Donatan – Trzeci Wymiar – Równonoc „Z Dziada Pradziada” – muzyka słowiańska


Wszystko zaczęło się od słowa i od słowa zginie. W krainie bursztynowych polan, w cieniu orła skrzydeł. Jesteśmy synami pogan i choć już znamy Boga imię. W moich żyłach Odra płynie, z godła jestem Słowianinem. Nasz orszak idzie, przed nami święta góra Ślęża. My w kapturach przez las, nie brakuje ducha męstwa. Niezmienna jedna skóra, nie jak skóra węża. To słowiańska natura nauczyła nas zwyciężać. Przez tysiąclecia chcieli wyciąć w pień nas. Pozostawić kraj bez berła, a miasta bez nas. Chcieli grody, zamki, miasta puścić z dymem Lecz nie mieli woli walki i musieli zwrócić imię. Polska powstań, zaborów i licznych upokorzeń. w ’45 sen się ziścił, powiedz z dumą to, że Kiedy zetną słowiańskie drzewo, wyrośnie jutro nowe. Bo by nas zniszczyć, musieliby najpierw uciąć korzeń.

Ref. To dźwięki nut, ciężki chód z naszych wałbrzyskich gór. Wisły cud, szybki nurt, aż do bałtyckich wód. Wszystkich tu żyznych gór, naszych warmińskich pól. Z dziadów pradziada na dziadów dziada, słowiański ród. x2

Siemano Lechici, ślijcie wici, jak zryci. Jutro lecim my do Siczy narąbać trochę dziczy. Więc dziś nikt nie liczy siana, jest hulana. Kwiczy hałas, są polanie, jest polane, pieczemy barana.
Kielichy w górę, z miodem i rumem, trzodę na rurę, Lubimy młode, rude, dziane, jasne, grube jak Rubens. Z kubek pod kurek, sznurek, kaburę damy ci, trzymaj, Jak ty ze swym kumem, kuzyna wujem. Powiedz kto tak ugości gości, nawet podczas stypy. Kto ma w sobie tyle zazdrości no i pychy, (My!) Zawsze chętni do wojaczki i do antałyku Nieważne czy ubrani w kontusz, żupan, czy garnitur. Więc witajcie sarmaci, renegaci i kamraci, Pozdrówcie dziadki, żony, braci, matki, rodów naszych. Te chatki, grody, lasy brak tu trzody, oczy nasyć. Kończę po słowiańsku, bo nie wiem kto dziś za to płaci

Ref. To dźwięki lut, ciężki chód z naszych wałbrzyskich gór. Istny cud, szybki nurt, aż do bałtyckich wód. Wszystkich tu żyznych gór, naszych warmińskich pól. Z dziadów pradziada na dziadów dziada, słowiański ród. x2

Ponoć ten co włada światem, kiedyś zwołał nas na apel, Z dolin, gór, lasów, bagien ludzkość podążyła szlakiem, Żeby wybudować Babel, wtedy mógł nam dać alfabet. Zapewne cwany diabeł popierdolił coś z tematem. Prawie pewne, że na pewno dzisiaj beton, kiedyś drewno. Kiedyś niebo, dzisiaj piekło, dzisiaj euro, kiedyś srebro. Kiedyś jedno było plemię, korzenie wrastały w ziemię. Ty przenieś flow w dawne dzieje, to że jest, to ma znaczenie. I nie jest dziełem przypadku, wejdź na teren pełen wiatru. Białasie mam szereg faktów, zobacz je jak scenę z kadru. Plemię, które biegnie jak gnu, które chleje za dwóch. Pielęgnuje sferę sacrum, a za nami cienie diabłów. A do K do R do O do B do A do T do A tu, Co, kojarzysz go z plakatów? Przejebany do kwadratu. Ten z gatunku psychopatów. Mów mi Cyryl, dziecko znaków. Naturalnie spec od rapu, nie dotykaj eksponatu.

Ref. To dźwięki lut, ciężki chód z naszych wałbrzyskich gór. Istny cud, szybki nurt, aż do bałtyckich wód. Wszystkich tu żyznych gór, naszych warmińskich pól. Z dziadów pradziada na dziadów dziada, słowiański ród. x2Opublikowany 11.06.2012. Płytę możesz kupić w UrbanCity: http://www.urbancity.pl/sklep/produkt…

Ustaw Z dziada-pradziada na sygnał oczekiwania!
Wyślij DONATAN2 w PLAY na numer 333 (2 zł z VAT+ 2 zł z VAT/mc); w PLUS na numer 333 (2,52 z VAT), w TMobile na numer 444 (4,99 zl z VAT/mc); w ORANGE na numer 3333 (3,69 z VAT + 2 zł z VAT/mc)
Regulaminy usług sygnał oczekiwania operatorów: http://www.orbt.pl

Pobierz utwór w mp3 na telefon, wyślij SMS o treści HIT.16957 na numer 7468 (koszt 4.92zl)
Pobierz dzwonek w mp3 na telefon, wyślij SMS o treści HIT.16917 na numer 7368 (koszt 3.69zl)

RÓWNONOC” Donatana jest to pierwszy w historii projekt trwale wiążący rodzima muzykę Słowiańską z hip-hopem.
Jest to płyta w całości wyprodukowana przez Donatana okraszona żywymi instrumentami zespołu Percival na której można usłyszeć najpopularniejszych wykonawców gatunku hip-hop.
„RÓWNONOC” ukaże się w nowo powstałej wytwórni Urban Rec przy współpracy ze Smoke Story Group oraz Urban City. Premiera materiału przewidziana jest na wrzesień 2012.
http://www.facebook.com/DonDonatan
http://www.rownonoc.pl http://www.UrbanCity.pl/
http://smokestoryshop.pl/

„Z DZIADA-PRADZIADA”

Scenariusz :Donatan, Piotr Smoleński, Piotr Tutka
Reżyseria, zdjęcia, montaż: Piotr Smoleński
Kierownik planu :Donatan
Pomoc na planie: Piotr Tutka
Charakteryzacja :Pola

Wystąpili :
Trzeci Wymiar
http://www.facebook.com/trzeci.wymiar
http://www.labiryntshop.pl/
Percival
http://www.facebook.com/PercivalSchut…
http://www.youtube.com/user/percivals…
Donatan
http://www.facebook.com/DonDonatan
Wsparcie merytoryczne oraz pomoc w realizacji klipu Marcin Lutomski Walhalla Inscenizacje Historyczne
http://www.walhalla.com.pl
Materiał wideo został nakręcony w Ogrodzieńcu w okolicy grodu Birów.
http://www.gorabirow.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s