Glagolica – Biała Magia Słowiańska

Glagolica-pismo-Słowian


Najważniejszą z cech głagolicy jest połączenie w niej możliwości graficznych, spełniających jednocześnie funkcje fonetyczne,  co owocuje wkroczeniem w świat dźwięków w zapisie graficznym. Stosowany obecnie alfabet łaciński  jest alfabetem ubogim posiadającym 26 liter i w pełni nie oddaje możliwości głośni ludzkiej, co jest właściwe dla alfabetu głagolicowego o 49 indywidualnych znakach dla wszystkich brzmień. O  istotnych różnicach  między alfabetami  jak i o doniosłości roli stosowanego alfabetu mówi Pani Małgorzata Brzoza od ok. 28 minuty   na filmie link  https://www.youtube.com/watch?v=–qdZ_0EEWo.

AMULETY  I  TALIZMANY. Tradycja Słowiańska posiada rozbudowany system zapisów ochronnych opartych na głagolicy, ułożonych w logiczną całość  z wykorzystaniem elementów rękodzieła tkackiego.

A M U L L E T . Amulet w nazewnictwie słowiańskim określany jako Ladanka, co oznacza Dar od Bogini Łady – Ledy uosabianej na Niebiosach przez gwiazdozbiór Łabędzia. Pierwszym stopniem w słowiańskiej  magii ochronnej jest kołowrotek służący do przędzenia nici . Podkreślenie ważności tworzenia nici związane jest z podstawami ludzkiego życia w ciele fizycznym. Mistyczne odniesienia do nici znajdujemy w wielu mitologiach , legendach i przekazach historycznych np. nić Ariadny.


 Źródło artykułu


 


Oleg-glagolica


 

Element przędzenia wykorzystywany jest jako myśl przewodnia wielu pieśni ludowych  np.: „Kręć się kręć wrzeciono”, w samym tytule trzykrotnie użyto samogłosek nosowych właściwych dla języków Słowiańskich.

Ladanka, to spirala stanowiąca symboliczne  połączenie  Nas z Niebiosami  Gwiaździstymi, w której zawieramy swoje imię rzeczywiste, bądź imię duchowe, może być również pseudonim, lub zestaw innych dźwięków z jakimi się identyfikujemy. Treść wzmocniona jest literami pojedynczymi lub wieloznakami, które wyszły z użycia.

Owa Ladanka nosi również nazwę „Kołowrotek”, co bardziej przybliża jej funkcję przędzenia nici, oraz przedstawienie graficzne dynamicznego ruchu wirowego.


spirala 001.jpg


Wzór graficzny, to spirala prawo lub lewo skrętna zapisana w formie drabiny – lestnicy służącej do wspinania do Niebios, co z kolei wiedzie nas do specyficznego sznura modlitewnego o nazwie drabina. Odbicie tego mistycznego zjawiska prowadzi Nas do drabiny jaka śniła się św. Jakubowi w Starym Testamencie.

T A L L I Z M A A N. Podobnie jak amulety znane były również u Słowian talizmany, gdzie „ tele” oznacza ciało przy istniejącej oboczności przechodzenia „T” w „C”, natomiast  „MAN” oznacza człowieka.

W Słowiańszczyźnie ów talizman nosi nazwę „Krosno” co jest logicznym następstwem przędzenia , otóż na krosnach z wyprzędzonej nici tkana jest materia. Owa materia może być spożytkowana na odzienie, bądź na  inne cele w tym dywan, kilim czy kobierzec i właśnie tym kilimem jest utkany Nasz talizman o nazwie „Krosna”.

Na „Krosna” przenosimy ideę zawartą na „Kołowrotku”  uzyskując jej wzmocnienie i spotęgowanie z zamknięciem w swoistym kartuszu , co zamyka dostęp z zewnątrz do Naszej duchowości.


kartusz.jpg


W celu uzyskania łączności z Niebiosami Krosna wzmocnione są obrazem graficznym dźwięków  zapisanych głagolicą, które wyszły z użycia.  Brak ich w Naszym słownictwie  jest ewidentnym zubożeniem Naszego języka.


DSC_0244.JPG


Tradycja noszenia medalików w wieku wyznaniach religijnych wywodzi się również ze Słowiańszczyzny, którzy to małe kawałki materiału , skóry, kamienia czy drewna opatrywali właściwymi symbolami i nosili na szyi . Ten obyczaj został przejęty przez inne społeczności i stąd wywodzi się Gemma, czyli przedstawienie duszy ludzkiej jako postaci ubranej w powłóczyste szaty z rękoma uniesionymi do góry. W słowiańszczyźnie stosowano zawieszki na szyję z wypisanymi symbolami ochronnymi, które w rzeczy samej są literami głagolicowymi, lub ligaturami utworzonymi z tych liter.

Powyżej przedstawione są elementy białej magii ochronnej dotyczące pojedynczej osoby, zaś w dalszej części przedstawię magię ochronną domu i rodziny, bądź rodu.

KOSJAK. Obszar Naszego bytowania, czy to jest mieszkanie a w  nim szczególne pomieszczenia,  czy jest to dom jednorodzinny, jak również posesja, czy gospodarstwo rolne podlega magicznej ochronie jakim jest „Kosjak”.

„Kosjak”, jest to wyrażenie jakim określa się bramę wjazdową bez wrót, jakie stosowano do wjazdów na teren poszczególnych rodów.  Wyrażenie to znalazło również zastosowanie na określenie ościeżnicy głównego wejścia do domu, bądź dworu.

Ta OŚ – CIEŻNICA  to OŚ Naszego domu. Inne znaczenie wyrażenia „Kosjak” diametralnie różne od poprzedniego, wręcz bardzo odległe to: tabun koni, ławica ryb, czy też klucz ptaków w locie. Ułożenie tych pojęć w całość da nam rzeczywiste przedstawienie ciągu myślowego na podstawie którego działa magia ochronna domostwa.

Otóż przez ową symboliczną bramę przechodzą Nasze stada jak i społeczność Naszego rodu , są to wartości dla Nas najcenniejsze.


DSC_0245.JPG

DSC_0246.JPG


Praktycznie w celu zapewnienia ochrony obejściu na ościeżach bram, czy drzwi wejściowych wieszano  ozdobne  pudełka, skrzyneczki, czy też inne pojemniki, w których umieszczano teksty ochronne zapisane głagolicą. Teksty te dotyczyły ochrony życia ziemskiego od momentu urodzenia do odejścia, jak również ochraniały życie właściwe w ciągu inkarnacyjnym  przez wszystkie wcielenia.


psalm 23.jpg


Przykładowy fragment teksu ochronnego zapisanego głagolicą.

Obcowanie ze wszystkimi formami ochronnymi polega na dotykaniu ich możliwe najczęściej ,co pobudza je do działania, trzy pierwsze formy dotyczą osób, natomiast ostatnia dotyczy rodziny, czy też społeczności.

Istnieje możliwość wykonania wszystkich elementów białej magii ochronnej, oczywiście poprzedzonej odpowiednia konsultacją  za pomocą skypa „ Jesi49”,  poczty elektronicznej- „angraffki@wp.pl” czy telefonu  797 161 805, od poniedziałku do czwartku miedzy godziną 20 ,oo a 23,oo.

Tadeusz Mroziński – 23.03.2015.


 Źródło artykułu


7 komentarzy do “Glagolica – Biała Magia Słowiańska

 1. Polski alfabet ma więcej liter niż 26 – a,ą,b,c,cz,ć,d,dz,dż,dź,e,ę,f,g,h,ch,i,j,k,l,ł,m,n,ń,o,p,q,r,s,ś,sz,t,u,ó,v,w,x,y,z,ż,rz,ź, naliczyłem 42 być może jest więcej

  Polubienie

 2. Pingback: Glagolica – Biała Magia Słowiańska | indianchinook

 3. Widze ,ze niewiele macie do powiedzenia o slowianskiej Magii a to bardzo zle swiadczy o stanie Ducha wspolczesnych Lachow. Tak sie bowiem sklada ,ze kregoslup Duchowy spolecznosci ,jest podstawowym nosnikiem calej reszty. Upadek Slowian ,rozpoczal sie faktycznie od ZDRADY wiary z ktora zyli i wiodlo IM sie dobrze przez tysiace Lat. Odstepstwo TO zaowocowalo sparszywieniem Duchowym spolecznosci i Kleskami . Mowiac zwiezle zainfekowano Czysta Skuteczna wiare – parchem Judeiskim ,choc uwielbiam Jezusa i uwazam GO za genialnego Proroka Bozego, to kosciol zbudowany na jego meczenskiej smierci ,
  powstal w istocie z inicjatywy ZDRAJCOW ,ktorzy mimo niezliczonych dowodow Jego Boskiego Poslannictwa w godzinie PROBY ,wzieli nogi za pas i sie GO wyrzekli. Kazdy TO potrafi …niestety.
  Potem ,gdy juz niebezpieczenstwo minelo…..to owszem zaczeli opowiadac o Nim ,przy okazji siebie promujac. Jezus wiedzial ,ze to cieniasy ,ale niestety innych pod reka nie bylo ,wiec robil co mogl !!!
  Wedlug mojej wiedzy cala slowianszczyzna kultywowala wiare oparta na BOGU BIELU.
  Pozostaly na dowod tego setki miejscowosci z przedrostkiem Biel i nawet BIELefeld czyli poleBIELA pod granica holenderska nazwe Boga nosi. Na czym ta wiara polegala , mozecie zapytac ?
  Odpowiedz jest dziecinnie prosta a przy tym sam kult ,na dzisiejsze czasy prawie niewyobrazalny.
  Rzecz sprowadza sie moi drodzy do ……DUCHOWEJ CZYSTOSCI .
  Nieskazitelna MORALNOSC zycia i postepowania rozwija Ducha w czlowieku. Nasz duch jest jak male dziecko i powinien WZRASTAC z wiekiem , niestety tresura ,dryl powoduja stlamszenie tej malej istoty (dzieciatka) w czlowieku i pozostaje on taki maly ,skarlaly ,przestraszony karami do samej smierci a czasami niestety czesto wogole obumiera i mamy wtedy do czynienia z zywymi zombi. Popatrzcie w oczy politykow albo mordercow wielokrotnych !
  Ja kolo roku 2000 postanowilem przeprowadzic eksperyment ,na ktory malo kto sie wazy , bo wszyscy kochaja wygode , galeriw bogate zycie ,fury i komory. Niewielu jest smialkow desperatow tym bardziej ,ze nie ma ZADNYCH gwarancji na powodzenie a oddac trzeba WSZYSTKO ……wlacznie z kochana rodzina.
  Masoni cos w tym stylu trenuja bo adept oddac musi caly majatek . Praktycznie oznacza to Smierc Cywilna-potwornie bolesny proces ! Tak jest jesli sie bylo wychowanym w spoleczenstwie zdegenerowanym w jakim zyjemy ,ale gdyby wychowywac dzieci od kolyski wedlug sprawdzonej przezemnie recepty – to bedziemy Tytanami Magii.
  Duch swiadomy ma bowiem polaczenie ze sferami niebieskimi ,gdzie sie sprawy naprawde decyduja !!!
  Tu na ziemi odbieramy efekty swej duchowej Mocy lub mizerii a Polacy bardzo sa cieniutcy i sie nam jewreje prostaki i inne angole w twarz smieja i pluja jak michnik lub kolabor bydloszewski(niech sie w piekle smazy) ! Falszywa WIARA – falszywy Kult i gowniane efekty ida w parze !!!
  Przemyslcie sprawe ,chetnie udziele konsultacji a zapewniam , ze takie Akcje sa mozliwe ,po ktorych Mocarstwa beda o zmilowanie prosic. Wrocmy do kultu Czystych Meznych SERC ……Lechici .

  Polubione przez 1 osoba

 4. Potwierdzam to co mówi Aron o kolorze ziemi.Z zielonego przechodzi w kolor mleczno-biały-zielony.Od kilku dni zaczyna powiększać się kolor bieli jeszcze zagęszczony jak mgła rozbłyskami.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s