Polska przed rokiem 966 – Zakazana Historia

Lechia Polska przed chrześcijańska

Silne państwo polskie (WP: bardziej Lechickie. Lechia, Lęchia…) istniało na długo przed rokiem 966 a więc chrztem Polski. Dlaczego oficjalna historia ukrywa prawdę?

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do mitu (powstałego całkiem niedawno, bo… w XX wieku), że Polska istnieje dopiero od daty chrztu. Czyli od 966 roku. A wcześniej? Z jednej strony mówi się nam, że osadnictwo Słowian zaczęło się aż 10.000 lat temu.

A z drugiej strony – aż do 966 roku naszej ery – nic, zero, null, biała plama. Jakby żadnych struktur państwowych tam nie było.

W takim razie, jeśli Słowianie byli, cytuję: “nieokrzesanymi dzikusami” bez własnego pisma, to czemu tych terenów nie zajęło Imperium Rzymskie, które przez wieki musiało się zadowalać co najwyżej wyprawami handlowymi na nasze ziemie? I to też w ograniczonym zakresie?

Taki trick historyczny, że Polska istnieje od momentu chrztu w 966, ma także inne podłoże – typowo socjotechniczne. Oto bowiem podświadomie łączy organizm państwa polskiego z kościołem katolickim, a więc najbardziej zbrodniczą organizacją na świecie. Organizacją, która nie tylko błogosławiła inkwizytorów, ale także pobłogosławiła hitlerowskie tanki ruszające najpierw na podbój II RP a potem ZSRR (Cytat: “nowa wyprawa krzyżowa” – ówczesny papież).

Cytat: “Obejrzałem sobie animację produkcji zachodniej prezentującą zmiany map Europy na przestrzeni wieków i zrozumiałem, jak groźne jest twierdzenie, iż Polska powstała dopiero wraz ze chrztem Mieszka.


Źródło oryginalnego artykułu


zakazana historia Polski

Badania genetyczne wykazują wielowiekową obecność Słowian na ich ziemiach od Łaby po Wołgę, najstarsza mutacja – haplogrupa wywodząca się z naszych ziem szacowana jest na ponad 10 000 lat, ale nawet chcąc oprzeć się na dokumentach pisanych możemy wskazać „Historię wojen” Prokopiusza z Cezarei z roku 512 n.e. mówiącą o germańskich Helurach, którzy przeszli ze swych siedzib nad Dunajem przez ziemie Sklawinów. Tu warto wspomnieć, że Rzymianie wszelkie ludy zamieszkujące na terenach Środkowej Europy określali terminem Germanie, a ziemie przez nich zamieszkiwane Germanią.

Dość cennym dla opisania przedchrześcijańskiej historii naszych ziem jest dokument szpiegowski sporządzony około roku 844 dla króla wschodnich Franków Ludwika II „Niemieckiego”, czyli ponad 120 lat przed chrztem Mieszka. Dokument ten zawiera listę ludów zamieszkujących na wschód od państwa wschodnich Franków, wraz z podaniem liczby osad i grodów. Dokument ten pozwala nam się zorientować o sile gospodarczej związków zamieszkujących nasze ziemie.

I tak dla przykładu Goplanie posiadali około 400 grodów, lud określany jako Thafnezi, zamieszkujący prawdopodobnie gdzieś na Mazowszu posiadał 257 grodów, Thandesi, lud zamieszkujący nad Obrą podbity przez Mieszka, 200 grodów. Miloxi, zamieszkujący Wielkopolskę – ziemie rodowe Piastów, 67 grodów, w sumie na terenach dzisiejszej Polski Geograf Bawarski wymienia ponad 1200 grodów, a mówimy o czasach na 100 lat przed Mieszkiem. To nie były puste tereny, po których tylko wilk i niedźwiedź grasował, to były prężne organizacje, które można porównywać do państw. Podlegały one dalszym łączeniom, podbojom. Właśnie z tych organizmów wzięły się dzisiejsze krainy takie, jak Mazowsze, Wielkopolska, Małopolska, Śląsk, które w średniowieczu określano ziemiami. Do boju stawało rycerstwo ziemi Mazowieckiej..

Pozostałości wałów ziemno-drewnianych na Ostrowiu Lednickim

Mówiąc o grodach, warto wspomnieć o naszej myśli fortyfikacyjnej. Gród książęcy na Ostrowiu Lednickim otoczony był 9-13 metrowej wysokości wałem ziemno-drewnianym o konstrukcji skrzynkowej. (to wysokość dzisiejszych 3-4 kondygnacyjnych budynków). Było to obwarowanie ówczesnymi metodami walki nie do zdobycia. Mury kamienne można było podkopać, kruszyć ogniem, nasze rozwiązanie było odporne na podkopy, na ogień i jeśli atakujący nie sforsowali bram (jak to miało miejsce podczas najazdu księcia czeskiego Brzetysława, który zdobył i zniszczył Ostrów Lednicki) warownia nie była do zdobycia.

 Konstrukcja wałów ziemno-drewnianych, skrzyniowa, rekonstrukcja Biskupin

Taka była siła gospodarcza ludu, którego ówcześnie określało się jako Lachów, co po dziś dzisiejszy pozostało w potocznym języku Ukraińców, Białorusinów czy też Rosjan.

Słowianie Zachodni

Kolejnym tematem który jakoś nie może przebić się przez nasze podręczniki szkolne to sprawa Słowian Zachodnich. Między Odrą w Łabą istnieją dwa silne związki plemienne, serbołużyczanie i Wieleci, których podbój i wynarodawianie, określane dziś jako chrystianizacja, trwa po rok 1200. Popatrzmy na mapę prezentującą ich ziemie z czasów Mieszka.

historia Slowian

Czy też mapę orientacyjną prezentującą główne organizacje państwowe na ziemiach Słowian Zachodnich z przełomu IX / X w.

poczatki panstwa polskiego

Tak jeszcze dla ciekawostki pokażę mapę okolic dzisiejszego Berlina z roku ok. 1150, spokojnie przez jeszcze 50 lat w stosunku do mapy tereny te będą zamieszkiwali Szprewianie, lud słowiański. Kopanica, dziś dzielnica Berlina pada ok. roku 1200. A są to czasy rozbicia dzielnicowego w Polsce, Leszka Białego, Mieszka III Starego, Bolesława Kędzierzawego czy Kazimierza II Sprawiedliwego.

 Mapa terenów dzisiejszego Berlina, ziemie Szperwian, stan na rok 1150

Polska nie powstała wraz z chrztem, Polska to długi proces, na który składała się praca kolejnych pokoleń, budowniczych, rolników, rzemieślników, wojów, władców i poddanych. Chrzest, a w zasadzie nie chrzest, a dokument Dagome iudex, w którym Mieszko oddaje Polskę we władanie papieżowi, stając się jego lennikiem wpisuje Polskę w orbitę krajów chrześcijańskich.

Krajów których obecność na mapie raczy widzieć zachodnia Europa. Stąd właśnie dopiero wtedy w historii podręcznikowej pojawia się Polska, stąd nikt nie chce pamiętać, że ziemie Słowian rozciągają się aż po Łabę. No ale historię przecież piszą ci, co wymordowali bohaterów.


Źródło oryginalnego artykułu

16 myśli nt. „Polska przed rokiem 966 – Zakazana Historia

 1. Artykuł napisał jakiś niedouczony propagandysta lewacki idiota.
  Sam tytuł wskazuje już na znaczne nieuctwo i stosowanie prymitywnych tricków. Aby zwiększyć zainteresowanie tą lewacka agitką, używa przymiotnika „zakazana”. Jest to brednia nieuka. Jest różnica między nie uczeniem historii w tym zakresie, a zakazaną historią. Autor skończył swoją edukację na podręcznikach szkolnych, i nagle spostrzega, że świat jest bardziej skomplikowany niż wiedza którą przyswoił, z powodu niewydolności intelektualnej.
  Publikacje na ten temat były, tylko autor wiedze o świecie czerpie z Gazety Wyborczej i TVN i dziwi się, że Michnik nic na ten temat nie mówił. Najpoważniejszą, znaną mi pracą, była wydana w połowie lat sześćdziesiątych przez PWN „Religia Słowian”
  W głowie mi się nie mieści, że człowiek piszący na temat Słowian nie zna tej publikacji. Gdyby ją znał, nie pisałby takich debilizmów.
  W tajemnicy zdradzę mu, że autor publikacji prof. HENRYK ŁOWMIAŃSKI twierdzi iż cywilizacja przesuwała się w odwrotnym kierunku niż nas uczą akademiccy oszuści. Twierdzi, że cywilizacja szła z naszego regionu w kierunku basenu Morza Śródziemnego i dalej na Bliski Wschód. I to jest prawdziwa sensacja, ale dopóki Michnik tego nie napisze, to nikogo to nie zainteresuje, a już na pewno nie autora tego artykułu.

  Liked by 1 osoba

 2. bardzo ciekawy temat ale nienawiść jaką promuje się do chrześcijan jednocześnie korzystając z ich archiwów utwierdza mnie w przekonaniu że ktoś tu ideologizuje

  Lubię

 3. A moglabym prosic o podanie zrodel cytatow i twierdzenia, ze początek panstwowosci plemion slowianskich tworzących Polske liczy sie od roku 966?

  Lubię

 4. Nie rozumiem dlaczego autora tego blogu posądza się o „lewackość”. Z mojego doświadczenia wynika, że hymny na cześć Polski jako byłego (lub niedoszłego) supermocarstwa to domena prawicowców. W swojej świetnie napisanej historii Polski (naprawdę polecam!) Paweł Jasienica wcale nie ukrywa, że przed rokiem 966 państwo Piastów już istniało, może nawet od 100 lat. Na zdrowy rozsądek: Jak może przyjąń chrzest państwo które nie istnieje? To samo pisze w swojej historii Polski „Boże igrzysko” Norman Davies angielski historyk zakochany w Polsce co nie odbiera mu jednak zdolności obiektywnego myślenia. Natomiast twierdzenie że cywilizacja rozprzestrzeniała się od nie znających pisma i posługujących się narzędziami z kamienia – i co najwyżej brązu – barbarzyńców z północnej i środkowej Europy, do babilończyków, greków i rzymian zakrawa na zły dowcip.

  Lubię

 5. A gdzie dowody na te bzdury? Słowianie 10 tysięcy lat śmiech na sali zaraz się dowiemy ze kultura słowiańska jest starsza od chińskiej. Ludzi e zlitujcie pierwsze zapiski o Słowianach udokumentowane to 5-6 wiek n.e. wcześniej nikt o nich nigdzie nie słyszał. Oczywiście datowanie powstania państwa Polan od Chrztu to tez kolejna głupota po pierwsze nie ma nigdzie dowodu na ten fakt co dziwne w innych przypadkach przyjmowania chrztu przez inne państwa są bardzo dokładne zapiski na temat fety jak się z tego powodu urządzało a w przypadku Polski zero informacji

  Lubię

 6. Lukasz Grzesiczak, zanim dalsze bzdury bedziesz wypisywal i innych wysmiewal posluchaj tego na YouTube „Czy Słowianie są starożytnym ludem? – badania genetyczne prof. Grzybowskiego nad etnogenezą słowian”. Dziekuje.🙂

  Lubię

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s