enki czy 12 planeta (Nibiru) to wie kim był Marduk. TKażdy z tych banitów miał , jak nalezy się spodziewać wiele złości może nienawiści do kraju i jego książąt za wygnanie. Chętnie więc przyjął rolę konia Trojańskiego. Tłumaczy to również dlaczego Królowie i moznowładcy ówczesnej Lechii zgodzili sie na wprowadzenie chrześcijaństwa. Niektórzy z nich mogli juz być potomkami Banitów ze zmienionym DNA.. Chrześcijaństwo, Islam i Judaizm również są całkowicie wymyślone już w Wielkiej Piramidzie właśnie na ten cel, podboju przez podstęp, kłamstwo, przekupstwo, zmianę historii świata. Co za tam przemawia. Spójżcie na naszych Syjonistów (nazwa Żyd ma dopiero 500 lat i wrzuca wszystko do jednego worka aby trudniej było dojśc prawdy.) Czy nasi Syjoniści przypominają Arabów – gdyby pochodzili z Palestyny lub byli potomkami Egipskich niewolników? lub maja rysy Azjatów, gdyby byli gdzieś ze stepów Azji. Nie!!! oni wyglądają jak …Polacy! Spójżcie na nasz rząd i Sejm. To 80 % Syjonistów. Czy po wyglądzie, zachowaniu mozna ich odróznić? od nas. NIE! Ale geny nie kłamia. Maja 40-50% genów słowiańskich. Można to sprawdzić chociażby radiestezyjnie.

   Polubienie

 4. Po wyglądzie można od razu odróżnić Chazara, zwanego potem Żydem, i tych Chazarów, którzy powędrowali na Bliski Wschód
  i tych, którzy doszli do Starożytnego Rzymu i na jego gruzach zbudowali Watykan ( zakładając nową sektę). Można poznać Żydów
  którzy w zmieszali się z plemionami germańskimi w tym z Wikingami, z Anglosasami, można poznać tych którzy zmieszali się z
  Austriakami, Słowianami. O to chodzi by się mieszać i zachować swoją żydowską tożsamość nawet w połowie. Tak się rozprzestrzenili po całym świecie

  Polubienie

 5. Jak wygląda typowy Chazar , czyli Żyd . Bardzo przypomina Mongoła, lecz nie należy do rasy żółtej. Jest jednak z nią zmieszany poprzez związki małżeńskie. Chazar ma budowę ciała dość potężną, ze skłonnością do otyłości. Ma krótką , grubą szyję , grube dłonie, ( które lubi zacierać i którymi lubi gestykulować). Chazar ma jajowatą budowę czaszki, nie widać zarysu kości
  policzkowych. Nos na ogół nieduży, ale gruby, mięsiste usta.
  Bardzo szybko traci włosy. Wtedy dokładnie widać jego czaszkę. Zdecydowanie jest podobna do typowego jajka. Jest brunetem, często na oczach ma szczątkową fałdę mongolską. Obowiązkowo nosi obfity zarost . Cecha ważna, łamie literę „R”. Pisząc biblię , Chazarzy czerpali z wierzeń i mitów wielu narodów, w tym Sumerów, Hindusów, Egipcjan i Greków.
  Garbate nosy dostali w spadku po związku z Austriakami i Góralami. Jeśli chodzi o tkzw. niemieckich Żydów, to mają jasną karnację,( blond, rudą) i ogromne , wysoko sklepione czoła. Proporcjonalnie czoła te zajmują 50% całości czaszki. Drugie 50 % to oczy, nos ,usta, podbródek. Często, po Austriakach, twarze Żydów są wyjątkowo długie,bez zarysu kości policzkowych. Podobne długie twarze mają Żydzi zmieszani z Anglikami. Oczy ich są jasne, blisko osadzone,lekko wyłupiaste, otoczone skąpymi
  rzęsami.,
  Każdy Żyd, łamie literę „R”. Co dziwne, to plemiona germańskie też łamią literę”R”:
  Żydowskie geny wpływają też na szybką utratę włosów. Żydzi ( Chazarzy) wędrowali i wędrują po świecie, mieszając się do polityki innych państw. Lubią zmieniać nazwę swojej narodowości.Nigdy niczemu nie są winni. Winne są narody ,pomiędzy które oni się wmieszali.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Nigdy nie było historycznej rasy hazarskiej. Wszystko to sa sztucznie stworzone hybrydy. Twoje opisy wyglądu są zdecydowanie za daleko idące. Czy wśród naszych polityków, z których 80% ma pozmieniane na polskie nazwiska Żydowskie i udokumentowane pochodzenie Żydowskie, jest chociaż jeden podobny do Twoich opisów? NIe, wyglądają jak typowy Polak, Ukrainiec, Rosjanin, Słowianin. Nie mieszają się tez genetycznie z innymi nacjami. Zawierają związki we własnym kręgu.

  Polubienie

 7. Wszyscy tak wyglądają , jak ich opisałam, i zdania nie cofam. Jajowate , łyse czaszki , czarne brody po pas… grube , spasione cielska- to Chazarzy, których pełno jest w rządzie ,w Polsce. Jak ktoś nie odróżnia kota od psa, to nie jest moja wina. Zauważam tu kompletny brak rozeznania się w budowie czaszki , rysach twarzy, i karnacji. Ale są tacy, co nie widzą. Żydzi mieszają się z innymi nacjami i to ochoczo , wżeniają się w arystokratyczne rody i w ten sposób dążą do władzy. Z brunetów stają się blondynami. Nie widać? Zmieniają nazwiska. Tylko nie potrafią wymówić litery „R”>
  Nie istnieje coś takiego jak „rasa chazarska”. Rasa występuje w obrębie gatunku. Nie pisałam takich bzdur!
  Żaden Chazar , czy to niemiecki, czy to ukraiński, czy austriacki, czy armeński, czy angielski, żaden z nich nie przypomina Słowianina. Bruneci Chazarzy , po związkach z Germanami o jasnej karnacji, stali się bladzi, blond lub rudzi.
  Moje opisy są trafne i szczegółowe, należy tylko szeroko oczy otworzyć.Albo je zamknąć. Wedle woli.
  Zabawne- /../ wyglądają jak typowy Polak, Ukrainiec, Rosjanin, Słowianin…/../ A jak wygląda ów w”typowy Polak”? Zabrakło talentu do opisu? Ciekawie brzmi zestawienie Polaka i Słowianina,. Faktycznie dzisiaj obywatelami Polski są nie tylko Słowianie , ale i Żydzi, Niemcy i inne mniejsze grupy narodowościowe. Narodowość to nie jest to samo, co obywatelstwo. Sama posiadam dwa obywatelstwa, ale tylko jedną narodowość.
  Ukraińcy dzisiaj to galicyjscy, austriaccy Żydzi, i chazarscy Żydzi.( stąd uwielbienie dla Hitlera i Bandery) Poza tym , Słowianie tworzą wielką grupę językową, historycznie ze sobą powiązaną( zwyczaje, muzyka, tańce,wierzenia ,itp) – do tej grupy należą- Rosjanie, Polacy, Ukraińcy,(przez wyrżnięciem ich przez Żyda Stalina) Bułgarzy, Białorusini, Słowacy, Czesi, Morawianie, Słoweńcy, Chorwaci, Serbowie,Bośniacy, Hercegowianie, Czarnogórcy, Macedończycy. Dużo Słowian mieszka w Azji. Mamy ścisłe powiązania z Iranem.
  To nie są moi politycy. Każdy z nich jest Żydem i ma ma celu wypromowanie narodu żydowskiego w Polsce i na Ukrainie. Pozdro. od Aarona Fejgenbauma. Zaplanowana jest Wielka Chazaria na terenie Polski i Ukrainy. CHazaria z Watykanu i Chazaria z Ukrainy obecnie zbratały się.W jedności siła, a bożek Jehowa przewodzi w tych dwóch sektach, jako ojciec ., stwórca itd.
  Sztucznie tworzone hybrydy? A kiedy dokonano tego sztucznego stworzenia owych hybryd? Z kogo je sklecono? Bo hybryda to zlepek różnych gatunków ludzi i zwierząt. Np Centaur, Tryton, Chimera, Minotaur.
  Na „dziełach:” Żyda Sitchina nie opieram swojej wiedzy. Takich bzdur , co ten człowiek nawypisywał, nigdzie nie czytałam.
  Marduk był synem Ea/ Enki , nadano mu 50 imion w tym imię Nibiru, co znaczy – Porywca jej wnętrzności. Żadna planeta Nibiru nie istnieje. Nie wpadła otoczona księżycami do naszego układu słonecznego i nie rozbiła planety Ti-ham-at/ Dziewicy Życia. Ti-ham-at zginęła w walce z Marsem. Mars utracił jądro ciekłe i atmosferę, ale rozbił Ti-ham-at. Jej szczątek Marduk naprowadził na Ocean( Ziemię ) . Za to był czczony.i jeszcze uznano go za stwórcę życia na Ziemi.. Planeta Ziemia 700 milionów lat nie posiadała lądu.( Hadeik) Była to planeta wodna. Życie i mądrość mieszkały w głębinach i stamtąd wyszły na ląd. Początkowo był tylko jeden Superkontynent, na Wszechoceanie. Superkontynent uległ rozbiciu , a dryf kontynentalny przez 4 miliardy lat kształtował różne kontynenty na Ziemi.Stąd zdziwienie , jak to możliwe że w Ameryce i Afryce budowano piramidy.Ano, stąd.
  Ludzie mieszają się od milionów lat. Zachowanie czystości rodu to utopia.
  Żydzi bardzo lubią mieszać, odwracać kota ogonem, i przy okazji namiętnie się promują łącznie ze swoimi mitami. Ja już ich poznałam więc przestałam się zagłębiać w ten czy inny ich tekst.
  Co do Egiptu. Powstał tak dawno, że jeszcze na niebie świecił Syriusz B i C.. Obecnie świeci tylko Syriusz A. Kiedy Żydzi przywlekli się z Chazarii do Egiptu żeby tam pomącić na tronie Faraona, to Egipt był u schyłku swojej potęgi. Wkrótce mieli na niego napaść Mamelucy.Ponieważ Żydom nie udało się zamącić w Egipcie okradli Egipcjan i uciekli z niego nocą. Bożek Jehowa bardzo był rad , że naród wybrany tak doskonale potrafi rabować. I dalej mamy zjawisko tsunami…morze cofa, potem przypływa. no tak cud… taki sam jak w 2004 w Indonezji. cuuud! A to wulkan Santorini wybuchł i pochłonął wyspę Therę.
  Nie mam czasu rozpisywać się na w/w tematy,, bo wyszłaby książka. Proszę mnie nie strofować, nie podsyłać żydowskich pieśni, bo ja to znam i mam szczerze dość. Nie będę się powtarzać jak zdarta płyta.
  Piszę chaotycznie, ale mam mało czasu na bawienie się w redakcję tekstu, by wyszło poprawnie literacko.Jak niezrozumiałe, cóż…

  Polubienie

 8. Jeżeli mówisz, że żaden hazar nie przypomina Słowianina to kim jest Morawiecki, Kwasniewscy Kaczyński, Mazowiecki Gronkiewicz-Walc, Gesler i tysiące innych o polskich rysach twarzy? Wizualniena pierwszy rzut opka nie wdając się w szczegół, nosów, bród, oczu głów, itp Tych szczegółów wymnieniłaś tak dużo, że każdy Polak znajdzie tam coś dla siebie?!

  Polubienie

 9. Nie bedę Cie już strofował bo tak bardzo jestes zafiksowana na swojej wiedzy, ze i tak nic innego bysnie przyjęła. Powiedz mi tylko skąd masz tą wiedzę, bo jesteś jej bardzo pewna. Wręcz wykrzyczałaś mi ją w twarz. Musisz więc mieć mocne podstawy? Cóz to takiego?

  Polubienie

 10. Z tym „zafiksowaniem” to bym się wstrzymała.Podobnie ty, jesteś zafiksowany na swojej żydowskiej wiedzy, którą mi bezczelnie lansujesz, wiedząc jakie mam o niej zdanie. Żydowskiej wiedzy nie przyjmuję, bo jej nie ma./ Typowe dla nich – rabunek cudzych osiągnięć.( Einstein złodziej. E=MC2 to wynalazek Poincre’a.) Strofować, to może mnie rzetelny znawca starożytnych przekazów, do których żydowskie wypociny NIE NALEŻĄ.
  Wymienione typy , ha ha ha ,sami Żydzi różnych odprysków.Jest to materiał nie dla ślepców. Morawiecki to austriacki Żyd, aż mu z oczu zieje..Kaczyński austriacki Żyd ( Kalkstein)z z wyraźnym przechyłem ku chazarskim Żydom. No i ta Żydówka z typową żydowską twarzą.. kucharka i prostak, z kozią gębą, Gesler ( jakie to polskie nazwisko). Ghrrrhrronkiewicz Waltz – poprawna pisownia. Wszyscy oni mają zmieszane, w mniejszym lub większym stopniu,geny z innymi nacjami, ale zawsze w ich twarzach pozostanie charakterystyczny, żydowski rys, których ślepcy nie dojrzą.Każdy ma zmienione nazwisko.( nie będę się powtarzać!) Spójrz w lustro, to się przekonasz.A Bieluń, czy jak mu tam, to jest typowy Chazar? A ci co ściskali rękę Dudy podczas Chanuki, to kto, jak nie Chazarzy ( bruneci brodaci i grubi jak wieprze) z sekty Chabad Lubawicz? Chazarska Tamga jest godłem „Jukrajny”. A to oznacza, że to już nie Jukrajna tylko CHazaria. Chazaria pełna również Austriaków wielbicieli Hitlera, i Niemców.A co?Nie szli ci”:ukraińcy” ręka w rękę z hiterowcami? Nie oglądał przemarszu Ukraińców w ss mańskich mundurach, w Kijowie , niejaki Kalkstein? Nie krzyczał – sława Jukrajnie! Nie czcił portretów Bandery?Widziałam ten filmik, jakże budujący.
  Na starość wybitnie wychodzą na wierzch charakterystyczne cechu żydowskiej urody.Ogromne nochale Żydów germańskich. Naturalny Żyd jest brunetem.. Włosy i oczy czarne. Poprzez mieszanie się z innymi narodami przyjmują inną karnację.Nie znaczy to , że wszyscy bruneci są Żydami. Są różne typy brunetów np. Hindusi, Arabowie, Mongołowie, Chińczycy. Bardzo się od siebie różnią.
  O co ci właściwie chodzi z tym zaprzeczaniem wyglądu Żydów? Co ciebie tak boli? Każdy jest jaki się urodził i trzeba to brać na klatę!
  Mocne podstawy ,to odpowiednia literatura, z której czerpie się wiedzę. To nauka i racjonalne myślenie na każdy temat. Analiza faktów i synteza, , wyciąganie wniosków. Potrzebny jest materiał porównawczy. Im więcej wiesz, tym więcej powiesz.Biblia, Tora,Talmud , Sitchin…. nie, to nie jest materiał naukowy. To coś w stylu ,” ‚każda pliszka swój ogonek chwali.”
  Należy też zapoznać się z astronomią. Ta wiedza dużo wnosi. A także z geologią i historią starożytną.
  Napisałam wyraźnie , że w Polsce żyje obok siebie żyje wiele narodów, w tym, masa Żydów różnych odmian.Więc mówiąc , Polak, trzeba sprecyzować , kto? Niemiec, Żyd, Słowianin?
  Napisałam znaczenie więcej i na różne tematy, ale widzę , że jedynie na piedestale utrzymuje się Chazar. Tak, że w temacie Chazarów powtarzać się nie będę, zwłaszcza ,że wymieniam zdania, z zaciekłym Żydem lansującym mi swoje żydowskie „Fakty historyczne” od których dostałam bólu głowy, tak jak o Jakubie Izraelu, rzekomym państwie.

  Polubione przez 1 osoba

 11. „Tych dziewięciu nieznanych rządzących światem wraz z 9 księgami to Lewici 13 plemię Izraela składające się pierwotnie z kapłanów Egipskich.
  Święte księgi związku ”Dziewięciu Nieznanych”,
  rządzących światem/../
  do stu diabłów z tymi bredniami na temat jakiegoś Jakuba Izraela rządzącego Egiptem.Nie istniał w starożytności żaden Izrael jako państwo!! Co za uparte, ośle nasienie!! To tylko drugie imię Jakuba, Żyda.Żadne plemiona Izraela nie rządziły Egiptem.
  Zanim Chazarzy doczołgali i się do Egiptu, Egipt był już u schyłku swojej potęgi. Ile milionów lat istniał zorientowany na Syriusza B? Syriusz B w erze Mezozoicznej wszedł w fazę czerwonego olbrzyma. Dlatego Egipcjanie widzieli go w kolorze czerwonym. Obecnie Betelgeza jest w stadium czerwonego olbrzyma i jest czerwona. Ponieważ światło dociera do Ziemi z odległych gwiazd bardzo długo, nie bardzo jest wiadomo, co teraz dzieje się z Betelgezą.Taki był Syriusz B i C. One już wygasły. Obecnie pozostał Syriusz B jako biały karzeł. Syriusz oznacza piekący, skwarny, gorący, prażący.Albo ktoś doświadczył na własnej skórze tego gorąca tamtych gwiazd,, albo naukowcy oszacowali, że te gwiazdy wysyłały bardzo dużo ciepła.
  Egipt to grecka nazwa. Egipt to Czarna Ziemia – Kemet. No, Żydzi, nie udało się porządzić w Egipcie. Nie byli tam niewolnikami. Sami tam przyszli w nadziei przejęcia władzy. Są malowidła egipskie podpisane – przybycie Żydów do Egiptu. Widać ich charakterystyczne profile.
  Podesłano ma e- maila że tych dziewięciu nieznanych rządzących światem, to wraz z 9 księgami to Lewici 13 plemię Izraela składające się pierwotnie z kapłanów Egipskich.
  Próba umieszczenia całego przekazu jest niemożliwa , bo strona wybucha.
  Takie ciekawostki wsadzone w Biblii przez niekumatego tematu Barana i nabazgrane cielęcym kopytem, to strat statku kosmicznego, wybuch bomby atomowej i jego skutki, wszczepianie embrionów w łono starych surogatek , widzenie Ezechiela,
  nieznana działalność tkzw. Arki przymierza, wymyślenie Arki Noego ze wszystkimi(?!!) zwierzętami świata w celu uchronienia ich od zagłady podczas potopu, który jest opisywany przez Sumerów, Greków i inne narody, wybuch wulkanu Santorini, i jego katastrofalne skutki, podobne do wybuchu wulkanu Krakatau,. Biblia jako zbiór skradzionych treści z ksiąg należących do innych narodów( Egipt, Sumer, Indie, Indonezja, Grecja) jest dodatkowo podrasowana żydowskimi marzeniami o własnej potędze, o lansowaniu narodu żydowskiego, jako wybranego przez jedynego Pana…o wypędzaniu narodów z ich ziem i domów, o niszczeniu cudzej historii , o ludobójstwie, grabieży i podstępnych działaniach i we wbijaniu do głowy, że jest tylko jeden Bóg, Jehowa, lub Pan…ten z pastwisk i ścieżek, wzbudzający panikę, pół kozioł pół człekopodobny, czyli hybryda. ( Syn Zeusa i kozy)
  Nie widzę oblicza mojego rozmówcy, ale już po kilku słowach jakie kieruje pod moim adresem, wiem, z kim mam do czynienia. No, ten numer z lansowaniem mi „żydowskiej potęgi” jeszcze nikomu się nie udał,na Swaroga!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s