Etruskowie to Słowianie

Etruscan


Kim są Etruskowie – ten tajemniczy lud, który przybył niewiadomo skąd i osiedlił się na terenie starożytnej Italii, dając potężny impuls do rozwoju cywilizacji śródziemnomorskiej? Wikipedia informuje nas że „etnogeneza i pochodzenie Etrusków nie są jasne, choć wiadomo, że nie byli Indoeuropejczykami. (…) Języka etruskiego, pomimo usiłowań uczonych, nie udało się jeszcze odcyfrować”. Czyżby? Być może jednak zagadka już dawno została rozwiązana tylko samo rozwiązanie jest nie do zaakceptowania przez naukę zachodnią.

W 1846 roku Tadeusz Wolański, polski archeolog i podróżnik napisał dzieło pod tytułem „Wyjaśnienie znaczenia napisów na etruskich pomnikach”. Książka zawiera zbiór rysunków (rycin) przedstawiających artefakty kultury etruskiej, na których znajdują się napisy w tym jakoby nie możliwym do odczytania języku. Wolański porównuje alfabet etruski z cyrylicą i wykazuje, że alfabety te są do siebie bardzo podobne.Tablica autorstwa Wolańskiego porównująca etruski i cyrylicęWolański dokonuje więc tłumaczeń napisów na zabytkach etruskich i o dziwo otrzymuje swojsko brzmiące, słowiańskie słowa! Na przykład napis na starożytnej bramie brzmi „dzwieri nie otwieri” a na zbroi wojownika „ubiju etu hydru” . Wolański porównuje brzmienie owych etruskich słów z brzmieniem ich odpowiedników w języku niemieckim, łacińskim i polskim. Wniosek nasuwa się sam: etruski – eto ruski !


Przykład analizowanego napisu z ksiazki WolańskiegoZatem, zgodnie z wynikami tych badań, Etruskowie to Słowianie, którzy przybyli z północno wschodniej części Europy a ich język i kultura są starsze niż greka i łacina.


Etruscan


Dla zachodniej nauki XVIII/XIX wieku tego było jednak za wiele. Utrwalił się już w bowiem pogląd, że Słowianie (ruski) to prymitywne plemiona, które bardzo późno cywilizowałaby się, a i to tylko dzięki kulturze Europy Zachodniej. Książka Wolańskiego znalazła się na watykańskim indeksie ksiąg zakazanych a sam Wolański miał zostać poddany kaźni – uratowało go osobiste wstawiennictwo cara Aleksandra I.

W dzisiejszej Rosji prace Wolańskiego są często wznawiane i poddawane naukowej analizie. Natomiast w Polsce nigdy nie zostały wznowione. Z tego co wiem nie uchował się ani jeden egzemplarz w języku polskim „Wyjaśnienia znaczenia napisów na etruskich pomnikach”. Dobrze zaopatrzona biblioteka uniwersytecka w moim mieście dysponowała 1 egzemplarzem tej książki w języku niemieckim wydanym z XIX wieku. Co ciekawe, według karty bibliotecznej, byłam pierwszym czytelnikiem, który ją zamówił od czasu założenia biblioteki (lata 50 XX wieku). Widocznie pracownicy naukowi i studenci kierunków etnologii, etnografii i archeologii, kulturoznawstwa itp. nadal uważają indeks ksiąg zakazanych za obowiązujący.

Matematycy Fomienko i Nosowski bardzo poważnie traktuja dzieła Polaka. Bowiem wyniki jego badań potwierdzają założenia projektu Nowej Chronologii. Starożytny Rzym, antyczna Grecja – to raczej mity, romanse niż rzetelna historia. Większość artefaktów jakoby antycznych to fałszywki powstałe w czasach renesansu i później. Fomienko i Nosowski sytuują Etrusków na osi czasu w 12 -13 wiek n.e. Mieszkańcy Etrurii byli chrześcijanami o czym świadczy ich „Księga Sądu” mająca liczne odniesienie ewangeliczne.


Film „Etruski to Ruski” odcinek z popularno -naukowego cyklu „Historia: nauka czy wymysł” (ros).
http://www.8d.ru/content285.php
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=20458


9 komentarzy do “Etruskowie to Słowianie

 1. „Mieszkańcy Etrurii byli chrześcijanami o czym świadczy ich „Księga Sądu” mająca liczne odniesienie ewangeliczne.”
  Pewnie, to byli tacy hipsterzy, byli chrzescijanami na długo przed Jezusem.

  Ty coś bierzesz, czy niewyspany byłeś?

  Polubienie

 2. chodzi o to, że Rosjanie obecnie kwestionują datowanie wszelkich kultur, i usytuowali Etrusków w 12 wieku NASZEJ ERY a więc 1200 lat po Chrystusie. Takie przesunięcia datowania są ciekawe, ale nie zapominajmy o możliwościach datowania węglem (niestety niedokładne), lub dendrometrycznie (to da się zrobić). Niestety, zapisy egipskie a nawet arabskie nie potwierdzają aby Etruskowie żyli we wczesnym średniowieczu.

  Polubienie

 3. Pingback: Imperium Wielkiej Lechii cześć i chwała! | niekarany – strona nie całkiem osobista

 4. Ciekawe, ciekawe Etruskowie byli Chrześcijańskim ludem.
  Jak stało się to, przed urodzeniem się cieslowego syna Joshua, zwanego z grecka Jezusem?
  Czyżby badaczowi pokręciły się epoki?
  Co dla katolika, ewangelika… innych, oznajmiają słowa Jezus Chrystus?

  Polubienie

 5. Przecież przeprowadzono badania genetyczne po 2010 r. Według tych badań Etruskowie mają wspólne geny z ludami Azji Mniejszej, a ich związki z ludem nieindoeuropejskim, osiadłym na wyspach greckich p.n.e. wskazywać może na to samo pochodzenie, tradycję i mniej więcej, ten sam okres zasiedlenia wybrzeża morza Śródziemnego – czyli jest to lud pochodzący z terenów obecnej Turcji. W czasach rzymskich (okres żelaza) Etruskowie bardzo intensywnie mieszali swoje geny z Rzymianami, wchodząc w liczne związki tak, że zintegrowali się później całkowicie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s