Bitwa nad rzeką Lech w Bawarii i Polska Germania


W roku 955 na Lechowym Polu w Bawarii, nad rzeką Lech, odbyła się jedna z największych bitew średniowiecza. To dopiero po tej bitwie powstało na terenach Lechitów, naszych przodków, państwo niemieckie. Polskie nazwy do dziś utrzymały się w Bawarii, W Bawarii największą rzeką jest Lech, ponadto jest stare miasto Lech,kraina Lechland, pole bitwy Lechfild. Zdięcia Janusa pochodzą z muzeum w Gdańsku. Link do szczegółowo opisanej koroncji Chrobrego: https://www.youtube.com… Link do Roczników Długosza. http://www.polona.pl/.  Link do ryciny z modlitewnika Ottona III przedstawiający Koronację Chrobrego w Gnieźnie: http://wlaczpolske.pl.


Źródło kolovrat1


Słowianie to Ariowie. Tuszyński w swej swietnnej pracy Historia Słowian, tłumaczy rzymskie nazewnictwo plemion lechickich na zrozumiałe dla nas polskie nazewnictwo, Ariowit to słowiańskie imie Pompiliusza I, spolszczonego z czasem na Popiela I. Gorąco polecam przeczytanie tej książki o korzeniach Polaków, to link do internetowej kopi: https://books.google.pl/books?id=W8TU…. ZBIÓR MNIEJ ZNANYCH A UKRYWANYCH PRZED POLAKAMI KRONIK HISTOTYCZNYCH TU, DLA LUBIĄCYCH CZYTAĆhttp://kronikihistoryczne.blogspot.ca… . Historia Niemiec , więcej map http://www.facebook.com/l.php?u=http%…

Głowa Janusa/Manusa z muzeum w Gdańsku. Link do Thietmara, każdy niech sprawdzi sam, jak niewiarygodny i zmyślający pod kościół i Niemców jest ten biskup Powoływanie się na niego to kpina http://biblioteka.kijowski.pl/srednio… słowian, czyli nasze pochodzenie http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl…Bitwa pod Grunwaldem,bitwa pod Wiedniem,bitwa na Psim Polu,bitwa warszawska,bitwa o Anglie,bitwa pod maratonem,bitwa pod Stalingradem,bitwa o Berlin,bitwa pod Kircholmem,bitwa pod Chocimiem,bitwa pod Cedynią,bitwa pod Racławicami.

 


 
Źródło 


2 komentarze do “Bitwa nad rzeką Lech w Bawarii i Polska Germania

  1. „Tuszyński w swej swietnnej pracy Historia Słowian, tłumaczy rzymskie nazewnictwo plemion lechickich na zrozumiałe dla nas polskie nazewnictwo, Ariowit to słowiańskie imie Pompiliusza I, spolszczonego z czasem na Popiela I.”
    W książce Tadeusza Wolańskiego pt. „Odkrycie najdawniejszych pomników narodu polskiego” na stronie 4 znajduje się tekst: Imie „Popiel” było już u Rzymian znane i w używaniu. Nie mówię tu o Pompiliuszach rzymskich, z którymi pisarze polscy chcąc naszych Popielów spokrewnić, tychże przezwali „Pompiliuszami”…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s