Jezus Chrystus jako syn boga, to postać fikcyjna, nigdy nie istniał

Jesus Horus


Jezus Chrystus jako syn boga, to postać fikcyjna nigdy nie istniał – Ostatnio przeczytałem o badaniach Llogariego Pujola – katalońskiego biblisty i badacza tekstów staroegipskich, byłego księdza, który studiował teologię na uniwersytecie w Strasburgu. Napisał książkę „Jezus, 3000 lat przed Chrystusem. Faraon zwany Jezusem?, w której dowodzi, iż życie Jezusa Chrystusa opisane w Ewangeliach jest repliką wcześniejszych o 3000 lat pism egipskich mówiących o faraonie. Jako dowód podaje między innymi następujące zbieżności:

Faraona w starożytnym Egipcie uważano za syna boga, był człowiekiem, a zarazem bogiem jak Jezus. Jego matce zwiastowano boskie poczęcie, tak jak potem poczęcie Jezusa. Faraon był pośrednikiem między ludźmi a Bogiem, zmartwychwstał i wstąpił do nieba.

Modlitwa „Ojcze Nasz”, którą według tradycji chrześcijańskiej ułożył Jezus, jest prawie jednakowa z „Modlitwą ślepca”, która znajduje się w tekście egipskim z 1000 roku przed Chrystusem.

Tekst egipski (w języku demotycznym) z 550 r. przed Chrystusem, „Opowieść Satmiego”, mówi: „Cień boga pojawił się przed Mahitusket i oznajmił jej: Będziesz miała syna, którego będą zwać Si-Osiris?”. W tłumaczeniu Mahitusket znaczy „Łaski pełna”. A Si-Osiris znaczy „syn boga”, czyli syn Ozyrysa.

W mitologii egipskiej Set chce zabić dziecko imieniem Horus. Jego matka Izyda ucieka, więc z nim. Tak jak Święta Rodzina (WP: wymyślona rodzina) ucieka do Egiptu.

Egipcjanie uważali mirrę, kadzidło i złoto za emanacje boga Ra: złoto było jego ciałem, kadzidło jego zapachem, a mirra jego nasieniem. Obraz uczty, który znajduje się on na grobie egipskim w Paheri (1500 lat przed Chrystusem). Przedstawia zamienienie wody w wino przez faraona (jest tam sześć dzbanów, w cudzie, jakiego dokonał Jezus, jest też sześć dzbanów. Teologowie ciągle zadają sobie pytanie, dlaczego sześć (Llogari Pujol twierdzi, że dlatego, iż skopiowano opowieść egipską).

Bóg Sobek, o czym opowiadają „Teksty z piramid”, z 3000 roku przed Chrystusem rozmnożył chleb i ryby i rozdał ludziom na brzegu jeziora Faiun. Następnie chodzi po wodach tego jeziora. (Na gotyckich malowidłach przedstawiających cudowny połów ryb przez apostołów można się dopatrzyć, że te ryby to specjalny gatunek żyjący tylko w Nilu).

Ozyrys, bóg zboża, umierający, co roku, pozwalał Egipcjanom żywić się swoim ciałem (chlebem). W „Tekstach z piramid” zwany jest także „panem wina”. Ozyrys daje Izydzie do picia z kielicha swoją krew, by pamiętała o nim po jego śmierci.

Horus Jesus


Horus został zrodzony z dziewicy
– Jezus został zrodzony z dziewicy

Przybranym ojcem Horusa był Seb lub Seph – Przybranym ojcem Jezusa jest Joseph (Józef). Horus miał królewski rodowód. – Jezus miał królewski rodowód.

Narodzinom Horusa towarzyszyły solarne bóstwa [star gazers] które podążały za gwiazdą Syriusza przynosząc dary – Narodzinom Jezusa towarzyszyło trzech mędrców [Zoroastrian star gazers], którzy podążali za „gwiazdą na wschodzie” niosąc dary.

Narodziny Horusa były obwieszczone przez anioły. – Narodziny Jezusa były obwieszczone przez anioły.

Herut próbował zamordować niemowlę Horusa. – Herod zamordował każdego pierworodnego próbując zabić Jezusa (przyszłego mesjasza).

Horus był ochrzczony przez chrzciciela Anupa nad rzeką w wieku 30 lat – Chrystus był ochrzczony przez Jana chrzciciela nad rzeką w wieku 30 lat.

Horus opiera się pokusie złego Suta (Sut był prekursorem hebrajskiego Szatana) na wysokiej górze – Jezus opiera się pokusie szatana na wysokiej górze.

Horus miał 12 uczni – Jezus miał 12 uczni.

Horus dokonywał cudów jak chodzenie po wodzie i uzdrawianie chorych – Jezus dokonywał cudów jak chodzenie po wodzie i uzdrawianie chorych.

Horus wskrzesił z martwych swego Ojca Ozyrysa [Osiris] – Jezus wskrzesił z martwych Łazarza(Lazarus). Warto zwrócić uwagę na to że Lasarus to zdrobnienie Elasarus – końcówka „us” jest zromanizowana. Imie Elasar(us) jest wywiedzione od ?El-Asar?, imieniem tym obdarzano Ozyrysa.

Horus był pochowany i zmartwychwstał w mieście Anu. Miejsce Bethany wspominane przez św. Jana pochodzi od 2ch słów „Bet” i „Anu”, które należy tłumaczyć „Dom Anu”.

Horus był ukrzyżowany – Jezus był ukrzyżowany.

Horusowi towarzyszy 2 złodziei przy ukrzyżowaniu – Jezus został ukrzyżowany z dwoma łotrami.

Horus był pochowany w grobowcu Anu – Jezus został pochowany w grobowcu w Bethany.

Horus zmartwychwstał po 3 dniach – Jezus Zmartwychwstał po 3 dniach.

Zmartwychwstanie Horusa było obwieszczone przez 3 kobiety – Zmartwychwstanie Jezusa było obwieszczone przez 3 kobiety.

Horusowi nadano tytuł KRST co oznacza pomazaniec – Jezusowi nadano tytuł Chrystus[Christos] co oznacza pomazaniec.

W tekstach historycznych z tamtych czasów niby życia Jezusa nie ma żadnej wzmianki o Jezusie. Nie ma tez wzmianki o trzęsieniu ziemi po jego śmierci ani o zaćmieniu słońca, które miało mieć miejsce po śmierci Jezusa. To, co można znaleźć to tylko fałszerstwa chrześcijańskich kopistów, którzy próbowali do tekstów Flawiusza wklejać nieudolnie zresztą zapiski o Jezusie. Jezus jest bogiem solarnym podobnie jak dziesiątki przed nim, zwróćmy uwagę jak często w kościele mówi się że Bóg to światłość lub światło, A monstrancja to wypisz wymaluj słońce jest tak dlatego że skopiowano wierzenia Egipcjan. Jezus Chrystus to postać całkowicie zmyślona, podobnie jak inni Bogowie przed nim. Czy ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości że nowa religia to plagiat wierzeń egipskich. Ktoś powie to przypadek !? Raczej nie za dużo podobieństw. Historię o Jezusie nawet nie zmyślone ale skopiowano to co wcześniej zmyślili Egipcjanie.

Ponadto takich Jezusów w owych czasach było więcej.

Jako chłopiec bywa często w świątyni i wszyscy podziwiają jego mądrość. Później w towarzystwie uczniów, wędruje wygłaszając kazania. Jego czyny zyskują mu sławę człowieka obdarzonego boskością i on sam podaje się za Boga, bądź wysłannika Bożego. Jego ambicje reformatorskie dotyczą nade wszystko etyki. Niejeden człowiek doczekuje się dzięki niemu poprawy swego losu, jest przeciwny krwawym ofiarom. Z pewnego młodego mężczyzny wypędza złe duchy i pozyskuje w nim naśladowcę. Uświadamia jakiemuś zamożnemu młodzieńcowi, że bogactwo nie ma żadnej wartości.. Zna nawet ludzkie myśli. Ucisza burzę na morzu, sprawia, że ustaje trzęsienie ziemi, uzdrawia paralityków, ślepców, wypędza demony, wskrzesza dziewczynę, którą chciano właśnie pogrzebać. Zapowiada swoim towarzyszom, że zostanie uwięziony i skazany. A potem mówi się o jego zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu. (…) zmartwychwstały ukazał się dwóm swoim uczniom i pozwolił im nawet ująć się za rękę, iżby się przekonali, że on żyje”

O kim mowa powiecie wiadomo to Jezus Chrystus.

Niestety błąd to opowieść o Apoloniuszu z Tiany

Ważniejsze bóstwa solarne:
aztecki Huitzilopochtli
babiloński Szamasz
bałtycka Saule
celtycki Lug
egipski Re (Ra) lub Amon-Re (Amon-Ra), Aton
grecki Apollo i Helios, którego kult przetrwał po części w kulcie świętego Eliasza
indoirański Mitra
indyjski Surja i Sawitri
inkaski Inti
japońska Amaterasu
rzymski Sol
słowiański Swaróg (WP: i syn Swarożyc niosący tarczę Słońce wykutą przez Swaroga)

Święto Bożego Narodzenia – 25 grudnia to nie narodziny Jezusa.


3kings

Syriusz i trzy gwiady wskazują w którym miejscu odrodzi się Słońce 25 grudnia. Pamiętajmy że narodziny wymyślonego Jezusa-Joszue były zmieniane kilkukrotnie przez system judeo-rzymski


Sol Invictus czyli z łacińskiego Słońce Niezwyciężone to bóstwo rzymskie, łączące cechy greckiego Apollona i indoirańskiego Mitry. Był to potężny kult, łączący w sobie elementy mitraizmu, kultu El Gabala i bóstwa solarnego Sol. Kult Sol Invictus sprawowany był u schyłku cesarstwa, wprowadzony w 254 przez cesarza Aureliana. Dekretem z 7 marca 321 Konstantyn Wielki wprowadził niedzielę jako oficjalnie święto Sol Invictus – dies Solis.

Obchodzenie święta Sol Invictus, przypadającego 25 grudnia, pierwszy raz jest źródłowo poświadczone w 354 za panowania cesarza Juliana Apostaty. Kościół wykorzystał ogromną popularność tego święta pogańskiego i pod koniec IV wieku przepisał obchodzenie w tym dniu świąt Bożego Narodzenia.

Jeśli chodzi o naszych słowiańskich przodków, to mniej więcej wtedy obchodzili oni święto przesilenia zimowego, jedno z najważniejszych wtedy świąt. W większości kultur przesilenie zimowe było okazją do świętowania odradzania się Słońca. Na podstawie istnienia kamiennych kręgów megalitycznych umożliwiających przewidywanie zmian w przyrodzie przypuszcza się, że obrzędy związane z przesileniem zimowym obchodzono już w epoce kamiennej. W starożytnym Rzymie obchodzono Saturnalia, w Persji – narodziny Mitry (bóstwa Słońca), wśród ludów germańskich – Jul, u Słowian zaś Święto Godowe, Szczodre Gody czy też Święto Zimowego Staniasłońca. Na początku naszej ery przesilenie wypadało 25 grudnia według kalendarza juliańskiego. Kościół postanowił nie zwalczać tego święta, lecz je „ochrzcić” i narodzenie nowego słońca uczynić narodzinami Chrystusa.

Przesilenie zimowe jest prastarym świętem nowego, słonecznego roku. Wierzono, że noc jest porą panowania złych sił, więc ludzie z radością świętowali nadejście czasu, w którym słońce zaczyna odzyskiwać swoją moc i zwyciężać ciemność. Najdłuższa noc w roku to jednocześnie czas ponownych narodzin Słońca i powracającej z nim nadziei.

Przesilenie zimowe to czas wiccańskiego sabatu Yule. W mitologii wiccańskiej Bogini Dziewica w tym czasie wydaje na świat dzieciątko – Boga i staje się Boginią Matką. Bóg, który umarł w Samhain, rodzi się ponownie.

Do tradycji święta Yule należy ozdabianie drzewka. Na drzewku zawieszano naturalne ozdoby, np. saszetki z wonnymi ziołami, jabłka (symbolizujące płodność Ziemi), pomarańcze, suszone plasterki cytryn, orzechy, laski cynamonu czy pierniczki (WP: w tamtych czasach raczej nie mieli dostępu do pomarańczy czy cynamonu:). Na drzewku Yule oprócz ozdób powinno się umieścić płonące świeczki.

Innym ważnym elementem w tradycji obchodzenia Yule jest umieszczenie w domu ostrokrzewu, bluszczu, a przede wszystkim jemioły, świętej rośliny Celtów (WP: jak i Sławian). Innymi tradycyjnymi roślinami Yule są: laur, cedr, rumianek, jałowiec, mech, szyszki sosnowe, rozmaryn.

Ważnym elementem świętowania Yule jest uroczysta wieczerza. Tradycja mówi, iż w czasie Yule podaje się orzechy, owoce, ciasta owocowe, kompot z owoców oraz wieprzowinę dla osób jedzących mięso.

Yule to czas oczekiwania, radości i nadziei, a także refleksji i odkrycia w sobie wewnętrznej siły. To czas na pozostawienie przeszłości za sobą i spojrzenie z nadzieją na przyszłość…


Źródło artykułu

34 komentarze do “Jezus Chrystus jako syn boga, to postać fikcyjna, nigdy nie istniał

 1. To ty wierzysz człowiekowi zamiast Bogu?! Przeklęty ten, który ufność pokłada w innym człowieku. Błogosławiony ten, który ufność pokłada w Panu. Według Prawa ze Starego Testamentu większość grzechów była karana śmiercią. Od momentu śmierci naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa nie umieramy za te ciężkie grzechy lecz mamy je odpuszczone, jeśli ich żałujemy i potrafimy wybaczyć tym, którzy przeciw nam zawinili. Więc jeśli Chrystusa nigdy nie było, a masz popełnione grzechy przez, które według Prawa zasługujesz na śmierć to powiedz mi zostałeś zabity, czy żyjesz po dziś dzień?

  Polubione przez 1 osoba

  • a czy ja Żydówka że mnie straszysz swoim żydowskim psychopatą Jahwe? Mnie karzą moi słowiańscy bogowie, jeśli zasłużę. Śmiercią nas nie strasz,człowieku! Jesteś wyjątkowo bezczelny<

   Polubione przez 1 osoba

  • Przeklęty? Kto? Tylko człowiek liczy się na tym świecie, a nie jakieś mitologie! Jozue nie jest moim panem.Nie jestem jego sługą.To postać wymyślona, obrzydliwa, rasistowska! Wciąż domagająca się uwielbienia na kolanach!! Twoje inkwizycyjne wrzaski powinny trafić spowrotem do twojej rozdartej gęby! Zabity,,, to właśnie! Na waszych czołach, w waszych oczach , na waszych plecach widnieje czarne widmo śmierci, za wami ciągnie się czarny grobowy kir śmierci! Byliście i wciąż jesteście postrachem dla ludzkości.Zniewalacie ludzi, wysysacie ich mózg , ich tożsamość, upadlacie , niszczycie, okłamujecie, wy, pasożyty!! Ty śmiesz mi mówić, tu, na słowiańskim blogu, że jestem przeklęta? Że zasługuję na śmierć??? Ile milionów ludzi wymordowaliście przez wieki waszej demonicznej działalności?! Won do swojego mitycznego piekła i tam rządź, ty..gorszy do gada, pomiocie wyjątkowo bezdusznej bestii!!

   Polubione przez 2 ludzi

 2. …”Według Prawa ze Starego Testamentu”… – Dlaczego straszysz nas jakimiś żydowskimi prawami pasterzy wielbłądów, ich prawa, ich rzecz. Czas odesłać żydowskiego bożka do jego krainy.

  Polubione przez 1 osoba

 3. A ten Apoloniusz z Tiany to był czy go nie było? I wszyscy Inni? Jakby nie zwał jest to ciągle to samo. Mowa o Energii cyrkulującej w Żyjącym Wszechświecie i we wszystkim co Żyje w hARmonijny, uporządkowany, samonapędzający się sposób – niewyczerpalne Źródło Życia, którego najwyższym przejawem Jest CZŁOWIEK – który, kiedy uświadomi w Sobie, że Istnieje i Żyje bo Jest hARmonijną SYNtezą Wszystkiego,co Życie tworzy. CZŁOWIEK z uświadomioną w Sobie tą PEŁNIĄ to SYN(teza) CZŁOWIECZY, z nieograniczonymi możliwościami i nieskończonym potencjałem stania się KIMKOLWIEK zechce i robić cokolwiek zechce i JEST zgodne z tą odwieczną hARmonią ŻYCIA.

  „Poznajcie PRAWDĘ, a PRAWDA Was wyzwoli”. Czyli PRAWDA Jest tym co Nas wyzwala. Pytanie: od czego Nas wyzwala? Odpowiedź: od wszystkiego co Nas zniewala. Czyli ogólnie OD WSZYSTKIEGO. Czyli PRAWDA Jest takim antidotum na wszystko, co Nam doskwiera. Co zatem Nam doskwiera?
  I tu wpisujecie jak leci: ……………………………………………………………………………..
  …………………………………………………………………………………………………….
  …………………………………………………………………………………………………….
  …………………………………………… … itd.
  To co tu napiszecie nazwać można: troskami, problemami, narzekaniami, brakiem – samymi niefajnymi rzeczami, które niewątpliwie dzieją się na ekranie przeżywanych zdarzeń w Naszych Życiach. A dlaczego te rzeczy dzieją się?
  „Żelazna zasada jest jednak taka – w co uwierzysz i stanie obowiązujące w Twoim życiu, to właśnie widzisz na ekranie tego co nazywasz życiem” (według Wiary Waszej stanie się Wam – Chrystus). Czyli ważne Jest w co TY i tylko TY wierzysz [wiara to Twoje wewnętrzne 100% przekonanie, że właśnie tak Jest (wbrew temu, co odbierają Twoje zmysły, jeśli dostrzegasz to, co napisałeś na kropkowanym polu) i nie musisz tego sprawdzać i szukać potwierdzenia gdziekolwiek – to nie to, że mrukniesz pod nosem, no dobra – wierzę, że jestem Zdrowy i co? ALE na wszelki wypadek zrobię Sobie badania]. Możesz za pomocą własnej WIARY w cokolwiek zechcesz ugruntować Swoje 100% wewnętrzne przekonanie na jakikolwiek temat zechcesz. I tu wszyscy[bo to Jest napisane we wszystkich książkach typu Potęga Podświadomości] jadą po kolei to, co umacnia ich w tym co już znają, czyli w strefie komfortu. Samochód, dom, dobrze płatna praca itd… . A można wszystko, czego oko nie widziało, ucho nie słyszało.
  I to wszystko zależy tylko od Ciebie. Zatem to TY JESTEŚ PRAWDĄ Swego własnego ŻYCIA. Stań przed lustrem i Powiedz: JA JESTEM DROGA, PRAWDA i ŻYCIE. Wszyscy zRODzeni mamy takie same Cechy i Możliwości jakie pokazał Nam Chrystus. „TE i jeszcze większe Rzeczy czynić będziecie, niż JA czyniłem”.

  Polubienie

  • Moje dowyjaśnienie tematu 1: podobne przyciąga podobne i 2: przeciwieństwa się przyciągają. 1 Dotyczy rezonansu częstotliwości, a 2 dotyczy polaryzacji. Należy pamiętać, że kiedy dajemy zdawałoby się komuś [ale musi to być szczere, czyli PRAwdziwe(nie może być cienia żalu za czymś co daliśmy{niech nie wie PRAwica co czyni lewica})], dajemy to w Istocie Sobie, bo Duchem Jednym Jesteśmy. Tak działa PRAWDA [PRA w JA]. Zbawienie to wyjście z systemu kłamstwa urządzonego przez tych, którzy nie dając nic, z tej kupki[większość tylko na nich opiera Swe być albo nie być] pieniędzy[w gruncie Rzeczy chodzi o Naszą Energię Źródła] kradną?(znak zapytania, bo za Naszą zgodą)a raczej pasożytują powodując ciągły iluzyjny deficyt energetyczny. Czemu iluzyjny?Bo taki stan nie Jest zgodny z hARmonią Życia. Bo pasożyty nie mają własnych korzeni(sumienia)[wszczepy, klony, jaworowi ludzie], wmówili wszystkim, że są wybrani, w Naszą Świadomość wdrukowują za pomocą religii Naszą odrębność od Źródła Życia, wywołując w Nas strach[to wynika z braku uświadomienia w Sobie PRAWDY] aby potem łaskawie stać się pośrednikami pobierającymi za wszystko opłaty[energię]. To ci dopiero biznes. Nie ciekawym co wymyślą”wybrańcy” kiedy CZŁOWIEK zRODzony przebudzi się w Swej przyRODzonej Jedności ze wszystkim. Będzie dupka bolała.

   Polubienie

 4. Pingback: Jezus Chrystus jako syn boga, to postać fikcyjna, nigdy nie istniał | Mistyka

 5. “Jezus Chrystus jako syn boga, to postać fikcyjna, nigdy nie istniał”

  –swego czasu franca watykańska tak się rozpędziła w swoim „poprawianiu” kościoła satanistycznego iż nawet nie zauważyła iż w jednym ze swoich „objawień” raczyła UNICESTWIĆ DOGMAT o TRÓJCY ŚWIĘTEJ i tym samym PODWALINY SWOJEGO (istnienia czyli) STOLCA papieskiego

  podobnie jest z kolejnym ORKIEM MORDORU czyli „autorem” tej WYPOCINY jaki w swej antenkowo-teczkowej błyskotliwości nawet nie zauważył iz

  PODWAŻAJĄC ISTNIENIE CHRYSTUSA PODWAŻYŁ też ISTNIENIE SAMEGO SŁAWIAŃSTWA….. zaprzeczając jego OPOCE czyli SWAROŻYCOWI…

  ale czego oczekiwać od wszelakich paliaków oddelegowanych do bycia „sławianinami”. Oni mają PLAN….. pt SKACAPIĆ polactwo panbolszewickimi bredniami…. by przygotować ich na nadejście mesjasza czyli sarumana putlera….. nowego kóla sławiańskich paliaków.

  Polubienie

  • A tak na marginesie

   JEZUS czuli ZEUS to coś co WSPÓLCZESNIE się nazywa NOL….

   12 MIEJSCOWY NOL (dlatego tyle plemion zydostw3a jest jak i apostołów), w ksztłcie żeglującej po niebie ryby (wygląd z dołu z rozpostartymi zadlami) a jaki jest opisaany w hinduistycznym dziele o nolach (vimanach)

   HORUSÓW zaś jest 3, jeden z nich jest u Polaków czczony jako
   a) syrenka warszawska
   b) smok wawelski
   c) NIKE (redukcja do jego dowódczymi)…

   pozostałe dwa mają inne WŁASNE NAZWY bóstw Sławiańskich…..

   gratulować „wiedzy”… równie „słowiańskiej” jak zydopoły białczyńskiego…. kolejnego paliaka z paszportem TW’riszczika….. ryjącego nad wkręceniem Sławian w JAKĄKOLWIEK rzeź..

   Polubienie

  • a co to jest sławiaństwo? Jakaś nowa terminologia stosowana przez Watykan?Jozue nigdy nie istniał . Został sklecony na podstawie postaci z wierzeń Egiptu, Indii, Grecji, Persji i Sumeru. Poczytaj i porównaj, zamiast wygrażać widłami w kierunku rozsądnych ludzi.Podobnie rzecz ma się z Miriam, odwieczną dziewicą i panną, oraz z niejakim Panem, Bożkiem Żydowskim, nazywanym Jahwe. Bo coś im się tam o uszy obiło.
   Ciebie Żydzie nikt w grono Słowian nie zapraszał, więc zamiast pyskować pod naszym adresem, pocałuj klamkę drzwi z drugiej strony! Do siebie pasożycie zazdrośniku i tchórzu! Boicie się Słowian bardzo, bardzo!

   Polubienie

  • „–swego czasu franca watykańska tak się rozpędziła w swoim „poprawianiu” kościoła satanistycznego iż nawet nie zauważyła iż w jednym ze swoich „objawień” raczyła UNICESTWIĆ DOGMAT o TRÓJCY ŚWIĘTEJ i tym samym PODWALINY SWOJEGO (istnienia czyli) STOLCA papieskiego”

   Czy możesz podać jakie to było objawienie? Bardzo mnie to interesuje.

   Polubienie

  • sławiaństwa może tak, ale nie SŁOWIAŃSTWA. Zupełnie nie wiem, jaki ma związek żydowski mit o niejakim zbawcy ( kogo i kiedy on zbawił?) z wielkim rodem Słowian? Ktoś na siłę próbuje postawić na swoim? Ile to już wieków trwa to, zajadłe, namolne przekonywanie ludzi do czegoś czego w żaden sposób nie akceptują?Wasza sekta to sekta ludobójców( wszelakie wojny, podboje , wojny krzyżowe, rekonkwisty , konkwisty, polowanie na czarownice, itp) , kłamców, niszczycieli ( chociażby spalenie Biblioteki Aleksandryjskiej) i złodziei . Nie spoczniecie jak nie postawicie na swoim, co? Jak widać, nie udało się wam wyprać mózgów wszystkim, normalnie myślącym ludziom.
   Co do bolszewików, to nie zapominaj, że komunizm wymyślili Żydzi, i Żydzi wprowadzili ten zamysł w czyn. A cel? Wybicie inteligencji słowiańskiej. Co to znaczy „/../ czego oczekiwać od wszelakich paliaków/../” Wymiatasz, żydłaku.
   Wasze żydowskie mity to dżuma dla świata.

   Polubienie

 6. Pingback: Jezus Chrystus jako syn boga, to postać fikcyjna, nigdy nie istniał | Krystyna Sai Kręt (Szlosek)

  • Przepraszam, ale nie wiem skąd się wziął. Ja go nie widziałam, ale ponieważ nie jestem ekspertem od tego rodzaju rzeczy, niewiele mogłabym powiedzieć na jego widok.Wiem natomiast, że działają różne elementy dążące do utrzymania swojego statusu w miejscu , jakie do tej pory udało im się zajmować.Zainteresowani na pewno zdolni są do wielu nieprawdopodobnych posunięć by przekonać widza, że ma do czynienia z rzeczą namacalną, z dowodem, jakiego w żaden sposób nie można obalić. Służą temu wybitni znawcy tematu, z którymi nie mamy prawa się mierzyć.Służą też temu ci, co działają za drzwiami.Nazwijmy ich – artyści. Pracy tych ludzi nie widzimy, przedstawia nam się jedynie jej efekty.

   Polubienie

 7. Opowieść Swarożyca. Tak się składa, że decyzyjność w sprawach duchowości przypadła kosmosowi i jest on bardzo konsekwentny w swoim działaniu.Tym samym Bogowie Słowiańscy są nimi do dziś, nie są dawnymi bogami bo w tych kwestiach ludzie niewiele mają do powiedzenia.
  Interesy Boże to nie interesy religijne, choć powinny być wspólne to rozeszły się w momencie narzucania siłą sposobu wiary czy wierzeń. Taka ziemska wojna o wpływy na umysły, religia kontra religia. Naród wybrany podjął się dość osobliwej misji i bardzo ryzykownej zresztą dla siebie czyli ujednolicenia wierzeń. Taka globalizacja umysłów, magia, zaklęcia, klątwy i inne dziwactwa w ramach wymyślonego ładu i straszenia ludzi. Wszystko oparte na księgach przedpotopowych w kategoriach współczesnych nie do przyjęcia.
  Co jakiś czas spada na umysły wieść hiobowa a to wirus,jeden, drugi, trzeci czy piąty a to w stronę ziemi leci asteroida i grozi nam zagłada, itp. itd. trudno sympatycznie funkcjonować kiedy strach bombarduje umysły.

  Polubienie

 8. Zgadzam się , że Jozue/ Jezus jest to postać literacka, która powstała na podstawie innych postaci, realnych lub wymyślonych.Długo nad tym myślałam, analizowałam i doszłam do wniosku, że prawie wszystko na to wskazuje. Zagadkowe są też te nieujęte lata w jego życiorysie. Co się z nim wtedy działo? Moim zdaniem zabrakło materiałów do kopiowania, żeby lukę tę wypełnić. I tak też zostało. Przecież wiele mitologicznych postaci jest wymyślonych, dlaczego ta nie miałaby być fikcją? Świat, który miał być przez niego zbawiony, stacza się w coraz większe bagno, więc moce Jezusa są raczej słabe , a nawet żadne. Zastanawiająca jest też walka pomiędzy zwolennikami Jozuego, jako Żyda, a tymi, którzy go za Żyda nie uważają, chociaż on sam mówi z kart Nowego Testamentu, że przyszedł tylko do synów Izraela, a reszta narodów jest dla niego jakoby szczenięta. Poza tym, skoro urodził się z Żydówki, Żydem być musi. Jego ojcem, jak mawiał on sam, był żydowski Pan, Bóg Jakuba Izraela . W Ewangeliach przytacza się też jego przodków od króla Dawida poczynając, a na mężu Miriam/ Maryi , Józefie , kończąc. Więc sami ewangeliści plątali się w swoich wypowiedziach. Jego narodziny też nie trzymają się jednej, konkretnej daty, Jego chrzest odbył się dość późno, w rzece Jordan, a dokonał go jego kuzyn , Jan. Należy oddzielać religię od narodowości.Jozue był narodowości żydowskiej. Został ósmego dnia obrzezany. Wyznawał judaizm, czcił żydowskiego Ojca Jahwe, Pana. Do niego się modlił. Potem zaczął promować swoją sektę, do której wstępuje się dzięki polanej wodą, głowie. Rytuał ten został nazwany chrztem.Oczywiście znajdą się zwolennicy Jezusa, którzy będą zajadle piętnować tych, którzy wątpią w jego istnienie. Ich wola, ich sprzeciwy. Każdy ma prawo do własnego osądu ; „tak” lub „nie”. Słowiańskich bogów też palono i niszczono, imiona królów ścierano w proch. Dlaczego Słowianie mają się wyrzec swojej wiary na rzecz wiary obcych, którzy w brutalny sposób starali się narzucić innym swoje racje? Że niby ich jest lepsze niż słowiańskie? Na jakiej podstawie? A gdzie szacunek dla tych, którzy nie chcą cudzego chleba, bo własny im lepiej smakuje?

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Witam
  Jestem sympatykiem Teozofii oraz Duchowej Nauki Arjów w ich religiach takich jak Hinduizm i Buddyzm (ZEN) , nie jestem chrześcijaninem zaznaczam, ani Katolikiem, ani Protestantem .

  Co do Jezusa moim zdaniem istniała taka historyczna postać, tak jak istniał Mojżesz, Zoroaster, Budda, Mahomet i inne postacie, ale do meritum, Jezus był reformatorem ówczesnego Judaizmu Faryzejskiego, zwali go – Jeszua ben Josef – Jezus syn Józefa,
  był Galilejczykiem, jako młody człowiek szukał odpowiedzi na nurtujące go pytania, spotykał się z Esseńczykami, uczniami również Johana Hamatbila – Jan Ponurzyciel – Chrzeciciel, pod wpływem ich nauk założył własną sektę zwaną Ebionim – Ebionici – Ubodzy , lub potem znani jako Nazarejczycy, Jako Żyd – Izraelczyk uznawał on Torę , naukę Proroków – TANACH, jednak nie ze wszystkim się zgadzał, w tej religii, część Żydów poszła za nim i ogłosili go Mesjaszem – Pomazańcem – Chrystusem, inną sprawą jest to moim zdaniem że na naukę i postać Jezusa – nałożono dużo wyobrażeń zaczerpniętych z mitów Egipskich, Greckich – czyli postać Jezusa zmitologizowano, oczywiście że nie było żadnych narodzin Jezusa z Dziewicy, lub Jego Cielesnego Zmartwychwstania – to wszystko to legendy, co do jego wiary w JAHWE – tak wierzył w Boga Izraela, ale Zreformował jego obraz – i odrzucił obraz Gniewnego bóstwa , na rzecz kochającego Abba – Ojca w niebie, odrzucił też pogardę dla gojów i nauczał że należy miłować każdego człowieka, w tym wrogów i nie należy się mścić, choć nie odrzucał nauki o obronie koniecznej, bo np swoim uczniom polecił aby kupili miecze – przed zelotami i ówczesnymi hordami złodzieji którzy napali podróżnych, także Jezus nie był naiwnym Pacyfistą , jak go przedstawiają Chrześcijanie, Jezus też nigdy nie nauczał że jest jakąś OFIARĄ PRZEBŁAGALNĄ za grzechy świata, sam występował przeciw OFIAROM KRWAWYM w Świątyni , itd, itd ….zresztą co to by był za BÓG który żąda krwawych ofiar ze zwierząt, a co gorsza z człowieka żeby przebłagać swój gniew – ciekawe że w Biblii Hebrajskiej są dwa obrazy – BOGA jeden Kapłański – to B-g który rząda całopaleń, krwawych ofiar, karze podbijać inne narody i drugi obraz B-ga głoszony przez Proroków jak Izajasz, Jeremiasz, Amos, Malachiasz oni znów nauczali że – B-g nie żąda i nigdy nie pragnął żadnych ofiar ze zwierząt, brzydzi się przepychem, i wystawnymi ceremoniami, a oczekuje jedynie żeby człowiek postępował SPRAWIEDLIWIE, i miał CZYSTE SERCE – był DUCHOWYM PRZEBUDZONYM CZŁOWIEKIEM, ciekawe też – że B-g pojmowany przez Proroków – nie mieszkał w Świątyniach z kamienią, a Duchową Świątynią B-ga ma być człowiek . Ofiara nie ma być ze zwierząt, ofiara ma być bezkrwawa, a jest nią duchowe życie człowieka . I do takiej nauki nawiązywał moim zdaniem Jezus .

  Wszystko co po Jezusie stworzyło – Chrześcijaństwo to POMYŁKA, FAŁSZERSTWA, I NIE ZROZUMIENIE JEGO NAUKI, tak naprawdę Jezus nie stworzył Chrystianizmu, a stworzył CHRZEŚCIJAŃSTWO – Szaul z Tarsu, Paweł z Tarsu on to stworzył obraz Jezusa jako Syna Boga pod wpływem idei PLATONIZMU I KULTÓW MISTERYJNYCH – Paweł był zhellenizowanym Żydem i był pod wpływem ideii Filozofii Greckiej, PLATONIZM, STOICYZM, obserwował też kulty Misteryjne o bogu – ADONISIE, ATTYSIE którzy umierali – cierpieli – i odradzali się – i nałożył ten obraz na postać historycznego – mistyka – CHASYDA z I w.ne – JESZUA , i tak stworzył religię chrześcijańską – sam też podobno doznawał jakiś mistycznych stanów, tylko że niestety zniekształcił tą naukę, JEZUS NIGDY NIE PRAGNĄŁ NAWRACAĆ nie-Żydów, owszem chyba że ktoś dobrowolnie chciał się przyłączyć do Jezusa-niego i jego Ebionim, to mógł ale musiał najpierw zapoznać się z podstawami Judaizmu jako NOACHITA – pobożny z innego narodu, natomiast JEZUS NIGDY NIE NAUCZAŁ ŻEBY GŁOSIĆ EWANGELIE INNYM LUDOM, sami mówił że przyszedł do domu Izraela, może przewidywał że w przyszłości niektórzy nie-Żydzi dobrowolnie przyłączą się do jego ruchu jako wielbiciele JEDNEGO BOGA, ale NIE PRZYMUSZAŁ, stawiał za wzór uduchowienia też i nie-Żydów [pogan] Setnik Korneliusz, Samarytanin, nie był rasistą, nawet nauczał że BÓG w każdym narodzie ma ludzi szczerych mu oddanych .
  Kto wie może jakby się spotkał z Buddą to mieliby o czym dyskutować .

  Jako niechrześcijanin postrzegam JEZUSA jako Reformatora Religijnego swojej Epoki – Ducha który zstąpił ze światów wyższych w materie i narodził ze związku seksualnego Josefa i Miriam i nauczał DROGI jak poznać Prawdę, był takich MISTYKIEM, Prorokiem dla tamtych ludzi .

  Natomiast to że Chrześcijaństwo było religią nie-tolerancyjną, to już inna historia, nie szanowali innych kultur, religii w większości ich odłamów – a już najbardziej agresywnym nurtem jest – RZYMSKO-KATOLICYZM i nurt EWANGELICZNEGO PROTESTANTYZMU – czyli Zielonoświątkowcy, Kościoły Boże itd tzw neo-Purytanie też FANATYCY , większość tam ludzi [znałem osobiście] to skrajny fanatyzm, odczytują Biblie dosłownie – nie uwzględniają że Biblia to również mity – legendy i większość praw już nie przystaje do epoki XX – XXI wieku, a nawet są SZKODLIWE jak człowiek je weźmie DOSŁOWNIE – są szkodliwe dla niego i dla innych bo rodzą – FANATYZM, SEKCIARSTWO ….dużo by pisać .

  Także ciekawe artykuły są na tej stronie i będę tu czasem zaglądał .

  pozdrawiam was Bracia i Siostry SŁOWIANIE, SŁOWIANKI w dążeniu do PRAWDY .

  Polubienie

  • Mojżesz to postać historyczna? Dziwna jest z niego hybryda. Dlaczego na wszystkich swoich podobiznach malowanych czy rzeźbionych owa historyczna postać nosi na głowie wielkie rogi? Tacy to kiedyś byli ludzie z rogami na łbach? A obok nich inne postaci historyczne np. półkonie pół ludzie, czyli Centaury>?Konie ze skrzydłami czyli Pegazy? Dziwny był ten świat….
   Patrzę na rzeźbę Hermesa z baranem przerzuconym przez kark, patrzę na postać indyjskiego Buddy, i Kriszny, patrzę na obraz przedstawiający Ahurę Mazdę…o bogowie słowiańscy, dlaczego oni wszyscy są tak podobni do Jezusa z Nazaretu? Ta delikatność rysów …tak nierealna, wyidealizowana po indyjsku. .A może jest na odwrót? Może to artyści malując „zbawcę z Nazaretu” posiłkowali się w/w dziełami sztuki? I to się nazywa plagiat.Za takie „historyczne” postaci z góry dziękuję. Zejdźmy na ziemię..Faktycznie, dążmy do PRAWDY.
   Chrześcijaństwo jest wymyśloną sektą, która, powtarzam , ma miliony wymordowanych ludzi na sumieniu. Tak bowiem, po trupach , dążyła do zawładnięcia światem , i złotem tego świata. Przestań pouczać i nawracać na swoje mity. To już było i trąci myszką.

   Polubienie

 10. Dobiło mnie to wszystko. Oczywiście dalej wierzę w Boga Jedynego, bo chcę wierzyć w Niego. Uważam, że świat sam ot tak nie powstał. No ale jako katoliczka bardzo bym chciała, żeby akurat moja religia czyli Jezus, Maryja, Duch Święty, okazała się tą prawdziwa. 😦

  Polubienie

  • Różo, jako katoliczka OBOWIĄZKOWO zapoznaj się z działalnością Watykanu, świętą Inkwizycją, wojnami krzyżowymi, nawracaniem Indian na Jezusa, polowaniem na czarownice, nawracaniem Słowian na Jezusa, zapoznaj się z Buddą, Kriszną,Ahurą Mazdą, Panteonem Sumeryjskim i Egipskim, Greckim, a jeśli ci się to bardzo spodoba, jeśli to zaakceptujesz, jeśli uwiodą się wiersze z Biblii, zwłaszcza o wytracaniu narodów , o wypędzaniu ich ze swoich rodzimych ziem, w celu oczyszczenia ich dla Żydów , jako narodu wybranego , co oznacza rasizm i dyskryminację, wtedy daj mi znać. Dorzuć też rzetelną wiedzę na temat tkzw. komunii świętej. Podpowiem,że to jest właśnie kanibalizm. Modny nawet w krajach nisko rozwiniętych do dzisiaj. Mam nadzieję, że ta wiedza akurat ciebie nie dobije. Bo takie to jest swojskie i takie różowe., a nade wszystko boskie.
   Muszę panią Różę rozczarować. Po wielu dochodzeniach, rozpatrywaniach, analizach, porównaniach wyszło, że niestety ani Ojciec, ani Syn ani Duch nie są to postaci, które można znaleźć w chmurach, ani też nigdzie indziej z wyjątkiem Biblii, (Nowym i Starym Testamencie) Tory i Talmudu. Żydzi powinni o tym wiedzie, a pani musi być żydówką, skoro tak bardzo upodobało sobie owych żydowskich bożków – półkozła Pana, Barana i gołębia. To są właśnie pani bogowie ,do których zanosi pani modły. I już słyszę okrzyk, – nie!!
   Maryja nie była ani wieczną panną ,ani wieczną dziewicą. Miała męża Józefa i urodziła Jezusowi wielu braci, których się wyrzekł.Maryja niestety , jest również postacią książkową. Trafiła pani akurat na blog Słowiański nie chrześcijański . Tu niezbyt mile wspomina się zderzenie Słowian z chrześcijanami. Chrześcijanie, vel krzyżacy wpadli na słowiańskie ziemie zbrojni w miecze , i rozpoczęli w cudzym domu zaprowadzać własne porządki. Oni też byli przekonani, że Jezusik to zbawca jedyny na świecie, i w zamian za wymordowanie Słowian , trafią prosto do nieba.Na dodatek za życia otrzymają w darze od Watykanu polskie ziemie. Więc , dlaczego by nie? A co pani obiecano w zamian za modły na klęczkach i zjadanie ciała barana?

   Polubienie

   • Obowiązkowo zapoznaj się z tym co w MATERII DOTYKA CIEBIE i tylko CIEBIE bezpośrednio[NAmacalnie]. To TWÓJ DUCH JEST Tego PRZYCZYNĄ. Bo Twój DUCH[Ojciec] i Cielesna TY[Matka] JEDNYM JESTEŚCIE. JEST to nierozłączna SYN[teza] – NASZA WIARA przyRODzona [Nasze Dziedzictwo] dzieciom ICH – OJCA i MATKI na wszystkich poziomach, gęstościach, wymiarach. Jesteś TYM, jako Istota zRODzona. To TWOJA wewnętrzna hARmonia. Kiedy w Sobie JĄ uświadomisz – JESTEŚ CHRYSTUSEM[SYN(em)tezą].
    póki co NAczytałaś się bzdur w ST o zewnętrznym bogu[egregorze wykreowanym ze strachu i niepewności CZŁOWIEKA nieprzebudzonego] poza TOBĄ i niepotrzebnie to łączysz z SYNem CZŁOWIECZYM, który pokazał KIM JEST CZŁOWIEK zRODzony, [TY], a nie klon stworzony.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s