Polska przed rokiem 966

Imperium Lechickie przed chrztem


Silne państwo polskie istniało na długo przed rokiem 966 a więc chrztem Polski. Polska nie powstała wraz z chrztem, Polska to długi proces, na który składała się praca kolejnych pokoleń, budowniczych, rolników, rzemieślników, wojów, władców i poddanych. Chrzest, a w zasadzie nie chrzest, a dokument Dagome iudex, w którym Mieszko oddaje Polskę we władanie papieżowi, stając się jego lennikiem wpisuje Polskę w orbitę krajów chrześcijańskich.

Silne państwo polskie istniało na długo przed rokiem 966 a więc chrztem Polski. Dlaczego oficjalna historia ukrywa prawdę?

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do mitu (powstałego całkiem niedawno, bo… w XX wieku), że Polska istnieje dopiero od daty chrztu. Czyli od 966 roku. A wcześniej? Z jednej strony mówi się nam, że osadnictwo Słowian zaczęło się aż 10.000 lat temu.

A z drugiej strony – aż do 966 roku naszej ery – nic, zero, null, biała plama. Jakby żadnych struktur państwowych tam nie było.W takim razie, jeśli Słowianie byli, cytuję: “nieokrzesanymi dzikusami” bez własnego pisma, to czemu tych terenów nie zajęło Imperium Rzymskie, które przez wieki musiało się zadowalać co najwyżej wyprawami handlowymi na nasze ziemie? I to też w ograniczonym zakresie?

Taki trick historyczny, że Polska istnieje od momentu chrztu w 966, ma także inne podłoże – typowo socjotechniczne. Oto bowiem podświadomie łączy organizm państwa polskiego z kościołem katolickim, a więc najbardziej zbrodniczą organizacją na świecie. Organizacją, która nie tylko błogosławiła inkwizytorów, ale także pobłogosławiła hitlerowskie tanki ruszające najpierw na podbój II RP a potem ZSRR (Cytat: “nowa wyprawa krzyżowa” – ówczesny papież).

Cytat: “Obejrzałem sobie animację produkcji zachodniej prezentującą zmiany map Europy na przestrzeni wieków i zrozumiałem, jak groźne jest twierdzenie, iż Polska powstała dopiero wraz ze chrztem Mieszka.

Badania genetyczne wykazują wielowiekową obecność Słowian na ich ziemiach od Łaby po Wołgę, najstarsza mutacja – haplogrupa wywodząca się z naszych ziem szacowana jest na ponad 10 000 lat, ale nawet chcąc oprzeć się na dokumentach pisanych możemy wskazać „Historię wojen” Prokopiusza z Cezarei z roku 512 n.e. mówiącą o germańskich Helurach, którzy przeszli ze swych siedzib nad Dunajem przez ziemie Sklawinów. Tu warto wspomnieć, że Rzymianie wszelkie ludy zamieszkujące na terenach Środkowej Europy określali terminem Germanie, a ziemie przez nich zamieszkiwane Germanią.

Dość cennym dla opisania przedchrześcijańskiej historii naszych ziem jest dokument szpiegowski sporządzony około roku 844 dla króla wschodnich Franków Ludwika II Niemieckiego, czyli ponad 120 lat przed chrztem Mieszka. Dokument ten zawiera listę ludów zamieszkujących na wschód od państwa wschodnich Franków, wraz z podaniem liczby osad i grodów. Dokument ten pozwala nam się zorientować o sile gospodarczej związków zamieszkujących nasze ziemie.

I tak dla przykładu Goplanie posiadali około 400 grodów, lud określany jako Thafnezi, zamieszkujący prawdopodobnie gdzieś na Mazowszu posiadał 257 grodów, Thandesi, lud zamieszkujący nad Obrą podbity przez Mieszka, 200 grodów. Miloxi, zamieszkujący Wielkopolskę – ziemie rodowe Piastów, 67 grodów, w sumie na terenach dzisiejszej Polski Geograf Bawarski wymienia ponad 1200 grodów, a mówimy o czasach na 100 lat przed Mieszkiem. To nie były puste tereny, po których tylko wilk i niedźwiedź grasował, to były prężne organizacje, które można porównywać do państw. Podlegały one dalszym łączeniom, podbojom. Właśnie z tych organizmów wzięły się dzisiejsze krainy takie, jak Mazowsze, Wielkopolska, Małopolska, Śląsk, które w średniowieczu określano ziemiami. Do boju stawało rycerstwo ziemi Mazowieckiej..


Pozostałości wałów ziemno-drewnianych na Ostrowiu Lednickim


Mówiąc o grodach, warto wspomnieć o naszej myśli fortyfikacyjnej. Gród książęcy na Ostrowiu Lednickim otoczony był 9-13 metrowej wysokości wałem ziemno-drewnianym o konstrukcji skrzynkowej. (to wysokość dzisiejszych 3-4 kondygnacyjnych budynków). Było to obwarowanie ówczesnymi metodami walki nie do zdobycia. Mury kamienne można było podkopać, kruszyć ogniem, nasze rozwiązanie było odporne na podkopy, na ogień i jeśli atakujący nie sforsowali bram (jak to miało miejsce podczas najazdu księcia czeskiego Brzetysława, który zdobył i zniszczył Ostrów Lednicki) warownia nie była do zdobycia.


 Konstrukcja wałów ziemno-drewnianych, skrzyniowa, rekonstrukcja Biskupin


 Taka była siła gospodarcza ludu, którego ówcześnie określało się jako Lachów, co po dziś dzisiejszy pozostało w potocznym języku Ukraińców, Białorusinów czy też Rosjan.

Słowianie Zachodni

Kolejnym tematem który jakoś nie może przebić się przez nasze podręczniki szkolne to sprawa Słowian Zachodnich. Między Odrą w Łabą istnieją dwa silne związki plemienne, serbołużyczanie i Wieleci, których podbój i wynarodawianie, określane dziś jako chrystianizacja, trwa po rok 1200. Popatrzmy na mapę prezentującą ich ziemie z czasów Mieszka.


historia Slowian


Czy też mapę orientacyjną prezentującą główne organizacje państwowe na ziemiach Słowian Zachodnich z przełomu IX / X wieku.


poczatki panstwa polskiego


Tak jeszcze dla ciekawostki pokażę mapę okolic dzisiejszego Berlina z roku około 1150 roku, spokojnie przez jeszcze 50 lat w stosunku do mapy tereny te będą zamieszkiwali Szprewianie, lud słowiański. Kopanica, dziś dzielnica Berlina pada około roku 1200. A są to czasy rozbicia dzielnicowego w Polsce, Leszka Białego, Mieszka III Starego, Bolesława Kędzierzawego czy Kazimierza II Sprawiedliwego.


 Mapa terenów dzisiejszego Berlina, ziemie Szperwian, stan na rok 1150


Polska nie powstała wraz z chrztem, Polska to długi proces, na który składała się praca kolejnych pokoleń, budowniczych, rolników, rzemieślników, wojów, władców i poddanych. Chrzest, a w zasadzie nie chrzest, a dokument Dagome iudex, w którym Mieszko oddaje Polskę we władanie papieżowi, stając się jego lennikiem wpisuje Polskę w orbitę krajów chrześcijańskich. Krajów których obecność na mapie raczy widzieć zachodnia Europa. Stąd właśnie dopiero wtedy w historii podręcznikowej pojawia się Polska, stąd nikt nie chce pamiętać, że ziemie Słowian rozciągają się aż po Łabę. No ale historię przecież piszą ci, co wymordowali bohaterów.


Włodek Kuliński   http://wirtualnapolonia.com/2014/12/31/polska-przed-rokiem-966/

65 komentarzy do “Polska przed rokiem 966

 1. pierwsza mapka pokazuje tereny opanowane przez Słowian na których istniały państwa czy raczej związki plemienne dość silne aby przeciwstawić się jakieś pomniejszej ekspansji Rzymu czy Niemców…Pozostaje tylko pytanie dlaczego nasi władcy Mieszko i Chrobry z Niemcami tępili Słowian Połabskich a zwłaszcza niezależnych Wieletów?

  Polubione przez 1 osoba

 2. Nie uważam ażeby to było jakieś specjalnie uknute kłamstwo lub zaniechanie, i nie sądzę że chrzest powoduje powstanie państwa Polskiego, wiadomo że ludy jakieś żyły ale polanie czyli początek państwa Polskiego terenem zajmowanym nie roznil sie zbytnio od pozostałych a gwoli ścisłości Mieszko byl tym który scalił ziemie ny powstalo jako tako jedno państwo. Nie ma się wiec co doszukiwać teorii spiskowych tysiąc lat temu ponad, ze kościół ze cos tam, znany jest rys historyczny skąd chrzest i czemu sluzyl.

  Polubione przez 1 osoba

  • Znany z tego, że tak Ci napisali w książkach do szkoły. Autor nie twierdzi, że Słowianie ogarniali wtedy jakieś wielkie imperium, ale podaje fakty, że istniały wtedy setki grodów, na dodatek bardzo dobrze ufortyfikowanych. Jeśli trochę poszperasz, poszukasz – dowiesz się, że Słowianie mieli bogatą kulturę z panteonem bogów porównywalnym do wszystkich innych kultur. Zauważ jednak, jak w czasie zaborów wrogowie chcieli nas zrusyfikować i zgermanizować – gdyby ten proces trwał wiele setek lat, mógłby im się w większym stopniu udać. Być może całkowicie. To samo działo się z prastarymi symbolami Słowiańskimi, wiary przyrodzonej. Setki lat tłumienia każdego powstania rodzimowierców, setki lat niszczenia wszystkiego co się zachowało z tamtych czasów przyniosły skutek – chrześcijanie wygrali. A jako, że historię piszą zwycięzcy – napisali swoją, w której Słowianie byli przed chrztem jedynie prymitywnym ludem drapiącym się po zadzie. Teraz niestety niewiele możemy się dowiedzieć o tamtych czasach. Na szczęście wiara przyrodzona nie potrzebuje żadnych książek i dogmatów – z czasem naturalnie sama się odrodzi. Pozdrawiam!

   Polubione przez 1 osoba

 3. Mapka tytułowa może równie dobrze ilustrować „polskość” tych ziem, jak ich „ruskość”, „czeskość”, czy „chorwackość”. I generalnie bardziej kojarzy się z personami typu Putina czy Goebbelsa, niż z rzetelną wiedzą historyczną. Żaden naród nie mam monopolu na Słowian. I tak jest dobrze.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Podzielam wiekszosci twoje opinie (trafne spostrzezenia czy tez domysly) ale imperium rzymskie siegalo az po karpaty tak ze panstwa balkanskie, Czechy I slowacja byle Od rzymu uzsleznione I mapa nie pokazuje prawdy pozdr

  Polubienie

  • Niestety głęboko się mylisz matk. Przez większość dziejów granica między Słowianami a Romajami była na Dunaju. Dopiero za czasów Trajana przesunęła się na północ ponieważ Trajan zajoł Dację. Tam intensywnie wydobywał złoto. Zajęcie Dacji było głównym powodem rzuszenia się Słowian i zdemolowania Rzymu.

   Polubienie

 5. Tytułowa mapka pokazuje ZORGANIZOWANE PAŃSTWO a nie jakąś wydumaną „zbieranine plemion”, państwo któremu żydostwo sukcesywnie wbijało gwożdzie w jego istnienie. Trza się kiedyś pogodzić z tym iż Polska nie wyroiła się od żydowskiego kropidła w 966 roku a istniała przed tym faktem już kilka jeśli nie kilkadziesiąt tysięcy lat. O polskiej państwowości zaświadcza chociażby lista krółów Polakich z Kroniki Prokosza – dzieło niechciane bo wywodzace sukcesję władców Polski jeszcze z czasów kiedy o uberpejsien nawet nie słyszano. A tym bardziej o niemcach jakich WYTWORZONO ze zjudaizowanych franków około 9w.

  Polubienie

 6. Skoro to było takie super państwo to jak to możliwe że w żadnych kronikach (czy to longobardzkich, chińskich czy irańskich) nie zachowała się żadna wzmianka o imieniu Imperatora tego Imperium?

  Po za tym „Ktoś” : ” ze zjudaizowanych franków około 9w”. Człowieku co ty pleciesz??? Jakich zjudaizowanych frankówww?? Judaizm przyszedł ze wschodu , a nie z zachodu!!! Chazarowie walczyli między innymi ze Słowianami i osiedlali się na ich ziemiach, stąd ich taka ilość w Europie. Judaizm był religią przyjęta przez ten naród i zaakceptowaną przez wszystkich Chazarów za czasów króla Bułana

  Polubione przez 1 osoba

  • Nastepny „znafca” historii,Słowian ,w róznych częściach świata różnie nazywano,egipcjanie nazywali nas Scytami Królewskimi,kronikarze z okresu Aleksandra Macewdońskiego opisywali Kraków jako gród dobrze ufortyfikowany,pocztytaj trochę ,a nie cytuj podręczników z gimnazjum.

   Polubienie

 7. I co z tego co może i było kiedyś? Rozciągacie jakieś stare historie nikomu nie potrzebne.
  Nic to w niczym nie pomoże. Żyjemy teraz w zjednoczonej Europie i jakiś artykulik w internecie nigdy tego nie zmieni. Dostosujcie się do tego co jest i wyciągnijcie jak najlepsze wnioski a będzie się wam żyło lepiej.
  Zamiast żyć jakąś historia i narzekać. Typowo polaczkowe narzekanie….rzygać się chce!
  I tak jak wcześniej i teraz i w przyszłości nikt z wami Polaczkami ani z waszymi nikt na tym Swiecie nie będzie się liczył!

  Polubienie

  • Andew….polaczkiem to Ty jesteś.. Taka namiastka Polaka,zapewne na emigracji. My jesteśmy Polakami. I mylisz się! Szerzenie prawdy i polskiej historii Polakom wiele zmieni. Jesteś ignorantem i to ty narzekasz z tego,co widzę. Typowe polaczkowe,co? A dla twojej wiadomości – z Polakami sie liczono! I to jak! Nie mogl tego znieść Zachód i dlatego wrzucił nam chrześcijaństwo,które nas upodmiotowiło. Ten sam zdradziecki Zachód,dla którego zapewne ty teraz niewolniczo służysz,polaczku.

   Polubienie

  • Andrzejku, idź leczyć swoje kompleksy i rzygaj gdzie indziej, bo twój wpis doskonale cię opisuje. Jeśli jesteś wykorzeniony i trzymasz się wiatru, nikt i nigdzie nie będzie cię szanował. Będziesz nikim. I zapamiętaj sobie nieuku, że Polak pisze się z wielkiej litery.

   Polubienie

  • andrrew long,Kto zna swoją historię wie kim jest i skąd pochodzi,co automatycznie nadaje kierunek twojego istnienia.Bez celu nic nie osiągniesz.Dla tego taki „ty” przyjmuje do informacji każdy masoński bełkot i tłumaczy sobie że dobrze mu się żyje.Pies na łancuchu też szczeka że mu dobrze bo na głowę nie pada i micha jest pełna.

   Polubienie

 8. ciekawe jak by wszystko się potoczyło, gdyby mieszko zjednoczył Słowian i jako lud pogański żylibyśmy do dziś bo sprzeciwilibyśmy się papieżowi i tej zakłamanej religii

  Polubienie

  • Myślę żę w dniu chrztu Polska narodziła się dla Boga Wszechmocnego !!! Tak jak to jest obecnie z każdym z nas! Obyśmy zdali w czasie swoją Próbę! Czas dany człowiekowi do ponownego przyjścia Pana Jezusa na ziemię , to czas Próby człowieka i Narodów!!! Pozdrawiam

   Polubione przez 1 osoba

   • Na czym opierasz swoją wiarę Jacku? Przeczytał pan kiedykolwiek Biblię? Nie wspomnę że może była i wielokrotnie zmieniana przez kościół aby na publikę nie wyszło parę księg (np Magdaleny bo była kobietą i opisywała prawdopodobnie z innej strony życie Jezusa) Ja osobiście nie jestem chrześcijanką, lecz agnostyczką. Nie wiem czy jest czy nie ma. Bo nie da się niczego udowodnić. Ale czytam. Czytam wszystko co się da abym wiedziała, Wiesz, Koran wiele od Biblii się nie różni. Nie rozumiemiem nienawiści do islamu, tylko z powodu fanatyków. Wiecie, kościół kiedyś robił krucjaty, palił na stosie przez głupie wymysły, podobny fanatyzm. Religia zawsze była najlepszym sposobem na zdobycie władzy, poprzez naiwną wiarę ludzi. Dzięki czemu zyskało możliwość wpływanie na dzieci i wpajanie w absolutną wiarę do danej religii, bez wyboru dla danego osobnika. Dlatego nie ufam wszelkim religią. Nie umiem tego zrobić po tym co każda religia wyprawia.

    Polubienie

    • To musisz jeszcze więcej poczytać, wiele więcej 🙂 I zdobyć wiele doświadczeń. Piszesz o krucjatach, a nie rozumiesz tego słowa. Krucjaty są stare jak świat, trwają do tej pory i są podejmowane przez różne państwa i organizacje. Żadna wiara nie jest naiwna. Jest immanentną potrzebą człowieka, który zdobywa wiedzę o świecie. To samo, co ja powie ci Hindus, Chińczyk, czy mieszkaniec antypodów. Istnienie Boga, oczywiście da się udowodnić. Być może kiedyś do tego dojdziesz.

     Polubione przez 1 osoba

     • Człowieku,aby wierzyć nie trzeba przeczytać wiele ,wiele książek jak sądzisz! Im więcej wiesz-tym mniej wiesz(zdajesz sobie z tego sprawę),taka jest zależność! Człowiek nie potrzebuje wiary, ale akceptacji środowiska do którego należy! Tyle czytałeś, a tego nie wiesz? Nie tacy byli mądrzy jak Ty, i co nic , nic , nic nie wskórali……………….to jest przepaść.Wielki szacun dla ludzi myślących, dla ludzi obiektywnych, dla ludzi tolerancyjnych, dla tych co są ludźmi i widzą człowieka w innym człowieku.

      Polubienie

 9. Kto szuka ten znajdzie. Oprócz wiary miejscowej, była wiara w jednego Boga przyniesiona na nasze ziemie przez Pallów, królewskie plemię, które zakładało grody i pallatynaty wiele wieków przed Chrystusem. Nie tylko w Egipcie były piramidy, u nas też, w tym samym czasie. Hinduskie księgi mówią, ze Pallowie to wysoko cywilizowany lud pochodzący z Atlandydy. Z nich pochodzą wszystkie starożytne królewskie dynastie. Chrześcijaństwo, które przyjęismy w czasach Mieszka I było dopełnieniem starej pallijskiej religii czczącej jednego Boga.
  Wielobóstwo to cecha religii pogańskiej, można o tym poczytać w Biblii.

  Polubienie

  • Prasłowianie i Słowianie wierzyli w jednego Boga Światowida-Swąta-Świętowida- Światłowiłta-Boga Bogów… i jego dzieci-przejawy Bóstwa, Bogowie i Boginie i Byty Boskie – czyż nie piękniejsza i głębsza jest wiara z przeważająca haplogrupą R1a niż ten pustynny, zmanipulowany system kontroli nad uczuciami i ego ludzi. Na początku nie było nic była Pierwnica i z niej „wywił się” Swąt-Praoć. Pierwinca ma „odczyn” kobiecy, jak sama nazwa wskazuje. W Pierwnicy nie ma ciemności i światła, ciszy czy dźwięku… itd. umysł ludzki nie jest w stanie tego pojąć i kropka. Pozostaje intuicja czyli przejaw serca – kto ma miękkie serca, a twardą dupę ten wie o co chodzi.

   Polubienie

  • Odwrotnie to my tzw. teraz Słowianie R1a przynieśliśmy kulturę i wiarę w jednego boga. Biblia jest niestety plagiatem napisanym głównie przez tzw. Lewitów, wiele tysięcy lat później niż nasze wierzenia przyrodzone. Na tej stronie można znaleźć wszystkie podstawowe informacje – na bazie których można przyjąć lub odrzucić daną teorię czy fakty lub poddać dalszym badaniom. Dodać następną część do osobistej układanki. Wiedza czasami boli nie jest dla mięczaków, tylko dla ssaków 🙂

   Polubienie

 10. Pingback: Czy Polacy to najstarszy to lud Europy?

 11. Zobaczyłem mapkę i przeczytałem pierwsze kilka zdań co za dyrdymały wypiusują w tym artykule . Niewiem kto go uczył historii ale jakiś matoł oraz to co sam sobie dodał wyszła jedna wielka wydumana bujda. Ktoś musi powtórzyć edukacje z normalnymi nauczycielami.
  Ta osoba tworzącą ten artykuł niech zapozna się jeszcze z znaczeniem słów państwo, plemię, lud.

  Polubienie

  • Pytanie tylko kim są ci normalni nauczyciele . zawsze istniało dobro i zło z prawda po środku interpretowana zawsze dla swoich potrzeb. Można dochodzić prawdy ale jaką ta prawda jest nigdy się tego nie dowiemy.

   Polubienie

 12. Dowodow na wprowadzenie krzyza jeszcze przed oficjalna data na Nasze ziemie dostarcza wiele wspolczesnych wykopalisk archeologicznych.Juz w poczatkach X wieku np.w Krakowie funkcjonowal wazny osrodek chrzescijanstwa zwany trzecim Rzymem.Chrzest z 966 roku powinno sie uznac tylko za chrzest konkretnego wladcy.a nie calego narodu!!! A przed Mieszko I.byl jeszcze krol Boleslaw I I zwany tez Mieszkowicem.Jedna z najbardziej tajemniczych postaci w polskiej historii ktora pelna jest niedomowien i przemilczen.

  Polubienie

 13. Nie wierzę. Daniken jest bardziej wiarygodny, przynajmniej o pół okrążenia.
  Wygląda mi to na prowokację trollingu Putina. Kaczyzm też wyrósł na tym trollingu połączonym z tradycyjną, zawodową agenturą. Naciągany panslawizm.

  Polubienie

 14. Ta mapka, która pokazuje autor artykułu, jako pierwszą z zaznaczoną na niebiesko Lechią to mapka, która ktoś przerobił na potrzeby propagandy i mieszania ludziom w głowach. Proszę, tu jest link do tej mapy tyle, że oryginalnej. http://www.emersonkent.com/map_archive/europe_east_roman_533.htm
  We łbach wam się poprzewracało jak Macierewiczowi widzicie na około spisek uważacie, że ktoś się zawziął na Polskę i knuje, ale co tu oczekiwać skoro 99% z was kształci się na takich portalach internetowych jak ten i jemu podobne, bo żaden z was nie próbuje nawet dotrzeć do tego, co autor opisuje i spróbować to zweryfikować tylko wierzycie w te bzdury.

  „Teorie spiskowe zwalniają od myślenia”.

  Polubienie

  • Wszystko zostało już dawno zweryfikowane Czytelniku tylko, że Twój mózg pozostał w XIX w. razem z germańskim bełkotem.
   O genetyce populacyjnej coś Czytelniku.
   Śpij dalej w swoim letargu błogi, świat za Ciebie wszystko załatwi.
   Z Macierewiczem Nas nie łącz, bo to katolacki oszołom, sługus watykańskiej mafii, która i Ciebie obdziera ze skóry.

   Polubienie

 15. Skoro istniało silne państwo przed Mieszkiem I to po jaką cholerę Mieszko I się chrzcił i organizował strukturę państwa od początku? Zaprzeczacie sami sobie.

  Polubienie

 16. polska mogła istnieć przed 966 ale jak małe zaściankowe państweko. struktury państwowości powstały w europie głównie dzięki Rzymowi, trafiły one z rzymu do francji czy hiszpani czy angli, a gdy powstało imperium frankońskie, rozrosło się aż po dzisiejszą polskę, gdy się rozpadło powstało nowe państwo „święte imperium rzymskie” i tak trafiło do nich, potem przeniosło się do europy środkowo wschodniej. imeprium lechickie to tak łatwy do obalenia mit.

  Polubienie

 17. Pingback: Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych

 18. Pingback: Polska przed rokiem 966 | Kancelaria Adwokacka Maciej Kobic - Częstochowa

 19. Chrześcijaństwo i chrześcijanin to nie rzymski katolicyzm…Mieszko przejął władze Rzymu=Watykanu,która to nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.Chrześcijanin to słowo wywodzące się od słowa „Christos”=Chrystus.Dlatego rzymski katolicyzm niszczył ludzi wierzących w Chrystusa czyli chrześcijan.Kościół katolicki uzurpuje sobie słowo „chrześcijaństwo”…

  Polubienie

 20. Hej, jedno co mi się nasuwa do głowy jak czytam posty i artykuł, to odpowiedz na pytanie”czemu Mieszko to albo tamto….?” Widzę to tak, że jedno z plemion wpadło na pomysł ze bedzie miało mega korzyści i przewagę nad innymi plemionami jak sie dogada z Rzymem. Tak w tym wypadku Mieszko zrobił prawdopodobnie, dostał potężne wsparcie od „Watykanu” i zacząL inwazję na pozostałe plemiona. Dobrze wiedział co robi, że morduje swoich dla korzyści rodowych czy prywatnych. Moim zdaniem to słaby certyfikat dla „Polski”, która była zagospodarowana przez plemiona „pogańskie” i tak funkcjonowała przez ponad 8tyś lat, a została wcielona do obcego administracyjnie organizmu. Zwykły agent wpływu z tego Mieszka, kolaborant po mojemu.

  Polubienie

 21. Niestety muszę przyznać rację…każda !!wiara to święta inkwizycja. A Polanie to niestety dla ludzi z zachodu „dzicy barbarzyńscy” którzy samymi byli. Polanie byli rolnikami a nie wojownikami. Więc jak mogli być barbarzyńcami? To ludy barbarzyńskie ich napadali. Wg Rzymian barbarzyńcami był lud germański,to jakim cudem polanie barbarzyńcami?

  Polubienie

 22. Co tu komentować?! My dzisiaj to wiemy – przynajmniej niektórzy, a oni – przed ponad tysiącem lat nie wiedzieli, że są tacy, jak się to nam dzisiaj sugeruje?! Sieciowy uniwersytet to jednak nie szczytowe osiągnięcie nauki współczesnej, a raczej forum w rodzaju Hyde Park, gdzie ponoć każdy może nawet wejść na skrzynkę, z którą przyjdzie i wygłaszać swoje poglądy! Oby to dłużej trwało, bo zapowiada się raczej na to, że … przyjdzie ktoś, ze skrzynki przegoni i Hyde Park zamknie?! Wprowadzi covid-passport i maseczki na stałe; usta przestaną być potrzebne, bo rureczka lub tubeczka dostarczy pożywkę bezpośrednio do … żyłki!? Czuj duch! Jak będzie nas dwóch to będzie raźniej, ale to nie znaczy, że … bezpieczniej!?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s